SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rehabilitacja i powrót do aktywności

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241
Hej, jestem 5 tygodni po artroskopii kolana, zalecono mi ćwiczenia i niedługo zacznę uczęszczać na rehabilitację. Planuję też zacząć ćwiczyć w domu z obciążeniem(max hantle po 15kg). Jakie ćwiczenia przy użyciu tego sprzętu mogę robić? Myślałem o ćwiczeniu 2-3 razy w tygodniu metodą FBW by po powrocie na siłownię być w jak najlepszej formie i by wtedy ruszyć z redukcją i treningami na całego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777715

W sytuacji gdy masz za sobą zabieg to ja bym mimo wszystko skonsultował się ze swoim fizjoterapeutą czy on nie widzi już przeciwwskazań do treningu siłowego. Oczywiście druga rzecz to wszystko zależy od Twojego planu treningowego i co chcesz tam robić.

Na tym etapie, w którym jesteś to nóg bym samodzielnie nie tykał dopóki nie zakończysz rehabilitacji po zabiegu. Nie ma się co spieszyć, a fizjo będzie wiedział jak doprowadzić kolano do sprawności po zabiegu.
Natomiast górę ciała możesz bez problemu trenować w domu ale odpowiednio skomponuj sobie plan treningowy. Tak abyś umieścił w planie wszystkie partie mięśniowe w odpowiedniej ilości serii.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że masz hantle 15kg to szału też z intensywnością nie będzie bo początkowo wystarczy żeby coś wykonać, ale za jakiś czas na trening grzbietu czy klatki piersiowej może być za mało, ale zawsze lepiej trenować tym co się ma niż nie robić nic.

Staraj się odpowiednio odżywiać i trenować na tyle na ile pozwala Ci sprzęt i kontuzja, a na pewno jesteś w stanie się przygotować do powrotu na siłownię.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-03-17 09:35:00

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241
Ważne że jakiś chociaż minimalny bodziec będzie. Jeśli chodzi o kolano, to po powrocie do sprawności chciałbym nie tylko to bo oba kolana i obie nogi wzmocnić najlepiej jak się da skupiając się głownie na tym żeby kolano było jak najbardziej stabilne by zmniejszyć ryzyko kontuzji, na jakich mięśniach wtedy warto się skupić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu FBW rzeźba A-B

Następny temat

Ocena planu gora dol

WHEY premium