SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja/Masa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 489

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Waga

63

Wzrost

171

Staż treningowy

około 5 mies.

Obwód pasa

83cm (brzuch)

Obwód klatki piersiowej

92cm

Obwód uda

55

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

5 dni w tygodniu (3 treningi siłowe i 2 aeroby)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

świetny

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia, basen

Cel/problem/opis

Redukować tłuszcz, czy robić już masę? Jeśli zbuduję mięśnie, czy tłuszcz zostanie nimi "zastąpiony"?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 55
Od kilku miesięcy ćwiczę siłowo, w celu zredukowania tkanki tłuszczowej. Zrzuciłem już około 6kg zbędnego balastu, wyglądam lepiej i teraz zastanawiam się, czy :
1. Zredukować tłuszcz do końca i wtedy zacząć masę.
2. Zacząć masę już teraz.
Zastanawiałem się, czy nie zrobić tak : do lipca redukuję, przez ten czas układam dietę, plan itd. I od lipca już tylko buduję mięśnie, jednak czy to będzie dobre posunięcie? Myślałem nad zainwestowaniem w jakiś mocny spalacz, w ten sposób budowałbym masę mięśniową, a przy okazji spalał pozostałości tłuszczu i zapobiegał przyrostowi niechcianej masy, którą tak twardo zrzucałem - tylko czy spalacz zadziała jak będę na dodatnim bilansie dziennym?

Tak więc pytanie brzmi : czy lepiej zakończyć redukcję już teraz i "zastąpić" tłuszcz mięśniami (da się tak?), czy spalić wszystko i dopiero wtedy brać się za mięśnie?

Przy okazji chętnie poczytam jakieś rady (w skrócie) co i jak na masę - tj. co powinienem głównie jeść (jestem w stanie jeść to samo przez cały cykl), co i czy w ogóle suplementować, jak wygląda sprawa z treningami - ile w tygodniu itp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7499 Napisanych postów 49493 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385408
wrzuc zdjecie zobaczymy jak wygladasz i tak na marginesie nie da sie zwiekszać masy i palić tłuszcz jednoczesnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka piersiowa

Następny temat

klatka i brzuch

Wiecej