SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skrzywienie kregoslupa z rotacja POMOCY!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 517 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10427
Witam ,ostatnio zaczolem troche biegac, po bieganiu zaczol bolec mie krzyz i tak przez pare dni wiec odwiedzilem lekarza i powiedzial mi ze mam lewostronne skrzywienie boczne kregoslupa (lewa lopatka wystaje), skierowal mie do poradni ortopedycznej, bylem sie zarejestrowac i termin mam dopiero na koniec kwietnia zna moze ktos cwiczenia ktore pomoga w zkorygowaniu tego, dodam ze mam 18 lat i nie wiem czy to nadal mozliwe???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Jak znam życie, wszyscy lekarze doradzą ci rehabilitację i pływanie. I pewnie ćwiczenia siłowe

Zmieniony przez - MaciekGdy w dniu 2011-02-17 14:15:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
postępowanie zależy od stopnia skrzywienia...

jednak po 18 roku życia na pewno nie masz szans na gorset (pewnie ulżyło w tej chwili)

kolega powyżej ma rację,zalecane ćwiczenia (basen tez jest ok jak lubisz, ale pływanie na plecach) warto jednak skupić się na odpowiednich ćwiczeniach na treningach, które w dłuższej perspektywie, wykonywane prawidłowo mogą zdziałać dużo, szczególnie że stosunkowo młody jesteś, ćwiczenia musi Ci dobrać dobry rehailitant

A nie masz krótszej jednej nogi?
Zrobiono Ci rtg kręgosłupa?

Zmieniony przez - salserita w dniu 2011-02-17 15:58:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 517 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10427
Nie nic mi nie zrobiono lekarz zerknol na moj kregoslup i stwierdzil wade (lewostronne skrzywienie boczne kregoslupa) ale nie wiem czy to przyczyna strzykania i odczuwania bolu w krzyzu a takze zauwazylem ze podczas swobodnego lezenia bardziej wysunietą ku gorze jest lewa strone tnz. lopatke biodro zebra a takze lewa lopatka jest wyzej niz prawa czy mozna cos na podstawie tego stwierdzic poza skoliozą??

Zmieniony przez - Zen-40 w dniu 2011-02-17 18:49:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 505 Wiek 101 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4223
Słuchaj, pewnie masz krótszą nogę bo ja mam to samo ...
Nie mierzył ci lekarz nogi ? Powinien.

Obniżona miednica powoduje krótszą nogę a co za tym idzie krzywe ustawienie kręgosłupa ( zaleca sie wkładke zależy jak bardzo jest obniżona ) w której chodzi sie bez przerwy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 517 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10427
jest mozliwosc zmierzenia jej samemu??(od kąd do kąd?) i jeszcze jedno pytanie jakie cwiczenia wykonwyac i czy da sie to skorygowac?? Dodam ze zaczynam robic plan kulturystyczny Mawaschiego(na zmniejszenie skoliozy) i chcial bym dozucic do tego cwiczenia na basenie masz jakies rady jak plywac zeby skorygowac tą wade???
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost i siłownia treningi i ułozenie ćwiczen

Następny temat

Częste przeziębienie - porady

WHEY premium