SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rodzaje białek

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1158

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Przeglądałem różne fora w celu odnalezienia dokładnego podziału białek i ich zastosowaniu:

Znalazłem taki podział:
1) Białka jajek - ich źródłem są jajka wiadomo, wchłanianie do 3h (dobre z rana)
2) Białko serwatkowe (nie mylić z serwatką) - białko powstałem z mleka krowiego - wchłania się na natychmiastowo, super po treningu.
Ale co jest ich źródłem? Oprócz odżywek ?
3) Izolat białka - wysoka czystość do 95% wchłania się szybciej od koncentratu. Znajduje się chyba tylko w odżywkach?
4) Koncentrat - czystość do 80% szybkie wchłaniane. Też tylko odżywki?
5) Kazeina - wolne wchłanianie do 8h - jemy przed snem, źródło to serki wiejskie, twarogi.

I tu rodzą się pytania:
a) Jakie białka są w mięsie?
b) Czy są jakieś źródła białek: serwatkowych, izolatów, koncentratów inne niż odżywki?
c) Jakie proporcje tych białek powinny być spożywane?
d) Gdzieś przeczytałem że białka serwatkowe powinny być spożywane nie tylko po treningu ale i rano. Ale więkość diet na mase w pierwszym posiłku ma głównie jajka i mleko z pł owsianymi, proszę się odnieść do tego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
izolat, wpc, hydrolizat, kazeina wszystkie sa z mleka
jaja to albumina
sa jeszcze sojowe i izolaty bialka wolowego




Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2012-12-18 15:11:44

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
A kurczak, ryby itd? Prosiłbym od precyzyjne odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
ale co kurczak ryby?
no tez masz tam bialko, tylko w innej kofiguracji ilosciowej aminokwasow niz w bialku mleka

nie wiem o co ci chodzi? o to czy mieso to izolat czy wpc?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1227
Nie no po prostu chodziło mi czy np a mięsie jest kombinacja powyższych białek, czy są to jakieś inne. Oraz jak już wcześniej napisałem Kiedy które trzeba spożywać. Czy rano takie, potem takie, na noc inne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POSTANOWIENIE NOWOROCZNE

Następny temat

Po redukcji oponka na bruzchu, do oceny.

WHEY premium