SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia na poddaszu - projekt, proszę o pomoc.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Witam serdecznie. Chciałbym przenieść moją siłownię na poddasze. Problem w tym, że dom nie jest ocieplony, na dachu położona jest papa. W lato jest tam strasznie duszno, w zimę strasznie zimno.

W zimę myślę, że dam sobie radę. Powierzchnie potrzebną na siłownię "ogrodzę" kocami / foliami lub czymś podobnym. Po prostu spuszczę ten materiał od sufitu do podłogi. Do środka dam dwa grzejniki elektryczne, włączę 15 minut przed ćwiczeniem i powinno być ok.

A w lato.. no właśnie? Co w lecie? Nawet gdybym ćwiczył pod wieczór, jak słońce już zajdzie, to i tak temperatura była by bardzo wysoka. Na poddaszu jest kilka małych okienek, obawiam się, że otwarcie ich nie przyniesie oczekiwanych skutków. Wiatrak też raczej odpada, bo co mi da ten wiatrak? Będzie rozdmuchiwał gorące powietrze. Budżet mam bardzo ograniczony, więc robienie drogich systemów klimatyzacyjnych odpada.
Jak Wy sobie radzicie z tym problemem?
Pozdrawiam.

Pozdro ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Z tą watą szklaną dobry pomysł, ale za drogi. Powierzchnia poddasza to około 70 metrów kwadratowych, a niestety nie ma tam rozdzielonych pomieszczeń, jest jedno duże.

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2012-03-17 12:18:09

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 223 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3770
kup sobie dwa wiatraki jeden kosztuje ok 50zł więc niedrogo wyjdzie a i kilka stopni będzie zimniej.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Czy aby na pewno wiatraki dadzą zamierzony efekt?

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9575
latwoo siem, identyczny problem mam jak Twój zamawiasz ławkę z Marbo z kolei ja już zamówiłem wczoraj i czekam, składam sprzęt właśnie na strych Również podłączam się do pytania bo bardzo mnie ten element ciekawi, identycznie na strychu mam z okienkami. A powiedz mi jedną rzecz jaki masz dostęp do prądu ? Przedłużacz czy aktywne gniazdko ? bo ja mam 2 gniazdka ale boje się sprawdzić czy to coś wgl chodzi, całe w kurzu brud itd... a również potrzebował bym np do muzyki (wieży) pozdr !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Jeśli to Twój dom, to ociepl dach, wsadzają np. watę mineralną między krokwie, pod to i na to zwykłą folię, miejscami przybić cienkimi deskami i gitara, sam tak ocieplałem i było ok, latem nie było już taj duchoty a zimą cieplej. Koszt większy ale znów nie taki duży, a inwestycja na lata i ocieplenie chaty tez +

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
Ja ostatnio rozmawiałem z wujkiem który mniej więcej orientuje się w budowlance to powiedział żebym dał styropian pomiedzy krokwy i będzie git.... w lato się nie nagrzeje a w zimę nie będzie tak zimno... i to tanie rozwiązanie..

Pozdro poćwicz ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Bugi nie chcę kwestionować Twojego wujka, ale styropian jest dobrym izolatorem gdy jest położony szczelnie, a w przypadku krokwi będzie to raczej trudniejsze, wata się rozpręży i poodciska do szczelin. Poza tym wydaje mi się ze wata jest tańsza od styropianu.

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2367 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45570
Na równym podłożu to też można i styropian szczelnie rozłożyć... W praktyce niewiem dokładnie jak z watą czy styropianem bo to dopiero przedemną... jak będe siłkę przenosił...

Pozdro poćwicz ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
Wata szklana będzie dozo lepsza od styropianu to na pewno. Styropian jest lepszy ale na zewnątrz czy to do posadzki. Wata trzyma ciepło w obie strony jak lodówka i z pewnością ci pomoże utrzymywać odpowiednia temperaturę. Tylko pamiętaj abyś dobrał odpowiednia grubość waty do krokwi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
@He Got Game: prąd będę musiał mieć z przedłużaczy, albo będę słuchał muzyki z telefonu. Gorzej będzie z tymi wiatrakami. Przedłużacz będzie konieczny.
@SasiadxXx: możesz podać Twój kosztorys?

Zmieniony przez - latwoo w dniu 2012-03-17 00:35:39

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Nie wiem, zorientuj się ile kosztuj rolka waty (w roli jest chyba 6,5m2) policz jaką masz powierzchnię i sobie wyliczysz. Co do grubości to bierz taką jak wysokość krokwi, lub nawet trochu większą.

http://allegro.pl/drewplyt-wata-szklana-welna-mata150mm-rotaflex-i2208779355.html może gdzieś po sklepach znajdziesz taniej.

Zmieniony przez - SasiadxXx w dniu 2012-03-17 00:39:55

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile

Następny temat

zbity palec :/

WHEY premium