SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja ok. 10kg -

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 32225

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Skalar dziękuję za taką wypowiedź.
Mam jednak inne zdanie na ten temat ponieważ ja należę do takich osób, które zjadają stres i wiem, że jeżeli jak najszybciej nie wrócę do rozpisywania posiłków to będę podjadać, zacznę jeść słodycze i inne tego typu śmieci.

Właśnie jestem po wołowince z makaronem i warzywami. Wieczorem wstawię rozpiskę.

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
W takim razie załóż dziennik, one do tego służą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skoro tak, to jak Venomik wyżej napisał - załóż dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Założę w poniedziałek bo w ten dzień się zważę, zmierzę i może fotki znów zrobię.

Kupiłam mąkę żytnią pełnoziarnistą i upiekę chlebek według przepisu który podał Jacquess
O ten... https://www.sfd.pl/Prawdziwy_razowiec-t453743.html

Mój mężczyzna chce się nauczyć zdrowo jeść ;) cieszę się bo będzie mi dużo raźniej widząc że nie tylko ja dbam o siebie i mam na tym punkcie świra. Dzisiaj do koszyka na zakupy lądowało tylko to, co na pytanie "Aniu, to może być?" miało odpowiedź "tak". Wcześniej nie pytał mnie o zdanie a jak sięgałam po otręby, owsiane czy razowy makaron to kręcił nosem ;)
Zaopatrzyłam się w migdały, pestki dyni, otręby, jaja, ser półtłusty, kefiry, kuraka i mnóstwo świeżych warzyw.

Acha, moje dzisiejsze rozpiski:

1. 7.00 409kcal 22 22 33
- owsiane 35g
- mleko 200g
- migdały 20g
- jajko gotowane

2. 10.00 239kcal 15 10 23
- chleb Schulstad trzy ziarna dwie kromki
- masło śmietankowe 5g
- ser półtłusty 60g
- pomidor, świeży ogórek

3. 12.30 370kcal 19 18 34
- wołowina rozbratel 90g
- makaron Lubella pełne ziarno 50g (dziwne w smaku - tescowe mi bardziej smakuje ale nie mogłam ostatnio znaleźć)
- oliwa z oliwek 10g
- sałatka warzywna

4. 16.00 278kcal 32 15 4
- jajko gotowane x2
- ser półtłusty 100g

od 17.30-18.30 miał być rower ale musiałam wyjść z domu... w sumie to i tak mi się nie bardzo chciało

5. 19.00 228kcal 24 2 31
- pierś kurczaka gotowana 100g
- ryż brązowy 40g

6. 21.00 221kcal 25 11 6
- ser półtłusty 120g
- pestki dyni 15g
- zioła

Razem: 1745kcal B:137 T:77 W:131

Dobra rozpiska? Pomijając to że rower zawaliłam eh..

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie wspominałem już o omega3, ale nie pamiętam co odpisałaś?
Fajnie, że mąż się przyłączył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Nie mąż ;) chłopak ale w sumie jak mąż bo już 5 lat razem

A Omega 3, 6 i magnez zażywam ;) ale nie wpisuję w raport. A to trzeba wliczać te tłuszcze do bilansu??
Jak mam to policzyć? Na opakowaniu nie ma żadnych wartości odżywczych rozpisanych...

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wliczaj
o6 zbędne, samo o3 bierz

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-05-07 21:49:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Uffff

Skalar?? A czy ja dobrze widzę?? Dodałeś ten skromny wątek do zbioru linków działu odchudzanie?? OMG czym zasłużyłam?? Czuję się zaszczycona

-----

Mam drugi hantelek ;)

na gryfie i z obciążeniami które w sumie dają 10kg
dzisiaj trening siłowy i będę mogła sobie stopniować obciążenie do każdego ćwiczenia :)

OK, idę posprzątać dom jako dodatek do rozgrzewki i zabieram się za trening.

Motywacja chyba powraca bo znów się cieszę na samą myśl o zakwasach

Wieczorem będzie rozpiska i dam znać jak dzisiaj z siłą... mam nadzieję że będzie lepiej niż przedwczoraj.



Zmieniony przez - Yeasty w dniu 2009-05-08 16:15:45

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1213
"Dodałeś ten skromny wątek do zbioru linków działu odchudzanie?? OMG czym zasłużyłam?? Czuję się zaszczycona"

Bo fajnie prowadzony, bo sama sobie odpowiadasz na pytania :D
+ ode mnie - całością dziennika odpowiadasz na moje pytania ;)
Więc gdyby nie dodał, to bym tu nie dotarła, a tak, to będę śledzić "dla towarzystwa"



Zmieniony przez - Talibaba w dniu 2009-05-08 18:47:51

Tuna wpływa na wszystko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 639
Talibaba cieszę się że komuś mogę pomóc ;) całkiem nieświadomie ale jednak
Od poniedziałku zaproszę Cię do dziennika treningów który założę.
Też jesteś na redukcji? Widzę, że nie prowadzisz żadnego dziennika. Mi dużo daje zapisywanie codziennie co jem i jakie ćwiczenia robię. Zawsze ktoś mądry poprawi błędy, ładnie trzymam dietę, bo przecież nie napiszę że znów się obżarłam, że znów zjadłam pół czekolady i że znów popiłam kebaba 0,5 litra pepsi ;)
I do treningów też motywuje bo przecież tutaj na forum nikt nie leży tylko każdy coś trenuje, ćwiczy, biega itd.
Ok kończę bo znów wenę chyba złapałam a nikomu nie chce się czytać długich monologów ;)
Lepiej zrobię jak opiszę trening :-]

Całość razem z rozgrzewką i rozciąganiem zajęła mi 30min.
1. unoszenie zgiętych nóg wisząc na drążku 10 i 9
zauważyłam, że zrobiłabym więcej tylko nie daję rady wisieć tak długo bo ręce mi wysiadają
2. wspięcie na palce na jednej nodze po 15
3. przysiady z obciążeniem w rękach po 15 z obciążeniem po 5kg na rękę
4. podciąganie na drążku podchwytem 6 i 7
5. pompki na kolanach 10 i 8
6. podciąganie wzdłuż tułowia oburącz po 12 / 3kg na rękę
7. uginanie przedramion po 12 / 3kg
8. pompki w podporze tyłem po 7
9. uginanie nadgarstków po 15 / 5kg

Czuję że mam mięśnie a jak myłam zęby wydawało mi się że szczoteczka waży przynajmniej 5kg ;)

Rybka z ryżem zjedzona, rozpiska wieczorkiem chyba że wrócę późno to jutro wstawię za dwa dni.
A poza tym to muszę ustawić sobie menu na cały tydzień z góry. Popracuję nad tym na weekendzie.
A jutro może w Bieszczady pojedziemy to może pochodzę po górach :)

Wolność osiągania szczytów własnych możliwości nic nie znaczy
jeśli nie chcesz dać z siebie wszystkiego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy Doradca w dziale

Następny temat

dieta do poprawek

WHEY premium