SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TOP 25 MA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Top 25 Martial Arts :)

W oparciu o posty (z kilku miesiecy) dotyczace MR i opinie o poszczegolnych stylach wypisalem sobie komentowane style (bez rozroznienia na uderzane i parterowe) i wyszedl mi taki oto ranking. W jego ustaleniu bralem pod uwage skutecznosc w walce realnej i czas jaki trzeba cwiczyc dany styl, zeby dojsc do jako takich wynikow. Uwaza sie, ze Aikido jest bardzo skuteczne, ale z ta skutecznoscia na ulicy nie jest juz tak dobrze jezeli nie cwiczysz wiele lat. W moim Top 25 nie znalazlo sie takze wiele innych styli. Ot chocby zachwalane ostatnio filipinskie SW jak Estokada, Eskrima, Rapid Arnis. Nie zamiescilem ich, bo ich zasieg jest na razie bardzo maly i niewielu ludzi to cwiczy (zreszta i tak koncentruja sie na walce kijami, nozem, itd.). Tak samo BAS-3 (legendarne, ktore cwicza tylko wtajemniczeni). Style Kung-fu, ktorych jest wiecej niz lisci na drzewie - po prostu okreslilem jednym mianem. Zaznaczam, ze to jest MOJ ranking. Zapewne wiekszosc z was zupelnie by go zmienila (kolejnosc), dodala inne style, rozwinela. I wlasnie o to chodzi. Moze zamiescicie wlasne rankingi w oparciu o skutecznosc i czas konieczny na nauke. Acha. Cwiczacy capo, tsunami, gosuku-ryu nie urwijcie mi glowy he he. Jeszcze raz zaznaczam, ze TOP 25 jest mimo wszystko subiektywne.


Bjj
Muay Thai
Kick Boxing
Judo
karate Kiokushin
Jeet Kune Do
Taekwondo
Combat Kalaki
Boks
karate Shotokan
karate Godu-ryu
karate Oyama
Krav Maga
Aikido
Zapasy
Kempo
jujitsu
kung-fu
Sambo
Viet Vo Dao
Ninjitsu
Combat 56
karate gosoku-ryu
Capoeira
Karate Tsunami

CzarnyI
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Czlowieku, nie kompromituj sie swoja ignorancja. Samuraje nie mogli trenowac karate z tego prostego powodu ze nie jest to sztuka z wysp japonskich, lecz z archipelagu Riukiu. I nie byla znana w Japonii przed XX wiekiem. A juz styl Kyokushin (tak to sie pisze) pawstal jeszcze pozniej. Boksu i Muay thai niestety nikt w Oyama nie widzial. To zwykle Kyokusgin tyle ze uzywajace innej nazwy. A Magellan nie prowadzil zadnej inwazji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3390 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29769
wydaje mi sie ze boks powinien zajmowac wyzsza pozycje, o zapasach juz nie mowiac

Pozdrawiam, g4bb3r
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
w jakim celu napisales tego posta ?

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 341 Wiek 35 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6155
dziwna mash ta liste moja wyglada tak:

Bjj
Jeet Kune Do
Sambo
Zapasy
Judo
Muay Thai
Boks
Kick Boxing
karate Kyokushin
karate Oyama
Krav Maga
Taekwondo
karate Shotokan
Aikido
kung-fu
Capoeira
Karate Tsunami

hehehehe widac ze bardzij wole style chwytane :)

:: Bo życie to nie bajka nikt nie głaszcze mnie po jajkach ::
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Boks niżej od tkd, aikido lepsze niż zapasy, sambo, i jj spoko ranking

Jujitsu: the art of self-protection
Judo: the art of self-perfection
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3390 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29769
cos mi sie tak wydaje ze do 13:00 juz bedzie kłotnia w tym poscie

Pozdrawiam, g4bb3r
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
eeeeeee, kicha

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10472 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80831
marna ta twoja lista.

Zdaj za mnie mature ty grzybie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
robienie takiej listy mija sie z celem!

"...A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. Wtedy Bóg zapytał Kaina: Gdzie jest brat twój, Abel? On odpowiedział: Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Napisalem ten post bo bylem ciekaw waszych opinii. W koncu kazdy w was uwaza, ze ten i tamten styl jest lepszy od jeszcze innego (TOP 25 to tylko krok w tym kierunku). Dlaczego lepszy, to juz bylo walkowane po wielokroc (i zazwyczaj do niczego nie prowadzilo, bo jedynym ostatecznym, w miare obiektywnym kryterium jest klatka, i to nie do konca).

Ta gradacja to tylko zabawa, nie traktujcie jej smiertelnie powaznie. Pozdro.

CzarnyI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2809
Zgadzam sie z Kainem robinie takiej listy mija sie z celem. Poniewaz ja czerpie z tych styli ktore cos moga mi zaoferowac. Czyli reszta odpada wiec raz nie bylo by ich az 25 a dwa style ktore cos dlmnie znacza sie nawzajem uzupelniaja i nie jestem w stanie podac ich kolejnosci bo wszytkie sa wazne. Naprzyklad ogolnie trenuje, a raczej trenowalem bo szkola mi sie wwalila i teraz jedyne na co mam czas trenowac to poranny bieg z lozeczka do kibelka i spowrotem, grappling i trudno mi ustawic style w jakijs kolejnosc no mi akurat najbardzj odpowiada Sambo. Ale Bjj Luta Livre czy Shootfighting sa dla mnie rownorzedne, Judo i Zapasy tez poniewaz one przydaja sie do obalen i rzutow. Boks, Kick Boks, Muai Thai takze rownorzednie poniewaz sie nawzajem uzupleniaja. Boks najlpsze rece, KB kopnieca, a MT lowkicki lokcie itp.
A reszta styli nie jest w stanie juz nic mi zaoferowac moze filipinskie walke nozem i palkami ale i tak na to czsu juz by nie straczylo.

Czyli wcychodzi tak:

Grapling: Uderzenia:
Sambo Boks,Muay Thai, Kick Boks
Zapasy,Judo
Bjj,Luta Livre,Shootfighting

Ewentualnie taki ranking moglbym zaproponowac ale on tez jest bez wiekszego sensu.




Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

Sventevith - The Ancient Pagan God Of Slavs

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

w jakim wieku

Następny temat

Seminarium JKD,Shootwresling, Kali

WHEY premium