SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprinter

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Mawashi z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Witam serdecznie wszystkich na forum.Jestem nowym użytkownikiem, a wiec prosze o wyrozumiałość ;).chciałbym sie dowiedzieć jak moge poprzeć typowy trening sprinterski, treningiem siłowym, aby nie uzyskać spadku dynmiki szybkościowej.Mam 18 lat,178 cm wzrostu, 73,5kg i trenuje od 3 lat.Życiówka na 100m - 11,23.2x na tydzien odbywaja sie treningi czysto biegowe(wtorek, czwartek),reszte w miare mozliwosci chciałbym poprzec treningiem typowo siłowym.Jakiesuple brac(wiem ze np. kreatyna jest idealna dla sprinterów;), ale co oprocz tego?),na siłownie chodze nieregularnie i z duzymi przerwami(wyciskanie naławeczce 100kg, przysiad 135kg)chciałbym rowniez nadrobić dysproporcje w umiesnieniu(nogi do tułowia).Bardzo prosze o pomoc(sezon juz blisko;))!Trenuj w klubie Zawisza Bydgoszcz.
P.S. Dotychczas trnowałem na "zupełnego suchara", teraz zakupiłem Carbo Pur Hi-Teca, zamierzam rownież Perfect Amino i Amino Anabol PQ--czy to dobry wybór??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
siemano Kammen tu Steryd siedze u zioma zaczynam trenowac poniewaz mialem straszne problemy z prawem skad mnie znasz odpisz bede czekal powodzonka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Witam, jak dla Ciebie to carbo, bialko i kreatyna. Wiecej nie potrzebujesz, a co do treningu siłowego to rozmawiales z trenerem?

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Wielkie Thnx, że odpisałeś ,trener jest tradycjonalistą jeżeli chodzi o trening,(poniedziałek,sroda,piątek)jest siłownia,która opiera sie na cwiczeniach ogólnorozwojowych(skłony na prostowniki grzbietu, brzuszki itp.)i na nogi(przysiady,wspiecia,wypady itp.),czego nie robie ,ponieważ mam nadzieje na jakieś 2cm wzrostu jeszcze ,zamiast tego wyprosty na maszynie i przysiad na jednej nodze z 40kg.Raz na miesiąc biore na rekord przysiad po dobrej rozgrzwce, ale staram sie tego unikać.Jednak zauwazyłem ze od kiedy zwiekszyłem(mało ale zawsze mase miesniowa biega znacznie lepiej), wieć jestem na pewno sprinterem preferującym siłowy styl.Moi kumple są znacznie wieksi i osiągają lepsze wyniki,dlatego mysle że to bedzie dobra droga(poza tym oglódając ME wLekkiej przestraszyłem sie jak wyglądają nasi-polscy sprinterzy--sznury straszne) i pytanie czy trening biegowy moge poprzec treningią typowo na mase?? A jezeli tak to jakim.
P.S. Jezeli jest taka potrzeba moge załaczyć szczegó,owy plan treningu sprinterskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Najlepiej jakbyś to omówił ze swoim trenerem.Sądze 3-4 razy w tyg na siłowni to by było max na górne części tułowia.Skupiając się na podstawowych ruchach ze sztangą i stosowaniem nie mniej niż 10 powt. Musisz się liczyć ,że z nabieraniem masy bedziesz tracił tzw. miękki krok ,a bedziesz biegał bardziej siłowo i ciut sztywniej.Mozna to zauważyć u amerykańskich biegaczy i moge powiedzieć ,że sam na sobie to zauważyłem.
Co do supli to prócz wyżej wymienionych polecam cytrynian,pirogranian i fosforan kreatyny,koenzym q10,hmb (jednak drogo wychodzi),i wit. b12 w polaczeniu z cocarboxylaksa(w zastrzykach jednak dozwolone),białko i aminokwasy u sprintera tez są ok.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Trener zabrania "siłki" ze względu na usztywnienie własnie, ale ja biegam siłowo a nie technicznie.Pozatym w planie jest tzw.gibkośc(mostki,wychwyty,streching itp) zapobiegający(teoretycznie ) usztywnieniu, dlatego bym poza siłownia skupił sie na tym.
Zeby zyskać mase amerykańskich sprinterów jeszcze mi dużo brakuje,
ale chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat kreatynki, bo ponoc jest to idealny suplement dla sprinterów.Pozatym a6w co drugi dzien robie(po 30 dniu sobie zrobiłem1 tydz. przerwy bo masakra straszna
)Zamowłem juz w sklepie na SFD SUPER AMINO, moją pierwszą odżywke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 303
witam
tez trenuje lekko atletyke
korrony dystans to 400m
nie wiem jak uwazasz ale jak no moje to powinienes pogadac z trenerem i naklonic go na zwiekszenie dawki silowni bo zapewne ma wobec ciebie jakies plany treningowe i bez sensu by bylo w nich namieszac
ja trenuje 2x w tygodniu na silce + 2 raz ogolnorozwojowka z SB= 1 rozbieganko + 2x zabawa biegowa
trenuje ze mna sprinter ( zyciowa na 100m 11.02) ma 17 lat
na silowni max w przysiadzie bierze 100kg za to naprawde duzo czasu poswieca na wmocnienie ramion i na polepszenie wytrzymalosci szybkosciowej
sproboj to przedyskutowac z trenerem

PoZdRo

######< grzeczne dziewczynki ida do nieba, niegrzeczne .........tam gdzie chca ] ##########

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
po pierwsze: porozmawiaj z trenerem
po drugie: dlaczego akurat super amino?
po trzecie: kreatyna to dobry suplement, zwlaszcza w konkurencjach silowo-szybkosciowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Trener ma ok.70 lat i kazdy przejaw cwiczeń ze sztangą inny niz na nogi ostro tępi, dlatego kupuje karnet na siłke osiedlową.Kachura to moze mamy wspólnych znajomych, byłas na kadrze(ja raz byłem)??Podaj swoje wyniki, staz i klub w którym trenujesz!!!Prosiłbym bardzo o wskazanie jakieś "super" kreatyny w takim razie. Takiej naprawde naj naj naj,
którą zamowie w trybie natychmiasywoym.(ale nie ch juz bedzie tak naprawde good)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Kachura podaj ksywke tego kozaka od Ciebie z klubu i jego trening(w przyblizeniu,jak Ci sie chce).No i jeszcze mozęsz numer telefonu, bo widze, że smakowity kociaczek z Ciebie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
sluchaj, kreatyna, to kreatyna
ze wzgledow jakosciowo cenowych, jesli zdecydujesz sie na monohydrat, to polecam Vitalmax'a 250mesh

chyba, ze chcesz od razu leciec na cytrynianie, albo jablczanie kreatyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 80 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3255
Oki, ale podobno Vitalmax to lipa.To bedzie mój pierwszy cykl bym chciał maksymalnie dobrą, a ten cytrynian(czy jakos tak)
można kupić u Was w sklepie na SFD?????
A Perfect Amino by sie troche przed sezonem zbudować i by nie tracić masy po treningach wytrzymałosciowych!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PŁYWACKI PLAN TRENINGOWY

Następny temat

Rower do 1300zł

WHEY premium