SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Taekwondowcy ...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 39607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 59
ja też trenuje ITF mam biały pas, ale za to brąz na mistrzostwach polski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
Maestro246 - w jakiej organizacji były te mistrzostwa Polski?

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 59
to były XV MISTRZOSTWA POLSKI TAEKWONDO w Ostródzie w 2008r.
organizowane przez Polską Unię Taekwondo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
No to byliśmy tam razem. Myślę, że w takim razie trenujesz w PUT, a nie w ITF...

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 59
ja myślałem że PUT jeat organizacją do której należa wszyskie rodzaje taekwondo WTF iITF i tam jeszcze coś >Byś mógł mi to jakoś wytłumaczyć albo dać link na stronkę gdzie mogę o tym sobie poczytać bo jeśli chodzi o teroię to za dużo nie wiem, nawet nie wiem jak nazywają się poszczególne układy, trener co do teorii nauczył nas tylko liczenia do 10 po koreańsku i nazw kopnięć

PS
a w jaki klubie jesteś i w jakiej kategorii walczyłeś, może akurat ja albo któryś z moich kolegów z tobą walczył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Gizmo to instruktor, nie zawodnik

A jesli chcesz poznać meandry polityki organizacyjnej w polskim taekwondo-wejdź chociażby na wikipedię.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Taekwondo#Struktura_taekwondo 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
GizmoTKD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1884 Wiek 51 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21505
To tak gwoli wyjaśnienia, co mamy w Polsce:

Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego (PZTO) - www.pztaekwondo.pl - czyli taekwondo WTF, członek World Taekwondo Federation (www.wtf.org). Prezes - Jacek Skubis.

Polski Związek Taekwon-do (ITF, ale wbrew pozorom nie ma tego w nazwie) - www.pztkd.lublin.pl - najstarsza organizacja ITF w Polsce, obecnie reprezentująca ITF pod kierownictwem mistrza Tran Trieu Quan, tzw. "wiedeński" (www.tkd-itf.org). Prezes - mistrz Tadeusz Łoboda 7.dan.

Ogólnopolska Organizacja Taekwon-do ITF - www.taekwondo-itf.pl -reprezentująca ITF pod kierownictwem prof. Chang Unga, tzw. "koreański" albo "północnokoreański" (www.itftkd.org). Prezes - Sławomir Gruszczyński 5.dan. Druga co do wielkości organizacja ITF w Polsce (choć znacznie mniejsza od PZTKD).

Taekwon-do Polska - www.taekwondo-itfpl.com - reprezentująca ITF pod kierownictwem mistrza Choi Jung Hwa, syna gen. Choi Hong Hi, twórcy ITF (www.itf-administration.com). Nowa, najmniejsza na razie w Polsce. Szef - Jan Nycek 5.dan.

Kolejne dwie organizacje wywodzą się z dawnej Polskiej Unii Taekwon-do GTF:

Polska Unia Taekwondo (PUT) - www.put.org.pl - organizacja narodowa, współpracująca z Taekwondo International (www.tkdi.biz) oraz Global Taekwon-do Federation (GTF - www.gtftaekwondo.com). Prezes - Zbigniew Pawlak 5.dan. Dosyć luźna, od klubów związanych w mniejszym lub większym stopniu z taekwondo "ITF-podobnym" do klubów zdecydowanie "koreańsko kickbokserskich". Startują w ich zawodach także przedstawiciele innych sztuk walki - kickboxingu, taekwondo WTF.

Polska Federacja Taekwon-do (PFT) - www.taekwondo.dw.pl - organizacja narodowa, współpracująca z Taekwondo International (www.tkdi.biz) oraz z Polską Federacją Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki. Prezes - Piotr Gąsior 6.dan.

Czepiam się szczegółów dlatego, że pomimo iż są podobieństwa między poszczególnymi grupami, to są też i różnice i w obecnej sytuacji najlepiej się określać nazwą organizacji. Nawet między trzema ITF-ami zaczynają się różnice techniczne.

"Dan" Freestyle Taekwondo & Kickboxing - Emerytowany Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52
Też trenuje taekwondo(RULEZ) od 10.2009(koniec)

Ładowanie wirusa 99%...Proszę czekać...Proszę czekać...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 177
jak by nie było też cwiczyłem to sie wpisuje :PP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Jam jest zawodnik Taekwondo WTF : )

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CHIŃSKI KICKBOXING???

Następny temat

Bruce Lee, Jeet Kune Do, Combat Kalaki

WHEY premium