SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia - poczatki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Witam, mam na imię Kuba i mieszkam w warszawie. Z siłownią nigdy nie miałem nic wspólnego, widziałem chyba kiedyś jakąś ławkę i hantle, to wszystko.

Mam 22 lata, 179cm wzrostu i 85kg wagi, nie uprawiam żadnych sportów, pracuje w domu przed komputerem więc stanowczo brakuje mi ruchu.

Nigdy nie posiadałem szczupłej budowy ciała, nigdy nie miałem płaskiego brzucha, niestety ostatnio ten zaczął rosnąć. Ponad to mam nieproporcjonalnie chude ramiona do reszty ciała, postanowiłem że pora wziąć się w garść.

W związku z tym ze moja wiedza na temat siłowni/ćwiczeń jest zerowa mam kilka pytań:

1) Czy może to być byle jaka siłownia?
2) Jak często? Wykupić karnet open czy 12 wejść?
3) Od czego zacząć? Co ćwiczyć, jak i przy jakich ciężarach? Jak ułożyć plan ćwiczeń?
4) Co na siebie założyć? Lepiej ćwiczyć w T-shircie czy bluzie?
5) Gdybym w środku nie ogarniał przyrządów, czegokolwiek czy ktoś mi pomoże?
6) Czy na siłowni są jakieś nie pisane zasady? Kiedyś słyszałem że na jakiejś siłowni u znajomego przed rozpoczęciem ćwiczeń musiałeś się ze wszystkimi przywitać, nie chciałbym wyjść na jakiegoś frajera.
7) Czy nie będę pośmiewiskiem jeżeli będę używał najlżejszych ciężarów?
8) Czy na siłowni pozbędę się brzucha? Od razu mówię że bieganie jest nie dla mnie, nie potrafię też pływać.
9) Dieta, ostatnio z dziewczyną stosujemy dietę i staramy się jeść mniej wysokokalorycznych dań, czy do siłowni potrzebna jest jakaś specjalna dieta?

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
1) jezeli planujesz chodzic na platna silke to raczej bedzie dobrze wyposazona. jezeli jakies cwiczenie w piwnicy to juz wiecej tzeba pokombinowac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Chodzi o płatną, ceny w Warszawie wachają się od 135 zł za karnet open nawet do 450 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Kubeek
Chodzi o płatną, ceny w Warszawie wachają się od 135 zł za karnet open nawet do 450 zł.


Chyba za pół roku...

Ceny karnetów za miesiąc 60-200.

Kubeek
Witam, mam na imię Kuba i mieszkam w warszawie. Z siłownią nigdy nie miałem nic wspólnego, widziałem chyba kiedyś jakąś ławkę i hantle, to wszystko.

Mam 22 lata, 179cm wzrostu i 85kg wagi, nie uprawiam żadnych sportów, pracuje w domu przed komputerem więc stanowczo brakuje mi ruchu.

Nigdy nie posiadałem szczupłej budowy ciała, nigdy nie miałem płaskiego brzucha, niestety ostatnio ten zaczął rosnąć. Ponad to mam nieproporcjonalnie chude ramiona do reszty ciała, postanowiłem że pora wziąć się w garść.

W związku z tym ze moja wiedza na temat siłowni/ćwiczeń jest zerowa mam kilka pytań:

1) Czy może to być byle jaka siłownia?
2) Jak często? Wykupić karnet open czy 12 wejść?
3) Od czego zacząć? Co ćwiczyć, jak i przy jakich ciężarach? Jak ułożyć plan ćwiczeń?
4) Co na siebie założyć? Lepiej ćwiczyć w T-shircie czy bluzie?
5) Gdybym w środku nie ogarniał przyrządów, czegokolwiek czy ktoś mi pomoże?
6) Czy na siłowni są jakieś nie pisane zasady? Kiedyś słyszałem że na jakiejś siłowni u znajomego przed rozpoczęciem ćwiczeń musiałeś się ze wszystkimi przywitać, nie chciałbym wyjść na jakiegoś frajera.
7) Czy nie będę pośmiewiskiem jeżeli będę używał najlżejszych ciężarów?
8) Czy na siłowni pozbędę się brzucha? Od razu mówię że bieganie jest nie dla mnie, nie potrafię też pływać.
9) Dieta, ostatnio z dziewczyną stosujemy dietę i staramy się jeść mniej wysokokalorycznych dań, czy do siłowni potrzebna jest jakaś specjalna dieta?

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam.


1. Musi być na niej wolny ciężar (miejsce do przysiadów, gryf itd), zazwyczaj jest
2. Nie ma czegoś takiego jak karnet 12 wejść. Na początek weź 3 razy w tygodniu albo open.
3. Przeczytaj sobie podwieszone tematy w tym dziale.
4. Luźne ubrania, t shirt i krótkie spodenki. Fajnie jakby zakrywały staw łokciowy i kolanowy.
5. Teoretycznie instuktor, ale w 99 przypadków na 100 to idioci.
6. Szybko się zaorientujesz
7. Nie, będziesz pośmiewiskiem jak będziesz kaleczył technikę na zbyt wysokich, chociaż wszyscy to robią.
8. Jak będziesz miał odpowiednią dietę, to tak.
9. Dział odżywianie i lektura.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-01-12 19:57:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
ehh nie moge edytowac.

jak platna to spokojnie moze byc, takie silownie sa obecnie dobrze wyposazone. co do reszty:

2)zalezy jak czesto bedziesz cwiczyc i jakie sa ceny. sam przelicz oplacalnosc.
3) https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
4) zalezy w czym Ci wygodniej. ja wole t shirt ale inni wola bluzy lub odziez termoaktywna
5) na pewno.
6) zalezy od silowni. u mnie silownia sredniej wielkosci i raczej przy wejsciu prawie kazdy sie wita. na wielkich silkach to raczej nie ma sensu. na pewno nie siadaj na przyrzadzie na ktorym ktos cwiczy. zapytaj ile mu zostalo albo czy mozecie na zmiane. przynajmniej tak to u mnie wyglada.
7) nie bedziesz. u mnie ci bardziej przypakowani i doswiadczeni podchodza czasami do swiezakow i sami mowia zeby wzieli miejszy ciezar a poprawili technike. pamietaj ze kazdy kiedys zaczynal i nie od razu przerzucal te duze ciezary. tazke na poczatku skup sie na technice.
8) wszystko zalezy od diety.
9) dieta to podstawa. wiecej znajdziesz w dziale odzywianie. pamietaj tylko ze nie tylko kalorie sa wazne, liczy sie tez indeks glikemiczny. ale o tym musisz poczytac.

Zmieniony przez - Corsairs w dniu 2013-01-12 20:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Akurat indeks glikemiczny ma małe znaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Nie ma czegoś takiego jak karnet na 12 wejść?


Co do cen to googlowałem dosyć sporo i 135 zł to była najniższa cena, może istnieją tańsze siłownie które nie posiadają stron www albo po prostu za słabo szukałem.

Szczerze powiedziawszy przeczytałem jak na razie ten temat: Arti niewiele z niego zrozumiałem.

Zmieniony przez - Kubeek w dniu 2013-01-12 20:24:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
jezeli 135 zl to najnizsza cena to sie ciesze ze nie mieszkam w stolicy ;)
co do treningu przeczytaj jeszcze ten art https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
jezeli nie wiesz jak wykonac niektore cwiczenia to http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Kubek- wyjdź z domu i rozejrzyj się po okolicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 585 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10780
Pandarek
Kubek- wyjdź z domu i rozejrzyj się po okolicy.


Nie rozumiem po co to napisałeś, wynajmuje mieszkanie od niedawna, nie jestem stąd, po okolicy się przechadzałem i żadnej siłowni nie widziałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A jaka dzielnica?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę, opis, dieta a waga ? stoi..

Następny temat

Świeżak i jego zły plan treningowy, prośba o pomoc i radę

WHEY premium