SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RUNĄŁ SAMOLOT PREZYDENTA RP

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17414

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
a wyobrażasz sobie jaki byłby lament w kraju gdyby każda osobistość leciała swoim samolotem? przez kilka tygodni mówiło by si e o marnotrawstwie pieniedzy obywatelskich...
dlaczego doszukujecie się ingerencji Rosjan w tej tragedii?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3149
Czemu Queblo uważasz że doszukujemy się teorii spiskowych?
Ja po prostu przedstawiam swoje zdanie przytaczając sytuacje które miały miejsce. Nie oszukujmy się ruscy nas nie lubią i nie będą lubić. Ja osobiście też nie darze ich sympatią podobnie jak niemców!

A zaraz pewnie się ktoś odezwie i napisze że są starają się być wobec nas lojalni, a według mnie gdyby byli tacy dla nas dobrzy to ujawniliby dokumenty zbrodni katyńskiej.
Niektórzy po dzisiejszy dzień nie wiedzą gdzie ich bliscy spoczywają!
Zastanówcie się czy też byście tak chcieli, bo ja nie.

"Wymagajcie od siebie nawet wtedy gdyby inni od Was nie wymagali"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3149
A żeby tylko lament byłby płacz i na dodatek nowa komisja do spraw marnotracwa pieniedzy by powstała!!

"Wymagajcie od siebie nawet wtedy gdyby inni od Was nie wymagali"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Tu nie chodzi o teorie spiskowe na siłę, ale o dokładne i rzetelne zbadanie okoliczności tej katastrofy. Ciekawe, dlaczego w ogóle nie bierze się pod uwagę możliwości zamachu? (abstrah**ąc już od udziału Rosjan).

A latanie ich rzęchami już chyba 3 raz w ciągu 30 lat skończyło się tragicznie. Żenada, ze forsa na np.'misje pokojowe' jest ale na samoloty rządowe już nie.

Btw, z takimi procedurami bezpieczeństwa to ewentualni terroryści mają nas na tacy

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3149
Widzisz tak jest w tym kraju. Pieniążki na lizanie dupy dla innych państw się znajdą ale żeby coś zrobić dla polaków to już nie za bardzo.
A tak mi się przypomniało że Lech Wałęsa mówił że ten samolot przeszedł modernizację za 70 mln w grudniu. A bodajże na RMF FM mówili że przeleciał ten samolot coś ok 5000 godzin i coś ponad 1200 razy lądował i mówili także że na taki samolot to jest mało.
Więc nie wiem czy to była wina samolotu. A pilota też bym zostawił w spokoju bo przecież nie robił tego pierwszy raz.

"Wymagajcie od siebie nawet wtedy gdyby inni od Was nie wymagali"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do możliwości zamachu to wydaje mi się że odpowiednie służby rozpatrują ten przypadek, a ze względów dyplomatycznych dziwne by było się tym afiszować. Skoro społeczeństwo o tym wie to i Rosja by wiedziała. Z drugiej strony władze rosyjskie muszą nieźle klnąc - mało kto wiedział w Europie co do była zbrodnia katyńska, teraz gdy wszystkie media o tym mówią (media światowe) na pewno świat trochę się podszkoli z historii. Wiedza ta na pewno nie wpłynie pozytywnie na opinie o Rosji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Masz rację, ale z drugiej strony Rosja nigdy nie należała do krajów szczególnie dbających o tzw. wizerunek...
Za to na pewno nie na rękę im będzie, ze teraz w Katyniu pewnie co roku będą obchody i rozgłos.

Aha, obawiam się, że polskie służby wiele nie ustalą, biorac pod uwagę, że wypadek był na rosyjskim terenie i cały materiał już został przejęty.

Zmieniony przez - searme w dniu 2010-04-10 20:23:50

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2426
Zarówno Polskie jak i Rosyjskie służby badają katastrofę. Nie ma co doszukiwać się żadnych innych teoria niż smutna katastrofa.Prawdę mówiąc to i Rosjanie mają pecha że stało się to akurat u nich, podczas obchodów rocznicy wydarzenia o którym tak naprawdę chcą mówić jak najmniej.
Szanowałem bardzo Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego; za jego szczere oddanie ojczyźnie i Polskość. Nie wiem czy był dobrym politykiem ale na pewno wzorcowym patriotą i takim go zapamiętam.

Umysł chłodny jak łysy mamut

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3149
Dokładnie jestem tego samego zdania co ty Searme. Polscy prokuratorzy mają być dopuszczeni do śledztwa lecz czy tak się stanie? Słyszałem w TVP wypowiedź jednego z pierwszych świadków tej tragedii. Był on monterem tvp i został w hotelu nieopodal lotniska. Całe zajście widział z okna a później wziął kamerę i nagrał wrak samolotu lecz kaseta została mu odebrana przez rosyjskie władze.

"Wymagajcie od siebie nawet wtedy gdyby inni od Was nie wymagali"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
to ze Ruscy nie chcą dopuścic naszych prokuratorów to akurat raczej normalne. To ich podwórko i wg nich wiedzą co mają robić.
Ruskich czy Niemców można nie lubieć,ale pomiedzy niechęcią a podejrzewaniem ze mogli w tym maczać palce jest ogromna różnica...

Co do samolotu. Stary był,ale podobno rok temu przeszedł gruntowny remont i zamontowano mu nowoczesne urządzenia nawigacyjne(i nie tylko). Nawet jeśli faktycznie miał usterkę techniczną to Ruscy to zatają.
Pilot? Na pewno nie był to niedoswiadczony młokos,bo tacy z prezydentem i całą świtą nie latają ale podchodzenie 4 razy do lądowania...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbliżają się zawody - prosze o rady

Następny temat

Solis vs Valuev eliminator ?

WHEY premium