SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny - przygotowania do sezonu

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 344 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4324
Tak jak w temacie chciałbym abyście ocenili trening.

Poniedziałek:
Siłownia

Wtorek:
Trening szybkościowy:
-rozgrzewka
-bieganie po drabince 3x6 powtórzeń
-starty z nabiegu i naskoku 6x40m przerwa 1 min pomiędzy seriami i 2 minuty pomiędzy dwoma ćwiczeniami
-kopanie pośladków 3x6 powtórzeń ( coś podobnego do skipu c)
-starty z opadu tułowia 3x6 powtórzeń
-sprinty 6x40m
-biegi ze zwiększeniem szybkości 5x60m

Środa :
Siłownia

Czwartek
Siła biegowa:
- rozgrzewka
-Skipy a,c 6x50m przerwa pomiędzy ćwiczeniami 2 min
-wyskoki 6x50m przerwa 2 min po ćwiczeniu
-wieloskok 6x50m przerwa 2 min po ćwiczeniu
-podbiegi pod bardzo stromą i o niewielkiej długości górkę 15-20x

piątek:
Siłownia

Sobota odpoczynek


Niedziela:
trening wytrzymałościowy:
-rozgrzewka
-bieg wahadłowy 5-10-15-20-25m 4x (2 minuty odpoczynku pomiędzy seriami)
-odcinek 50m (10m sprint reszta marsz, 20m sprint reszta marsz, 30 m sprint reszta marsz, 40m sprint reszta marsz, 50m sprint( 2 minuty odpoczynku pomiędzy seriami)
- kwadrat 30x30 w środku pachołek ze środka do każdego pachołka i z powrotem 4x6 powtórzeń pomiędzy powtórzeniami minuta przerwy, pomiędzy seriami 3 minuty przerwy

Uwagi mile widziane.
Nie wiem czy nie byłoby lepiej zrobić np do sezonu szybkość tylko, tak że w każdy dzień, gdzie nie ma siłowni. Ale to już mi podpowiecie.



Zmieniony przez - Fajansiarz w dniu 2013-02-01 17:53:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17473 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196561
Masz dopiero 14 lat więc bym radzi za bardzo się nie katować treningami... (wiem z autopsji że to może się przykro skończyć...)

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 344 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4324
Co masz na myśli mówiąc "przykro może się skończyć"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17473 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196561
Przetrenowanie może doprowadzić do urazu (tak jak w moim przypadku). Ale żebyś mnie źle nie zrozumiał,nie oznacza to że masz się opieprzać.Po prostu z głową robić i słuchać swojego ciała/organizmu

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 344 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4324
Spokojnie. Jeśli będę odczuwał jakieś przemęczenie czy coś, to zmniejszę sobie ilość lub intensywność treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
Na jakiej pozycji grasz?
Obrońca nie potrzebuje np. dobrych kiwek ani super technicznych strzałów.
Napastnik natomiast powinien być szybki, twardy oraz dysponować znakomitym strzałem.
Po co siłownia piłkarzowi?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to tylko i wyłącznie z ciężarem własnego ciała, aby się "utwardzić" i wzmocnić ogólnie.
Gdzie trening techniczny?
Skup się raczej na tym, mieć "żelazną kondychę" oraz szybki start do piłki.Biegać, biegać i jeszcze raz biegać!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 344 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4324
Trening techniczny jest podczas gierek na boisku, podczas żonglowania swobodnego, którego tu nie umieściłem.
Gram jako napastnik.
Jestem raczej bardziej technicznym zawodnikiem od kiwek.
a siłownia po to, żeby wypracować siłę mięśni.
Kondycja raczej też jest dobra, ponieważ biegam 30 minut średnim tępem i się praktycznie nie męczę.
Żeby szybciej biegać i startować trenuję.


I jeszcze do siłowni. Piłkarze także trenują na siłowni.
Robię jeszcze brzuszki codziennie i pompki co 2-3 dni.
Co wieczór się rozciągam.

Zmieniony przez - Fajansiarz w dniu 2013-02-02 00:30:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17473 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196561
Robię jeszcze brzuszki codziennie
To przestań robić je co dziennie,mięśnie rosną gdy odpoczywają a nie podczas treningu co za tym idzie trenując je dzień w dzień nie dajesz im szansy na regeneracje .Imo 3x w tyg. starczy bo i tak ich widoczność głównie zależy od poziomu bf.

Zmieniony przez - Cris Thug w dniu 2013-02-02 14:21:18

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

taktyka pilkarska

Następny temat

Raport o ustawianiu meczów

WHEY premium