SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Schemat treningowy do oceny w oparciu o porady Arnolda schwarzenegger'a

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 870

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

73

Wzrost

179

Cel treningowy

Kulturystyka

Uprawiane inne sporty

piłka nożna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9
Cześć! Dzisiaj prosiłbym osoby znające się na rzeczy o solidną ocenę mojego planu treningowego jaki sobie przygotowałem w oparciu o książkę "Arnold: Edukacja Kulturysty". Chciałbym zaznaczyć, że będzie to mój początek z pakowaniem, ale nie oznacza to, że jestem jakimś typowym mięczakiem, któremu warto polecić udanie się do trenera personalnego i branie obciążeń kilkukilogramowych ;) Jakieś dwa lata temu był okres czasu podczas, którego trenowałem prawie rok MMA, Boks oraz siłka... siłka to było to takie robienie co się chce i na co się ma ochotę na siłowni, bez żadnego planu itp... Aktualnie regularnie gram w piłkę, kosza itp.

Obecnie mam już prawie 18 lat, jeśli chodzi o moją sylwetkę to mam dosyć dobre nogi i plecy, moją bolączką jest trochę tłusty brzuch i niezbyt rozbudowane łapy ;) Teraz chcę już zacząć na poważnie długoterminową przygodę z kulturystyką.

W oparciu o wspomnianą wcześniej książkę Arniego na początek zaplanowałem, że przez około dwa miesiące będę wykonywał w domu zalecone tam kilka ćwiczeń z gryfem i obciążeniami. Przez ten czas przyzwyczaję się do robienia ćwiczeń poprawnie, wykonując je przed lustrem, zyskam trochę siły i po tym czasie spokojnie będę mógł iść na prawdziwą siłkę. Bo myślę, że teraz iść na siłkę nie ma sensu żeby płacić bo i tak te ćwiczenia są wszystkie z gryfem więc nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy na coś co mogę zrobić w domu i samemu i na spokojnie... ;) Ale okeej przejdźmy do rzeczy....

PLAN TRENINGOWY:

Jeden trening będzie trwał około 1 godz + czas na rozgrzewkę i rozciąganie przed i po ćwiczeniach. Każde ćwiczenie ma 3 serie po 8-10 powtórzeń.

1. Wyciskanie na ławeczce
2. Wyciskanie sztangi na skośnej ławeczce
3. Uginanie ramion ze sztangą
4. Wyciskanie francuskie
5. Przysiady z obciążeniem
6. Wspięcia na palcach
7. Uginanie nadgarstków
8. Podciąganie na drążku

Między treningami będzie jeden dzień odpoczynku na regenerację. W dzień regeneracji będę biegał.
Do tego oczywiście jeszcze ułożę dietę ;)

Przez pierwszy tydzień ćwiczenia będę wykonywał z samym gryfem, aby nabrać techniki, jak ją opanuję to stopniowo będę wykonywał ćwiczenia z obciążeniem ;) Później jak już załapię wszystko to będę z 1,5 miesiąca tak cisnął pompę na obciążeniach przy tym planie w domu. A następnie po 2 miesiącach od początku pakowanie pójdę na siłkę i będę miał następny plan ;)

Czekam na Wasze opinię, proszę o udzielanie się osoby, które mają wiedzę i coś konkretnego do przekazania mi.
Z góry dziękuję za pomoc i ciepłe słowa wsparcia, Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Re: Pierwszy Trening

Następny temat

Trening na masę dla 15latka

WHEY premium