SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skrzywienie kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 509 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45468
Siemka mam pytanie bo mam skrzywienie kręgosłupa i właśnie dziś byłem na ćwiczeniach tj rowerek nożyce grzbiety itp i mam pytanie ponieważ ćwiczę takim treningiem i pytanie brzmi czy ćwiczyć dalej czy przerwać trening???
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 509 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45468
Proszę o odpowiedz to dla mnie ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
ale w jakim sensie masz skrzywiony kregoslup?? masz wade podsatwe kifoze lordoze skolize jest duzo skrzywien i byles u ortopedy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
bez ćw. w pkt. 6, 6a, 7, bo obciąża kręgosłup, jeśli masz skrzywienie kręgosłupa to ćwiczenia w zwisie, bez obciążeń na barkach.

ip00

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 509 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45468
mam boczne skrzywienie kręgosłupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
Kifoza - łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę grzbietową. U człowieka fizjologiczna kifoza występuje w odcinku piersiowym i krzyżowym

Lordoza - łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną. U człowieka fizjologiczna lordoza występuje w odcinku szyjnym i lędźwiowym

te dwie wyżej są normalne u człowieka a skolioza już nie i określa sie ją jako zniekształcenie wynoszące ponad 10° w płaszczyźnie czołowej. Do określania stopnia zniekształcenia wykorzystuje się metodę Cobba.

Skolioza rozpatrywana jest jako trójpłaszczyznowe zniekształcenie kręgosłupa. Obejmuje ono:
-skrzywienie w płaszczyźnie czołowej (boczne skrzywienie kręgosłupa);
-skrzywienie w płaszczyźnie strzałkowej (lordo- lub kifo- skolioza);
-skrzywienie w płaszczyźnie poziomej (rotacja i torsja kręgów).

ip00

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 509 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45468
I co w związku z tym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
jelen22 boczne skrzywienie w pl. czołowej -skolioza - kręgosłupa nie jest normalnym, w przypadku kiedy sie ma hiperlordozę lub hiperkifozę to są to wady kręgosłupa z nadmiernym pogłębieniem tych krzywizn w pł. strzałkowej.

do pelcu16 Czytaj wyżej bo odpowiedzialam Ci na pytanie tylko musisz unikać ćwiczeń które wymieniłam tj punkty :]

Zmieniony przez - High00 w dniu 2009-12-04 19:16:16

ip00

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
high00 rozumi9em cie powiedz mi jak sie ma wade podstawy mianowicie plecy okroglo-wkloesle czyli kifoze jest jakas szansa ze da sie je jeszcze wyprostowac czy juz raczej nie majac 22 lata dzieki i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
To jest kwestia samozaparcia jeśli będziesz cierpliwy i wytrwały w ćwiczeniach to wszystko da radę.
http://gimnastykakorekcyjna.com.pl/o/rysplecy2.jpg

Ćwiczenia przy tej wadzie maja na celu spłycenie krzywizn kręgosłupa, czyli:
-ćw. mięśni brzucha,w leżeniu na plecach przyciąganie nóg do kl. piersiowej, lub wyk sklonów w przód przy nogach ugiętych w kolanach - zawsze! :)przyciąganie raz jednej nogi raz drugiej do kl. piersiowej,
- skrócić odcinek szyjny -cofanie głowy, unoszenie brody w górę,
- uwypuklić kl. piersiowa poprzez rozciąganie mięśni klatki piersiowej np w leżeniu na ławeczce krążenia ramion w tył lub z obciążeniem ręce w skos lub w bok (ugięte w łokciach ) nad głowę,
- wzmocnic mięśnie łopatek np wykonanie babskich pompek na kolanach z zachowaniem wyprotowanych pleców,ściąganie łopatek do siebie,
-wzmocnienie mięsni posladkowych np w staniu wychylenie nogi w tył z napięciem mięśnia posladkowego lub podobnie w leżeniu ale nogi wychylać tylko do 15 st. czyli ruch niewielki ale ważne napięcie,

Jest troche tych ćwiczeń i nie są to wszystkie......... powodzenia. Jeśli chcesz więcej ćwiczeń pisz :)

pozdro

ip00

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 523 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5451
no witam cie ponmownie sorki ze tak pozno jak mozesz wpadnij do mojego tematu na zdrowie dzieki i pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mutacja głosu

Następny temat

krem do rąk/twarzy + balsam do ciała

WHEY premium