SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serki homogenizowane - dlaczego nie ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 995
Witam
W jednym z numerów KiF przeczytałem, że serki homogenizowane nie są dobrym zródłem białka. Jednak jestem ciekaw dlaczego, skoro serek Danio z warzywami zawiera dosyć dużo białka w porównaniu z innych produktami tego typu(jogurty itp). Więc dlaczego ?

<<<www.kulturystyka.pl/atlas>>> TO JEST TO !!! POLECAM!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wartościowość tego białka nie umywa się do białka z mięsa, ryb czy jaj (zaraz ktoś wyskoczy, że białko z mleka jest pełnowartościowe - to rośnijcie na mleku )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
tak mleko zawiera pelnowartosciowe bialko jednak jest to bialko proste, z kolei jajka czy mieso zawieraja cenniejsze dla nas bialka zlozone

a jesli chodzi o serki sa przetworzone, zawieraja sporo tluszczy i dlatego nie nalezy ich traktowac jako zrodlo bialka

Zmieniony przez - mombas w dniu 2008-09-29 17:38:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie będę się wdawał w dyskusję - odeślę jedynie do dziesiątek artykułów o mleku - mleko bezpośrednio od krowy TAK, ale popularne łaciate czy kościan... zresztą przeczytaj sam

Zmieniony przez - Kleks. w dniu 2008-09-29 18:04:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Popieram Kleksa. Przeczytaj np. ''artykuł o mleku''

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
ja nie pisalem, ze mleko jest swietnym zrodlem bialka stwierdzilem tylko, ze zawiera pelnowartosciowe proteiny nic wiecej

co do bialek prostych i zlozonych to, ze sie tak zapytam czemu sie nic nie uczysz kleks bialka proste sa zudowane tylko z aminokwasow tak jak np. bialka wystepujace w nabiale bialka zlozone procz aminokwasow zawieraja rowniez cukier(glikoproteiny) tłuszcze (lipoproteiny) metale (metaloproteiny) barwik (np. hemoproteiny) ktore wystepuje wlasnie m.in w miesie czy zoltkach jaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
już doczytałem dlatego edytowałem post
słyszałem a nie wiedziałem, że słyszałem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 995
Podstawowym źródłem białka w mojej diecie jest białko zwierzęce np. z kurczaka, jednak myślę że warto wzbogacać dietę wysokobiałkową także białkiem prostym pochodzenia roślinnego w postaci serka homogenizowanego. Na drugie śniadanie spożywam właśnie kanapkę z szynka z kurczaka i do tego danio z warzywami. Jeśli uważacie jednak że bezwzględnie należy zrezygnować z danio, co możecie polecić w zamian z uwzględnieniem tego iż jest to posiłek spożywany na przerwie w szkole, który dotychczas składał się z kanapki z szynką z kurczaka i serka danio. Ale się rozpisałem

<<<www.kulturystyka.pl/atlas>>> TO JEST TO !!! POLECAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobiję Cię jeszcze
https://www.sfd.pl/Dla_wszystkich_ktorzy_lubia_poledwice_drobiowa_i_inne_tradycyjne_wedliny_-t256709.html

wsadź w kanapkę kawałek wołowiny i warzyw, zapij oliwą/zagryź orzechami i będzie git
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 995
Co do szynki to najczęściej spożywam gotowaną szynkę wieprzową, która składa się z mięsa a nie składników o których mowa w tamtym temacie. Tak więc myślę że chyba zamiast danio dołożę sobie jeszcze jedną kanapeczkę z szynką, tylko ze wzbogacę ją jakimś warzywkiem lub zagryzę owocem Co Wy na to ?

<<<www.kulturystyka.pl/atlas>>> TO JEST TO !!! POLECAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4094
Ten danio to zdecdowanie leci, nie wiem skad ten upor na niego

A najlepiej to wez pojemnik z kasza, miesem, warzywami i jakims tluszczem.

Run, rabbit run.
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
Don't sit down it's time to dig another one.
Pink Floyd - Breathe

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

więcej masy

Następny temat

Czy takie cos mozna nazwac dieta?

WHEY premium