SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja, trening na rzeźbę - rozpiska do sprawdzenia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8742

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

21

Waga

86

Wzrost

190

Cel treningowy

Redukcja i wyrobienie mięśni

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full

Dieta

LOW CARB
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie, wrzucam rozpiskę treningu ogólnorozwojowego do sprawdzenia i oceny. Chce od jutra zacząć regularne treningi na siłowni.


Czy na początek, na biceps i klatkę - w sumie, sztanga z 10 kilogramowym obciążeniem jest optymalna, czy za lekka ?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17668
a jesteś pewny że przy wzroście 190cm i 86kg wagi potrzebujesz redukcji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Wszystko jest nie tak - począwszy od kolejności ćwiczeń na ich doborze kończąc.
Poczytaj tematy podwieszone odnośnie FBW i albo skopiuj albo podpasuj coś pod siebie.
przeczytaj też o tym:
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
Zastanów się nad wszystkim i napisz co wybrałeś.
Co do obciążeń to nigdy nie ma ani za dużego ani za małego bo to indywidualne podejście już. Robisz tak, że bierzesz na trening ze sobą kartkę z rozpisanymi ćwiczeniami i notujesz jakimi ciężarami przy ilu powtórzeniach operujesz. Założyłeś na sztangę 10 kg i czujesz że to zdecydowanie za mało, to dokładasz sobie w następnej serii aż dojdziesz do takiego ciężaru którą dasz radę zrobić daną serię ćwiczenia, bez zbytniego zapasu siłowego na więcej powtórzeń.

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Maciek, właśnie między innymi na podstawie tego tematu układałem trening. Boho - niestety tak, mam sporo tłuszczu na brzuchu. Jak jestem wyprostowany i wciągnę brzuch - to widać mi żebra, ale w naturalnej postawie jest tego na prawdę sporo. Robię oczywiście aeroby - ale teraz chce przenieść się w teren, czekam na pulsometr. Dieta na niskich węglach - przez ostatnie 2 lata zredukowałem ze 125 do 86 kilogramów. Teraz b/t/w mam dużo niższe - wiadomo, mimo tego waga stoi już kilka miesięcy. Aeroby rano na czczo 30 minut i wieczorem 45 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Maciek - czy możesz uzasadnić co jest nie tak z doborem ćwiczeń ? Nie zarzucam, że nie masz racji - tylko po prostu rozpisałem to na podstawie podwieszonych tematów na forum i nie bardzo mogę się doszukać, co jest z tym nie tak.

Zmieniony przez - KubaWroclaw w dniu 2013-02-28 15:30:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Po pierwsze - kolejność - czyli zaczynasz od największych grup mięśniowych i ćwiczeń angażujących kilka grup, czyli zaczynasz od przysiadów, martwego ciągu, później wyciskania a na koniec ramiona i brzuch. To raz, dwa to nie bawiłbym się w ćwiczenia na wyciągu tylko raczej wolne ciężary - to moje zdanie.
To może z innej beczki. Słyszałeś kiedyś o treningu CrossFit?

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widziałem tylko filmiki na youtube prezentujące te treningi - zaraz poczytam. Ułożyłem to w takiej kolejności, żeby dać nogom odpocząć przed bieganiem. To znaczy - kierowałem się tym, że zawsze jak robiłem nogi na koniec - nie byłem w stanie potem ubiec na bieżni 30 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Możesz zajrzeć też do działu Fit & Rage tutaj na forum i tam jest praktycznie wszystko o Cross Ficie, nie zbudujesz na nim masy mięśniowej takiej jak na typowym treningu siłowym, ale rozumiem że nie o to Ci chodzi, tylko chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej po prostu.
Tamte treningi to niepozorni zabójcy, które możesz wykonywać np. przy użyciu tylko i wyłącznie własnego ciała a po takim treningu trwającym 20-25 minut po prostu nie żyjesz. Zrobisz takie różne treningi 3 razy w tygodniu, w dwa dodasz porządne aeroby i myślę że efekt będzie na wyciągnięcie ręki :)
Poczytaj o tym i napisz czy się zdecydujesz na tamto czy trwasz w FBW.
Co do kolejności ćwiczeń to ja nie napisałem nic takiego że nogi na koniec, bo nogi to ogromna grupa mięśniowa więc robisz je na początku. To Ty wrzuciłeś martwy ciąg na końcu przed brzuchem - a przecież to ćwiczenie w znaczny sposób angażuje nogi - nie jest tylko na plecy. Jeszcze zamieniłbym uginanie nóg na jakieś wykroki czy coś takiego.

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Jeszcze jedno - masz dostęp do basenu?

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak. Studiuje archeologię podwodną. :)
Już czytam o cross ficie.

Zmieniony przez - KubaWroclaw w dniu 2013-02-28 15:51:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW by traktor, a suplementy.

Następny temat

Redukować czy bić mase?:)

WHEY premium