SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spadek..

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1670 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33139
Dobry tekst masz pod kreska krzychu he

Piszesz, 2-3 cwiczenia

Wiec, płaska skos w dol, przenoszenie hantla za glowe, rozpietki, za duzo ? Nie wydaje mi sie..

<<ICI LA LUNE>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Włąsnie dlatego to napisałem, bo wielu osobom nie wydaje się, że robią za dużo. Podstawą jest pierwsze, ciężkie ćwiczenie na daną grupę. Drugie ćwiczenie to "poprawka". Trzecie to kosmetyka.

Dla przykładu, jeśli zaczynasz od płaskiej weźmiesz powiedzmy 80x8. Jeśli zrobisz płaską jako drugie ćwiczenie - zaczniesz od 70x8. Jeśli zrobisz ją jako 3 ćwiczenie - weźmiesz góra 60x8.

I teraz pytanie, skoro do pobudzenia klatki potrzebujesz tych 80 kilo, które możesz podnieść, to czy wykonanie tego samego ćwiczenia z ciężarem 60 kilo da ci bodźce do wzrostu ? Jeśli by dało, to po co zakładać te 80 ? A jeśli nie - to po cholerę robić to trzecie ćwiczenie, skoro użyty ciężar będzie z powodu zmęczenia zbyt mały by dać wymierne korzyści ?

Dodatkowo im więcej ćwiczeń wykonasz - tym trudniej będzie zmienić trening. Jakbyś zrobił 12 ćwiczeń po 1 serii - to nie będzie na co go zmienić, bo ilość ćwiczeń jest w sumie ograniczona.

Teoretycznie ideałem byłoby wykonać 1 "perfekcyjne" powtórzenie, nie zmęczyć się a dać mięśniom bodziec do wzrostu i pójść do domu. Jest to niestety niewykonalne.

Należy więc robić trening tylko do momentu, w którym damy mięśniom odpowiednio silny bodziec do wzrostu. Jeśli już go otrzymały - wykonywanie dalszych ćwiczeń jest bezcelowe, zwiększając tylko zmęczenie i wydłużając proces regeneracji organizmu.

Wystarczy spokojnie nawet 8 dobrych serii tygodniowo.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2008-01-19 16:39:30

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
bardzo wyczerpujace uzasadnienie , masz moze jakas propozycje planu treningowe dla mnie ? mogl byc cos naskrobac? dobradzic ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Sprawdzić tak - na rozpisanie nie będę miał chwilowo czasu.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
aha , to gdybys znalazl chwile to chcial bym cie poprosic zebys wprowadzil ewentualne zwiany w moim planie co o tym myslisz??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
amazed przeglądnij forum , masz pełno przykładowych treningów, również krzycha z róznych testów, wykarz troche własnej inwencji...

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
Zrobie cos sam :P i dam wam do oceny ok ? :>

Zmieniony przez - Amazed123 w dniu 2008-01-21 17:54:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
Klata
wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 12/10/8/8
wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę 12/10/8/8
wyciskanie szatni głowa w doł 12/10/8/8
Biceps
sztanga łamana 12/10/8/8
hantle młotkowo 10/8/8
modlitewnik 10/8/8
Plecy
Podciaganie 12/10//8/8
sciaganie za kark drazka 12/10/8/8
wiosłowanie na sztandze 10/8/8
marty ciag ze 3 serie
braki
sztanga za kark 12/10/8/8
wyciskanie hantli w gore /12/10/8/8
wznosy w bok 10/8/8
tył barkow 10/8/8
triceps
pompki na poreczach 12/10/8/8
to cos jak francuz tylko ze na stojaco sciagam drazek na lince 12/10/8/8
i to samo tylko ze podchwytym 12/10/8/8

starałem sie isc według tej zasad:
Trening rzeźbiący:
- trening jednej partii miesniowej nawet 2x w tygodniu
- zmniejszenie czasu odpoczynku miedzy seriami 30-60 sekund
- intensywne trening
- mozna zastosowac superserie, gigant serie, serie laczone itp.
- na duze grupy miesniowe 10-12 serii
- na male grupy miesniowe 7-10
- ilosc powtorzen w seriach 10-12 a takze nawet i 15
ale kurde sam nie wiem bo chcial bym jednoczenie rzeźbe i siłe ale to chyba raczej tak sie nie da , np. z klatka troche dziwnie mi sie wydaje bo nie ma tam baterflaja nie wiem czy to u nas na siłowni tak sie przyjeło ze zawsze baterflaj na koncu czy tak jest wszedzie, hmm i moze bede robil 3 dni treningu i 3 przerwy ? bo mowiles krzychu ze robie 80 seri na klate w ciagu tygodnia , czy te 3 dni odpoczynku cos zmieni ?



Zmieniony przez - Amazed123 w dniu 2008-01-21 18:30:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Po pierwsze za dużo zdublowanych ćwiczeń.

Po co na klatke aż 3 wyciskania ? Po co 2 wyciskania na barki ? Czyżbyś zakładał, że pierwsze zrobisz byle jak ?

Co do celów treningu to zasadnicze różnice są tylko pomiędzy treningiem siłowym i masowym. Rzeźba i tak zależy głównie od diety.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1194
to ja juz pojecia nie mam co mam zrobic O_o chce dobrze wygladac i miec duzo siły , mozesz cos dla mnie napisac ? albo dac jaki plan ktory ułozyles wczesniej ?? chyba za głupi jestem na to wszystko, jutro ide na siłownie i juz nie mam co mam i jak robic

Zmieniony przez - Amazed123 w dniu 2008-01-21 20:40:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA

Następny temat

[ART] Porównanie dwóch metod treningowych by PittBull & King Odin

WHEY premium