SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla początkującego z małym stażem.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Witam.

Z siłownią mam styczność od marca w tym jeden miesiąc przerwy z powodu kontuzji. Od początku trenowałem planem Piotra Wojciechowskiego zawartego w jego książce na siłę. Był to klasyczny split. Jako, że już nim trochę trenuję, a także przenoszę się na własną siłownię, gdzie będę ćwiczył sam, chciałbym zmienić plan.
Mam 163 cm wzrostu i ok 64kg wagi. Na sfd w dziale żywienie doradzili mi, abym trzymał bilans na 0 i tak też robię.
Nie wiem kompletnie jakim planem ćwiczyć. Myślałem na FBW. Będę miał tylko 3 dni w tygodniu na trenowanie. Co o tym myślicie? Czytałem podwieszony temat m.in z planami FBW, ale który byłby najlepszy? Jak dobrać powtórzenia itd. Zależy mi również, aby ćwiczenia były dość bezpieczne, gdyż będę ćwiczył sam i jako takiej asekuracji mieć nie będę (chociaż nad jakimiś łapkami asekuracyjnymi myślę, aby zrobić).
Do wyboru mam:
- ławeczka i stojaki
- drążek
- poręcze do pompek
- obciążenia
- gryf 180cm i 2 małe gryfy 40 cm.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Ankieta działu!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
Oj zapomniałem. Już uzupełniam.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 64

Wzrost : 162

Cel treningowy : Zredukowaniu tkanki tłuszczowej, wyrobienie figury + zdrowie

Staż treningowy na siłowni : Od marca w tym 1 miesiąc przerwy do połowy lipca. Potem treningi były nie regularnie więc nie liczę.

Uprawiane inne sporty : Rower czasami bieganie, basen itd.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Domowa siłownia:
Ławka prosta + skos dodatni, hantle, obciążenie, poręcze do pompek i drążek z 6 chwytami

Dieta : 2 g/kgmc białka, jak najmniej węgli na bilansie zerowym

Przeciwskazania medyczne : Hmm... Mam żylaki powrózka nasiennego, nieduże. Lekarz powiedział, że niby ćwiczyć nie mogę, ale był to tylko radiolog więc... Więc ćwiczyłem od marca do czerwca regularnie, bez opierdzielania się i nic mi nie było, więc chyba jako takich przeciwskazań nie ma. No chyba, że ktoś mniał podobną dolegliwość, to niech się wypowie.

Zażywane suplementy : Żadne. Jeżeli już coś to witaminy, Omega 3,6, tran.

Ostatnio przerabiany plan: Split Piotra Wojciechowskiego

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Przysiad 96 na "ćwierćprzysiadach" na ATG nie liczyłem, MC - rekordu nie biłem, ale będzie koło 60kg, WL - 66 kg.

Zmieniony przez - Danci w dniu 2012-08-23 14:10:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 856
Na redukcje za wczesnie. Przymassuj troche. Bo inaczej zostana z cb same kosci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 887
A jaki plan ćwiczeniowy do tego polecasz? Jeśli tak się da, to wolałbym, żeby było jak najmniej niebezpiecznych ćwiczeń, bo przez kilka miesięcy, będę trenował bez asekuracji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening.

Następny temat

Ćwiczenia na drążek:)

WHEY premium