SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1681
Nie mieszaj HIIT z Tabata ... sa to bardzo wyczerpujace treningi, mozesz sobie bardziej zaszkodzic niz pomoc. Plywanie i bieganie rob zamiast HIIT lub TABATY, nie przesadzaj z iloscia treningow w tygodniu, musisz miec czas na regeneracje. To wtedy zachodza najwazniejsze dla Ciebie procesy. Odpoczywaj wiecej :)

Gdzies na tym forum czytalem wypowiedz eksperta, gdzie mowil zebysmy meczyli sie tylko podczas trningu silowego, a reszte czasu odpoczywali :)

Edit: ABS wykonywalbym po treningu silowym i rozciaganiu. Miesnie brzucha sa angazowane w stabilizacje postawy podczas cwiczen zlozonych, oslabiajac je na poczatku, tracisz stabilnosc i krzywdzisz technike (to z wlasnego doswiadczenia, odkad przenioslem trening brzucha na koniec, lepiej mi sie cwiczy).

W tym tygodniu przenioslem ABS na koniec kazdego obwodu, nie calego treningu, pociagne tak jeszcze z tydzien i opowiem jaki wplyw ma na wykonywanie innych cwiczen zlozonych (musze dodac ze moze to byc tylko moj przypadek bo mam slabe miesnie brzucha)

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Drakkonite w dniu 2009-05-11 22:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
Tzn. chciałbym pływać 3 razy w tyg. i biegać 4 razy w tyg. Co do tego, że ten trening, który rozpisałem jest jak rozgrzewka to mnie zadziwiliście, ponieważ po wykonaniu 3 obwodów (bez przerw pomiędzy ćwiczeniami, każde ćwiczenie w maksymalnej szybkości przez 30 sekund, 2 minuty przerwy pomiędzy obwodami) jestem spocony jak po 90 minutach aerobów i nie mam nawet siły trzymać prysznica w ręce. Być może jestem po prostu słaby...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
Co do części edytowanej, to czytałem, że powinno się na początku wykonywać ćwiczenia angażujące mięśnie, które mamy najsłabsze, w moim przypadku jest to górna część ciała, w tym głównie mięśnie brzucha. Dlatego zapytałem czy dobrze, żebym wykonywał ABS na początku. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja tak robie. ABS II mozna wykonywac jako rozgrzewka. Czyli robisz rozgrzewke jak np. w treningu dla poczatkujacych, a potem abs II tez jako rozgrzewke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co do tego ze byles zalany potem i ostro zmeczony to powiem tak: cwiczac 30min trening Mawashiego zmecze sie mniej jakbym przez 15 min skakal na skakance, ale czy to oznacza ze np. gdybym przez miesiac skakal na skakance, robil pajacyki, bieg bokserski itp. po tyle samo czasu co trening dla poczatkujacych, to przybral bym wiecej na masie? Otuz nie. Cwiczenia na mase maja okreslony schemat cwiczen, liczbe powt i oczywiscie trzeba przy nich uzywac obciazenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
Czyli robię ABS II jako rozgrzewkę, a później nie rezygnuje z tego ćwiczenia na brzuch w obwodowym? Poza tym mi chodzi o redukcję a nie o masę... xP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
A co do tej "rozgrzewki", to co by było, gdybym prosił o poprawienie takiego treningu:
1. Uderzenia o ziemię
2. Wspinanie
3. Podciąganie
4. Strzelanie z liny
5. Unoszenie kolan w zwisie
6. Krokodylki
7. Marsz na czworaka
8. Marsz z obciążeniem
9. Przysiady ze sztangą
10. Przyciąganie liny
11. Wejścia na stopień
12. Ćwiczenia ze sztangą
Założę się, że każdy z was by napisał, że lepszy byłby "podwieszony" trening, a właśnie Jason Statham trenował w taki sposób i zrzucił 8 kilogramów w 6 tygodni. Trenował 6 razy w tyg, przez około 35 minut. Troszkę to niezwiązane z tematem, ale musiałem to napisać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
A co do tego treningu, to teraz wygląda on tak:
Poniedziałek - rozgrzewka, ABS, trening siłowy, rozciąganie, aeroby
Wtorek - trening interwałowy / tabata
Środa - rozgrzewka, ABS, trening siłowy, rozciąganie, aeroby
Czwartek - trening interwałowy / tabata
Piątek - rozgrzewka, ABS, trening siłowy, rozciąganie, aeroby
Sobota - trening interwałowy / tabata
Niedziela - wolne
Nadal nie wiem tylko w które dni pływać (3 razy tyg) i biegać (4 razy tyg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1681
Niestety musisz to jakos pogodzic ... mialem ten sam problem, mialem 5 treningow SW w tyg a do tego chcialem robic silowke ... Musialem zrezygnowac z srodowego treningu SW dla silowki, bo sadze ze wiecej mam z tego pozytku.

Poeksperymentuj z ulozeniem tych aktywnosci, nikt Ci nie doradzi tak samo jak ty sam, sam lepeij znasz swoj organizm, jego reakcje na poszczegolne treningi. Pare tygodni i powinienes dojsc do kompromisu. Pamietaj tylko ze przy tak wzmozonej aktywnosci musisz dostarczyc troche wiecej kalorii w diecie, oraz pamietaj o regeneracji, aby przypadkiem sie nie przetrenowac i nie stracic zapalu do cwiczen.

Pozdrawiam,
D.

Zmieniony przez - Drakkonite w dniu 2009-05-12 09:54:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 46
Właśnie też mam niemały problem bo oprócz tego, co wcześniej napisałem ćwiczę jeszcze gimnastykę i sztuki walki. I naprawdę trudno jest z czegokolwiek rezygnować, bo wszystko jest dla mnie ważne. No ale cóż. Nikt nie mówił, że życie jest proste... Pokombinuje i napisze na co się zdecydowałem, żeby ew. poprawki wprowadzić. Pozdrawiam i dziękuję!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening ocencie

Następny temat

trening brzucha

WHEY premium