SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Regeneracja ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21190
Ze względu na to ze coraz wiecej czyta sie o przetrenowaniu zamieszczam taki krótki tekst o regeneracji przypominajac ze jest ona bardzo ważna, może przyda sie jakiemuś pocczątkującemu "kulturyście" ;)
Tak wogóle to trzeba też umieć odróżnic przetrenowanie od zwykłego "malutkiego" zakwasu ;)

Regeneracja
Wszyscy wiemy, że trening kulturystyczny pozwala czuć się i wyglądać lepiej, pomaga również w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Ze względu na jego dobroczynne działanie, dąży się do intensyfikacji treningu jako nieuniknionej części postępu. Wszyscy pragną coraz to lepszych rezultatów. Wierzą, że osiągną sukces, jeśli tylko będą podążać drogą naukowych wskazówek, dotyczących wystawiania mięśni i ścięgien na zmagania z ciężarami i maszynami do ćwiczeń. U podstaw tego procesu leży ukryte niebezpieczeństwo - stres nieuchronnie grożący człowiekowi wraz ze zwiększeniem intensywności treningu.
Organizm człowieka jest niezwykle wrażliwy na wszelkiego rodzaju napięcia. Mimo to regularnie ćwiczący kulturysta uodpamia się niejako na ich objawy. Naukowcy zajmujący się procesami zachodzącymi w człowieku podczas ćwiczeń nazywają ten stan równowagą czynnościową i przychylają się do opinii, że jest ona powodem wielu urazów. Kiedy następuje przemęczenie spowodowane przetrenowaniem, organizm informuje o tym poprzez ból. Niestety, pojawia się on już po wielu przemianach fizjologicznych zachodzących w ciele człowieka. Badania naukowe wykazały na przykład, że jeśli enzymy, takie jak: fosfokinaza kreatynowa lub dehydrogenaza mleczanowa pojawią się w krwiobiegu zdrowego na serce sportowca, może to być wskaźnikiem uszkodzenia tkanki mięśniowej. (Należy jednak pamiętać, że badania te nie zostały jeszcze jednoznacznie potwierdzone.)
Podniesiony poziom fosfokinazy kreatynowej u ludzi niećwiczących jest z kolei często oznaką zawału serca, czyli poważnego uszkodzenia mięśnia sercowego. Innymi czynnikami zapowiadającymi pojawienie się kontuzji lub choroby są: częste zmiany wagi ciała, przyspieszona częstość tętna, zaburzenia snu i ciemniejsza niż normalnie barwa moczu. Zmiany fizjologiczne zachodzące podczas ćwiczeń są natury albo adaptacyjnej, albo patologicznej. Organizm musi przystosować się do stresu wynikającego z intensywnego treningu, w innym bowiem przypadku zwycięży choroba, ból i niedyspozycja.

źródła: www.paker.prv.pl , FLEX oraz ja sam :D

Jak nie po dobroci to pod chwytem !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 522 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21190
;)

Jak nie po dobroci to pod chwytem !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4357
No dobra ale może byś też napisał jak sobie z tym radzić. W sumie ostatnio zauważyłem, że mam jakieś "inne" oczy no i te zaburzenia snu. Może ktoś doświadczony się wypowie na ten temat albo ktoś, kto sobie z tym poradził. pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + masa

Następny temat

Równomierny rozwój tricepsa

WHEY premium