SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tauryna spala tłuszcz

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dziękuję wszystkim kolegom za ciepłe słowa.

Jeżeli chodzi o marketing... Tak jak Axel ma swoje złote myśli, tak i ja... Mówię tak: "Każda sztuka potrzebuje swojego mecenasa."
Pamiętajmy - to potrzeba konsumenta stymuluje laboratoria naukowe do badań a firmy produkcyjne do wdrożeń.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Molder - w moich artykułach część merytoryczna jest zawsze oparta na badaniach. Część marketingowa pojawia się zazwyczaj we wstępie lub w zakończeniu - i wskazuje - w jakich produktach znajdziemy opisywaną substancję. Możesz więc czytać je bez obawy o rzetelność prelekcji.
Faktycznie - rzadko podaję schematy wspomagania, bo nie bardzo interesuje mnie sama praktyka wspomagania. W tym temacie jest wielu lepszych ode mnie - chociażby Biniu i moderatorzy SFD.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Psonic - tu raczej chodzi o wpływ omega 3 na receptory PPAR. Są to receptory jądrowe, podobne nieco do receptorów androgenowych (dla testosteronu), których stymulacja - w komórkach mięśniowych - inicjuje anabolizm białek i rozwój masy mięśniowej. W komórkach tłuszczowych natomiast - produkcję białek prowadzących spalanie tłuszczu i termogenezę. Omega 3 są właśnie silnymi stymulatorami tych receptorów.

Molder - czy jesteś w stanie streścić w kilku słowach ten artykuł z Muscle?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Zachęcam też do rozmów na moim forum - oczywiście!

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panie ambroziak w tamtym artykule bylo porownanie dzialania omega-3 do niesterydowych lekow przeciwzapalnych i inhibitorow cox-2.

i np. blokowanie cox-2 dawalo slabsze rezultaty, i ogolnie chodzilo o to co napisalem w poprzednim poscie. aby znalesc rownowage i nie dopuszczac do przetrenowania (zbyut duzy stan zapalny) i uwazac z omega3 aby tego tsanu zapalnego nie zmniejszyc w sposob ktory ograniczy wyniki.

wydawalo mi sie to dobrym rozpatrzeniem sprawy. panska poprawa mojego postu to inny , wazniejszy powod , czy zaprzeczenie tego co powiedzialem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
psonic jak juz Slawek wyzej wspominal sprobuj zadac podobne pytanie na stronie autorskiej na forum - to dobre miejsce dla poglebionych dyskusji (Slawek moze ostro sie wyzyc sie u siebie bez obawy ze staje sie zbyt naukowy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Psonic - jedno wiąże się z drugim... Jak napisałem - omega 3 są agonistami (stymulatorami) receptorów PPAR. Pobudzenie PPAR prowadzi do syntezy białek mięśniowych, czyli przyrostu masy. PPAR wiążą jednocześnie i hamują aktywność czynnika transkrypcyjnego - NFkB. Natomiast, ponieważ czynnik ten odpowiada za produkcję COX, dlatego pod wpływem omega 3 może dochodzić do spadku poziomu tego enzymu i hamowania reakcji zapalnej. Jednakże, jednocześnie czynnik NFkB też stymuluje syntezę białek mięśniowych! Tak więc hamowanie aktywności NFkB przez omega 3 daje jednocześnie efekt pozytywny i negatywny... Z jednej strony - ogranicza rozwój stanu zapalnego i związaną z nim kataboliczną aktywność przeciwzapalnego kortyzolu, z drugiej zaś - hamuje anaboliczną aktywność samego NFkB. Efekt działania omega 3 na anabolizm, związany z procesami zapalnymi, wychodzi więc ostatecznie - na zero. Natomiast pozostaje nam efekt anaboliczny omega 3, związany z ich wpływem na receptory PPAR.
Nie wiem, czy udało mi się to w miarę prosto wytłumaczyć?...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Psonic - tak jak napisał Biniu - takie bardziej skomplikowane problemy lepiej poruszać na moim forum.

Cześ Biniu!!! Miło Cię znowu widzieć - po urlopie.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
widze ze mam spore zaleglosci - mam nadzieje szybko nadrobic :D

pozdrawiam slonecznie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Na mojej stronce rozpocząłem nowy wątek - Tauryna a tlenek azotu. Komentuję w nim bardzo ciekawe badania, zacytowane przez Maniusia, a dotyczące pozytywnego wpływu tauryny na syntezę tlenku azotu.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GASP

Następny temat

Beta -SOLAR -słońce w kapsułce - NOWOŚĆ!!!!!

WHEY premium