SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłowa basen praca - jak to zrobić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1338

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Witam.
Mam 21 lat. 1,7m wzrostu i 61kg wagi.

2 lata temu udało mi się doprowadzić do stanu kiedy schudłem bo starałem się, ciężka praca, inne odżywianie przez co dzisiaj jestem szczupły.

Na brzuszku troszke tłuszczu jest co z resztą widać, ale nie jest to straszne.
Chodzę na basen od 3 tygodni 2/3 razy w tygodniu i przerwa tydzień bo pracuję od 14 do 2 w nocy.

Chciałbym zacząć chodzić na siłownie. Na basen chodzę tak jak napisałem wyżej, ale pracuje też fizycznie gdzie największy nacisk nałożony jest na barki, plecy, ręce. Trzeba przenieść coś cięższego, uderzać młotkiem itp.
I to są właśnie te partie na których chcę się skupić najbardziej. Uda i łydki genetycznie mam uwarunkowane przez co to nie są patyki(spodnie rurki odpadają, chyba, że dwie nogawki w jedną nogę bym połączył).
Chciałbym też wzmocnić ręce.

Kiedy byłem młodszy(ok 16lat) chodziłem na siłownie ale wtedy było coś źle bo miałem podejrzenia przepukliny.

Cele:
- barki
- ramiona
- klatka piersiowa
- wzmocnić plecy
- i troszke rzucić tego tłuszczyku z brzucha(nie wymagam kaloryfera)

Teraz pytanie do Was jak to ułożyć?
Pracuje na dwie zmiany 6-14 14-2 w nocy.
Gdy pracuję do 2 w nocy ciężko mi jest wstać z samego rana i iść na siłownie a potem znowu do pracy bo czuję zmęczenie+ obowiązki w domu.

Chciałbym aby ktoś mi powiedział co zrobić na początek, jak podzielić trening. Gdy chodze na rano mogę chodzić 3 razy w tygodniu.
Sam będę chodził dodatkowo. Wiem, że na początek ktoś mi może tam pomóc, ale chcę się przygotować jakoś.

Co do odżywiania to no obecnie jem śniadanie, obiad i potem w pracy na przerwie. Czasami kolację.
Ale gdy chodze na rano to dopiero śniadanie w pracy potem obiad w domu i kolacja.

Nie jem zabardzo fast foodów, no czasami pizza jakaś ale to rzadko. Nie pije alkoholu...jeśli piwo wypiję raz na 2/3 tygodnie to jest tyle.

Tutaj takie coś znalazłem: http://www.mocni.net/news.php?readmore=63
Czy mogę prosić o opinie na ten temat?

Wiem, że rezultaty nie pokażą się po tygodniu, ale jestem cierpliwy i wyrozumiały. Od kiedy pracuje od roku już to i tak zauważyłem że mam dużo więcej siły.

Panowie, jeśli moglibyście mi pomóc? Chcę coś zmienić w sobie...swój wygląd wizualny, posiadam motywacje, sam siebie motywuję.
Wiele rzeczy już zmieniłem w sobie. Na basen jeżdżę 15km od miejsca zamieszkania. Często jest tak, że mi się nie chce, ale zamiast leżeć po prostu wsiadam w samochód i jade i koniec.
Zbliża się jesień, zima i nie chce siedzieć w domu.

Po prostu potrzebuję rady czy każdego dnia robić to samo. Czy jakoś to podzielić. Mój ulubiony styl to kraulem. Potrafię szybko przepłynąć.
W ciągu 40 minut na basenie robię ok 20 przepłynięć. Gdzie dodatkowo wyznaczam czas na odpoczynek.

Czy skupię się głównie na tych partiach to rezultaty będą szybsze? No i co zmienić w odżywianiu? Ogólnie jem dużo ryżu, mięsa, makaron.

I co do brzuszka to starczą ćwiczenia i ewentualnie rowerek jeszcze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Na początek spisze się artukuł :
>> https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

jeśli basen ma 25m to 20x40min to nie jest szybko jak na kraula ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że to nie jest szybko. Ale po prostu wracam do formy na nowo bo kiedyś szło mi dużo lepiej. Z tygodnia na tydzień coraz mniejsze przerwy są albo szybciej.

ART trening przeczytałem. Jest całkiem zrozumiały dla mnie i myślę, że we wtorek zacznę od tego.

Co do diety...tutaj jest największy problem bo praca reguluje mi to kiedy mogę jeść a kiedy nie.
Czy śniadanie obiad...i po treningu jedzenie starczy? Czyli 3 posiłki?


Zmieniony przez - Exilled w dniu 2015-09-04 00:54:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jeśli te posiłki będą obfite i zaspokoją Twoje zapotrzebowanie, to nie widzę problemy.
Choć w pracy na pewno masz przerwę, więc wtedy mógłbyś zjeść normalny posiłek z pojemnika bądź wypić odżywkę.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
A co do odżywek..to co będzie na początek najlepsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Jeśli nie będziesz miał czasu na zjedzenie posiłku to możesz wypić odżywkę białkową/węglowodanową.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Obliczyłem poziom tkanki tłuszczowej i mam 16,4%. Na jedne ze strony obliczyłem ale czy jest dokładna to nie wiem.
Pytanie czy muszę przybierać masy teraz..ale oczywiście nie masy takiej by mieć duży brzuch czy coś...tylko takiej masy, która przeradza się w mięśnie tak?
O to chodzi z treningami na mase czy diecie?
Tu znalazłem przykład diety dla osoby ważącej 60kg jak ja. Ale posiłki są tak porozrzucane, że na pewno nie dam rady tak jeść bo praca.



Co do diety. Czytałem ogólnie o tym z linku z tego artykułu o początkowych ćwiczeniach. Ogólnie rozumiem. Fastfoody, słodycze itp odpadają zamiana na warzywa i owoce. Zamiast frytek lepiej ziemniaki albo ryż. Zamiast parówek lepiej kiełbase. Ogólnie potrawy lepiej gotowane niż smażone. I pytanie czy tyle na początek starczy? Jeśli wrócę z pracy zjem obiad i potem pójdę na siłownie to zaraz po też powinienem coś zjeść prawda?
Ogólnie chce zrobić tak, że śniadanie w pracy normalnie...w domu obiad...i po siłowni np zjeść sobie np. jajecznice czy np ryż? :) I wzbogacić to np jabłkiem albo innym owocem ?


Rano mam mało czasu na jedzenie czy np płatki i mleko mogą być? albo coś podobnego?


Na początek myślę, że żadnych odżywek nie będę brał. Musze zmienić żywienie...a raczej zwiększyć bo obecnie bardzo dużo jakoś nie jadłem.
Kanapka do pracy to szynka serek i ewentualnie jakieś warzywo. Na obiad ziemniaki, ryż, makaron albo zupa.
Kolacja to jakaś kanapka...np filet z makreli w sosie pomidorowym, albo jajecznica różnie.


A np by dodać na początek wyciskanie hantelkami siedząc?
Czy po całym treningu albo przed treningiem wskoczyć na rowerek? Chodzi mi też o to by troszke tkanki tłuszczowej z brzuszka zniknęło. Bo pomimo, że jestem chudy...gdzie długo walczyłem z tym i dopiero sposób odżywiania, ciężka praca pomogła to jednak fałdka tam jest.
A pomimo tego koszulki S noszę.

Myślę, że przysiad może być za trudny na początek? Obecnie walczę z magnezem...to znaczy piję zdrovit magnes i napoje izotoniczne w pracy.
Chciałbym na pewno na początek przyzwyczaić mięśnie do wysiłku większego. Co prawda pracuje już rok po 8-12h.


Basen traktować jako forma relaksu czy tam też uprawiać normalny trening?






Zmieniony przez - Exilled w dniu 2015-09-06 12:31:34

Zmieniony przez - Exilled w dniu 2015-09-06 21:44:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mieszanie cwiczen FBW

Następny temat

Plan Treningowy przy kontuzji kolana

WHEY premium