SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja wiecznego grubasa

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224
Cześć,

Mam 24 lata, do redukcji podchodzę już któryś raz z kolei jednak nigdy nie starczyło mi motywacji na dłużej. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej, wiele rzeczy się zmieniło i zakładam ten temat już po miesiącu na redukcji. Lecimy po kolei.
W przeszłości 4 lata trenowałem Judo - codzienne treningi, dość intensywnie. Do tego dochodził rower w sporych ilościach i przez kilka miesięcy boks. Później złamałem nadgarstek i tak zakończyła się przygoda ze sportem na kilka lat. Powrót nastąpił w listopadzie 2014 roku kiedy przeprowadziłem się do Warszawy i kupiłem rower.
Jeździłem codziennie po około 20 km dość intensywnie. Były też próby trzymania diety jednak zwykle po 3 tygodniach kończyły się fiaskiem i tak wracała pizza, kebab, codzienne piwo itp.
W ciągu zeszłego roku takich prób było kilka jednak ze względu na brak efektów szybko kończyło się standardowo. Największe załamanie przyszło we wrześniu zeszłego roku i pizza oraz alkohol poszły w ruch codzinnie, dokładając do tego pracę biurową i leżenie brzuchem do góry po pracy i w weekendy.
Teraz najciekawsze:
Waga w 2015 roku 117-120 kg. Od września do grudnia waga doszła do przerażających 131 kg. Generalnie spasłem się jak świnia.
W styczniu nadszedł dzień kiedy poznałem pewną dziewczynę i stwierdziłem, że żeby ją jakoś zainteresować czas coś ze sobą zrobić. W ciągu jednego dnia rzuciłem palenie, ograniczyłem alkohol do jednego dnia w miesiącu, dieta, start z siłownią i jeszcze kilka innych zmian w życiu. Przewrót o 180 stopni.

Stan początkowy ze stycznia (coś około 15.01):
Waga: 131 kg
Wzrost: 183 cm
Pas: 111 cm
Brzuch: 130 cm
Biceps: 41 cm
Udo: 73 cm

Stan na dzień 27.02:

Waga: 124 kg
Wzrost: 183 cm
Pas: 108 cm
Brzuch: 115 cm
Klatka: 126 cm
Biceps: 42 cm
Udo: 71 cm

Dieta:

Posiłek numer 2 nie należy do najzdrowszych (katering zewnętrzny w firmie, posiłek wygląda różnie ale staram się zamawiać coś najbardziej zdatnego do zjedzenia), dążę do jego zmiany.
Do ostatniego posiłku dochodzą jeszcze warzywa, czy to kalafior czy coś innego. W weekendy dochodzi też ryba i orzechy, niestety w dużych ilościach jako przekąska.
Teraz pytanie, jest tych kalorii mało a ja nie jestem głodny na tej diecie, zmęczony, siła rośnie, zero jakichkolwiek objawów braku czegokolwiek. Co jeszcze można zmienić w tej diecie? Największym problemem jest fakt, że nie nawidzę gotować dlatego też ostatni posiłek jest przygotowywany z trudem.

Trening: FBW, sam trening siłowy zajmuje mi około 40 - 50 min. Do tego dochodzi jeszcze 30 min na rowerku stacjonarnym o wysokiej intensywności. Trening o godzinie 16:00 od razu po pracy - 3 razy w tygodniu, jeżeli w tygodniu wypadnie jakieś spotkanie to wtedy odrabiam w weekend. Mięsa na sobie trochę mam, szkoda tylko że przykryte sadłem.

Chcę w dni nietreningowe wproadzić trening HIIT. Robi się też ciepło i chcę wrócić do codziennego roweru czyli 20 km dziennie + około 70 - 80 km przez cały weekend. Generalnie co do wysiłku na rowerze nie mam problemu, idę jak szatan mimo wagi. Gorzej z bieganiem, głównie dlatego że tego nienawidzę.

Zdjęcia sylwetki:





Zmieniony przez - alibizi w dniu 2016-02-27 18:44:11

Zmieniony przez - alibizi w dniu 2016-02-27 18:45:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bede zagladal, ale jak Ci piszą z miską jest padlina. Przechodziłem takie jaja jak Ty i będzie lecieć... lecieć, aż będziesz wyglądał jak uciekinier z oświęcimia, coś tam łapy cośtak klatki wisząca skóra na brzuchu i do tego postura chudy z brzuchem, Na 1200cal to sobie możesz ekstremalnie zjechać na sprzęcie jak masz pod tłuszczem tone miecha i chcesz to zabić w 6 tygodni, ale póki co to przy 131kg to śmiało możesz z 3000 plus startować... Genralnie jak leci głodówka, to nawet z 0 bilansu, bo metabolizm przy tej wadze i takim jedzeniu to danwo jest gdzieś na wczasach, Do tego pomiar pasa raczej słaby, ale to już nie istotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Przy 124 dostarczasz 1250kcal????? Nawet przy założeniu mocnego ciecia kcal co w Twoim przypadku moze byc dobrym ruchem, to obcięcie o 60-70%??? jest nieporozumieniem. Po fotkach widac ze Głodówka idzie. Poczytaj podwieszone tematy.

Aha i nie ciągnij 10 srok za ogon z treningiem. Chyba ze rower itp to przyjemność dla Ciebie.


Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2016-02-27 18:53:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224
Rower lubię i traktuję go czysto jako rozrywkę. Z kaloriami jest problem, można założyć, że jest ich dziennie około 1500. Nie mam pojęcia w czym je jeszcze dołożyć. Czasem dochodzą jajka jeszcze na wieczór ale problemem jest brak odczuwania głodu przy aktualnej diecie. Ani teraz ani na początku diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Popatrz na swoje makro... 30g tłuszczu. Chłopie. Zmień miskę. Popatrz na dzienniki chłopaków tutaj, maja wagę podobna do Twojej. Warzywa jesz jakieś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224
Warzywa tak, około 300-500 gram dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
O tyle dobrze.
Tak czy inaczej - Twoja dieta to tragedia.
Waga będzie leciała - nie ma innej opcji, ale robisz sobie krzywdę i to ogromną.
Jeśli chcesz, żeby dziewczyna się Toba zainteresowała, to zmień to, bo ciągnąć taką miskę skończysz z jojo i wiszącym półmetrowym kawałem skóry na brzuchu i efekt będzie odwrotny do tego jaki zamierzasz osiągnąć.



Zmieniony przez - WojtekA4 w dniu 2016-02-27 19:25:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224


Tutaj dieta bardziej zbliżona do rzeczywistej. Przy pierwszym zrzucie zapomniałem wpisać tłuszcze, które są przy każdym posiłku. Jest to model orientacyjny ale generalnie w ten sposób się kształtuje. W którą stronę pójść z dietą? Nie chcę dokładać węglowodanów, białka znowóż nie mam z czego za bardzo.


Zmieniony przez - alibizi w dniu 2016-02-27 19:30:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
1200 a 1800 to już różnica, podobnie jak 30 a 80 ;)
A z tego posiłku w firmie nie możesz po prostu zrezygnować?
Niby wiesz co jesz, ale imo to takie jakby jedzenie codziennie na mieście ;)
Białko z mięsa, ryb, jaj.
Przy redukcji wysoka podaż białka jest bardzo wskazana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224
Mogę bez problemu. Największym problemem jest lenistwo wynikające z obowiązku przygotowania jeszcze jednego posiłku dziennie. Staram się to zmieniać ale ostatnio narzekam na wieczny brak czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Zawsze mozesz poswiecic czas w tygodniu i przygotowac posilki na kilka dni lub na caly dzien nastepny.
Jak widać, nie zależy Ci na smakowitości, więc usmazyć kilka kg piersi, ugotować warzywa, dodać swoje tortille czy co tam chcesz, to nie kwestia stania godzinami w kuchni.
No i sorry - ale ale nie ma nic za darmo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 224
Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Co do smakowitości to akurat taka wersja mi smakuje, tak jak i kawa bez cukru. Stopniowo wprowadzam dalsze zmiany. I tak za wiele zmian jednocześnie. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadwrażliwość na gluten - nowe badanie

Następny temat

IF - kilogramy stoją, a pas leci w dół.

WHEY premium