SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REgeneracja mięśni po wyciągnieciu nogi z gipsu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
skreciłem kolano bez naruszenia sciegien mam juz 6 tyg noge w gipsie i widzę diametralną różnice miedzy mięsniami na udzie (4głowe) a raczej ich "brak" . Na nodze z gipsem dosłownie jest galareta a nie mięsnie jak na drugiej nodze... prosze o odp.
1

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Kontuzje niestety męczą nas od czasu do czasu. Szczególnie w bardziej profesjonalnym sporcie. Również przytrafiają się nam w sytuacjach życia codziennego. Wystarczy źle stanąć, potknąć się, uderzyć, czy przez nieuwagę ulec wypadkowi. Przytrafia się to każdemu rzadziej lub częściej. W rzeczywistości nie jest aż tak istotne, co nam się przytrafił za uraz. Droga do jego zdiagnozowania, poprzez leczenie i dochodzenie do siebie jest z reguły taka sama. Pierwsze co należy zrobić, to dobre zdiagnozowanie kontuzji. Wykonanie RTG, USG, a najlepiej na własny koszt rezonansu magnetycznego da nam dokładne spojrzenie na problem i określenie leczenia. Następnie wizyty u dobrego fizjoterapeuty, który pomoże nam wrócić do pełnej sprawności.

W Twojej sytuacji sposób leczenia w postaci 6 tygodniowego włożenia nogi w gips wydaje się bardzo złym rozwiązaniem. Nie znamy szczegółów problemu, ale jeżeli było to skręcenie, bez pęknięć kości, to tak długi okres w gipsie niestety spowoduje większe problemy w dojściu do sprawności niż samo skręcenie. Masz w ten chwili spory problem w odbudowaniu mięśni i ciężkiej rehabilitacji. Podczas gdy w sytuacji braku gipsu prawdopodobnie już byś normalnie chodził i był w jej trakcie. Nie pozostaje Ci nic innego, jak udać się prywatnie do fizjoterapeuty i przez najbliższe tygodnie/miesiące zastosować się do jego zaleceń. W ramach rehabilitacji fizjoterapeuta za pomocą zabiegów manualnych rozluźni pospinane mięśnie holistycznie w Twoim organizmie. Poza tym pokaże Ci on jakie ćwiczenia wzmacniające należy wykonywać, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.

Warto również sięgnąć po profesjonalną suplementację. Jednym z lepszych rozwiązań będzie Allnutrition Flex All Complete: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...

Zmieniony przez - Blota w dniu 2010-07-06 16:41:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
A noga w gipsie to po jaki c*** ? jak nie było uszkodzeń kości ?
był robiony rezonans ? byleś u ortopedy czy jakiegoś idioty z pogotowia/przychodni ?

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-07-06 16:48:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
Po skręceniu kolano jest słabe i podatne na kolejne urazy. To nie jest tak że wyskoczy ci rzepka, na pogotowiu ci nastawią i możesz spokojnie iść do domu. Miałem takie skręcenie i wiem jak to jest. Dysproporcja między mięśniem straszna. W tym momencie pozostaje Ci jedynie napinanie tej nogi w gipsie. Dodatkowo jak napinasz 4głowy to pracuje rzepka a to też ważne. Po zdjęciu gipsu będziesz musiał pracować nad zgięciem nogi, a później proponuje 0,5-1kg przywiązywać do kostki i śmigasz:

1. na kostki zakladamy ciezarki (najlepiej nie za ciezkie 0,5-1kg), stajemy przodem do sciany (przylegajac do niej, rece zgiete w lokciach, ramiona na wysokosci szyji), udo przylega do sciany i podnosimy powoli stope w kierunku posladka (ruch powinien nie byc wymuszony, czyli jesli dalej nie mozesz, to nie ciagniesz nogi, na dol noge opuszczamy powoli kontrolujac caly czas, a nie spuszczajac bezwladnie)

2. nadal z obciazeniem na kostkach - kladziemy sie na plecach, jedna noge zginamy w kolanie, druga powoli unosimy na wysokosc kolana nogi zgietej i opuszczamy

3. nadal z obciazeniem, siedzimy na krzesle i prostujemy nogi, wazne jest powolne opuszczanie - nie wolno puszczac nog bezwladnie

4. w lezeniu na brzuchu (ciagle z ciezarkami na kostach), uginamy nogi w kolanach i ciagniemy stope w kierunku posladka

5. (obciazenie), w lezeniu bokiem unosimy do gory noge zewnetrzna, unosimy obie nogi na raz, stawiamy noge zewnetrzna przed kolanem nogi wewnetrznej (dolnej) i unosimy noge wewnetrzna (ja to robie w seriach po 15 kazde cwiczenie, pozniej zmiana stron i druga noga - 3 serie)

6. siad prosty lub lezenie - napinanie miesni czworoglowych uda(czyli tak jakbys ciagnal kolano do gory)

7. w lezeniu na plecach - pilka miedzy kolanami i dociskanie pilki - wytrzymac 10s.

Ja tak robiłem i teraz kolano już sprawne.
zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
ehhh sorki mój błąd bo tez nie opisałem całego przebiegu choroby...
pierwsze po zawodach była szyna na 11 dni potem dał mi jeszcze na tydzien szyne pozniej powiedział ze ; DLA USZTYWNIENIA KOLANA ZAŁOŻYMY GIPS NA 3 TYg (9.07 ) w ptk pójdę go sciągnąc...
oczywiscie pewnie nie obejdzie sie bez punkcji itp.

a co do odp. kolegi wyżej too wielkie dzięki i powiedział byś mi po mniej wiecej jakim czasie noga bedzie zdolna do ewentualnego pogrania w noge czy pojscią do roboty (budowlanka)...

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
To raczej kwestia indywidualna. Ja od skręcenia jakieś 4-5 miesięcy i już było ok. Kup sobie sól morską bo pewnie będziesz miał problem z prostowaniem i codziennie na 30 minut do wanny z ciepłą wodą i ów solą i ćwiczysz nogę. Napinaj mięsień kiedy tylko możesz. Tera jest okres kiedy najwięcej możesz zrobić dla kolana więc ćwicz i będzie git. Polecam też jak suplement diety animal flex. Świetnie działa na stawy ja go brałem właśnie po skręceniu kolana i mi ładnie pomógł. Koszt ok. 100zł za 44 dni kuracji. Jeśli punkcji do tej pory nie miałeś to chyba mieć nie będziesz. Ja miałem szynę i po tygodniu na wizycie po otworzeniu szyny kolano jak bańka wyglądało i przy każdym ucisku ból. Babka wbiła mi się do stawu kilka strzykawek krwi wyciągnęła. Później już puchło dalej ale bez bólu i mówiła że krew się tylko zbiera w tkankach jakiś tam i samo zejdzie i zeszło. Miałeś wyrotowaną rzepkę czy jakieś lajtowe skręcenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
raczej to lajtowe.Lekarz jest podobno bardzo dobry ten który mnie prowadzi zrobił mi ostatnio na wizycie USG noo i nic nie mowił , powiedział tylko ze trzeba jeszcze usztywnić kolano zeby poprostu się... nie wiem ? skleiło? ;) noge miałem wtedy bardzo słabą i fakt , nie dałbym rady chodzić po tych 3 tygodniach pierwszych... punkcje juz 2 razy miałem robioną. W chwili obecnej napinam 4 głowy i kolano (w gipsie) unosze noge siedząc przed kompem i staram sie aby była prosta w kolanie :)
powiedz mi jeszcze czy faktycznie z tym kolanem jest tak ze ono wypada pozniej? i co ze znowu jak mi wypadnie bede musiał 5 tyg w gipsie? ;O raz koledze na treningu juz po paru razach kiedy mu wyskoczyla , wyskoczyła mu i wskoczyła wstał i poszedł sie przebrać ,oczywiscie towarzyszył mu bół... kurde mam 18 lat dopiero skonczone i myśle konkretnie grac w noge a nie być kaleką ;(((

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
No niestety, teraz kolano jest bardziej narażone na kolejne urazy. Osobiście to było moje pierwsze skręcenie ale trener mówił mi że jeden ziomek miał coś koło 4 skręceń i trenuje dalej. Kup sobie jakąś opaskę na kolano i w niej ćwicz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
bez urazy chłopaki ale jesteście "TEMPE SZCZAŁY BEZ MUSKU"... czasem warto poswiecic 1h czytania zeby potem nie miec problemów ze zdrowiem ale po co...

chamakolej - nie doradzaj mu zle bo twoje rady sa wziete z dupy delikatnie mówiac i twoj trener to juz nie mowie jak pozwala swojemu zawodnikowi tak trenowac...

przemollo2 - GPSU NIE ZAKLADA SIE PRZY SKRECENIU KOLAN to nie sredniowiecze...
twoj lekarz wlasnie z***ał ci rok 2010 jesli chodzi sport, po skręcaniu kolana idzie się na reha 1-2x w tyg i na REZONANS (USG nic nie nie pokaze) jak sa uszkodzenia w kolanie - artroskopia + rekonstrukcja jesli zrwales wiezadło (na 80% przy mocnym skręcie) po roku jestes w100% formy a nie jak pisze chamakolej kolano ucieka...

jak o olejesz to sam sobie z***iesz przyszłość w sporcie (nie mowie zawodowo ale nawet amatorsko)

napisałem to tylko dlatego ,ze chlopak ma 18lat a dzieki takim pajaca jak jego lekarz i ty chamakolej moze juz nie pograc wiec moze sie nie wypowiadaj w tematach na jakis sie nie znasz ok ? bo mlody lyka *******y jak pelikan... za takiego cos powinny byc bany bo to jawne szkodzenie ludzią.

kur,,, sol morska... to moze niech idzie do mistrza mijagi :<
kolano sie chłodzi cold packami...

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-07-07 14:23:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339
Showcase ja nie wiem bo nie znam sie na tych rzeczach dlatego jak jest w temacie napisane ze jakies info bym chciał...
Tak jak wcześniej napisalem kolano było bez paru dni 3tyg w szynie...dopiero teraz włożył mi w gips DLATEGO ŻEBY USZTYWNIC KOLANO ŻEBY SIE MOGLO REGENEROWAĆ... idk.???

walić to i tak w ptk ide do sciagniecia , pewnie bedzie macanie kolana punkcja rehabilitacje wpisze itp. sąsiadka pracuje w szpitalu w krakowie jest pielęgniarką i ona mowiła ze rehabilitacje to ja z moją aktywnością sam sobie ją zrobie ze kilka dni i rozchodze noge... :)

w chwili obecnej chciałem wiedziec czy faktycznie kolano bedzie mi wyskakiwać jak mu sie bedzie podobać boo ludzie wlasnie tak mowią a równocześnie robią ze mnie kaleke... jestem bardzo sprawny fizycznie nie chwaląc sie i szkoda mi tegooo bo mnie chce potargać jak widze jak w noge sobie graja/... wrrrrr

DZIEKI OCZYWISCIE ZA RADY PANOWIE

"Ćwicząć z lepszymi ,stajesz sie lepszym..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
powiedz sąsiadce zeby sie zajeła robieniem zastrzyków to glupoty ci opowiada. Rehabilitacja polega na czyms innym niz ci sie wydaje. GIPS szkodzi stawom - SZKODZI nie wiem ile razy mozna to pisac :< jesli ci sie kosc nie złamała to gips jest szkodliwy...

IDZ DO ORTOPEDY normlanego prywatnie - nie idziesz to odpowiem ci na pytanie zadane przez ciebie tutaj za pare lat: Nie, nie mozesz biegac mozesz jezdzic na rowerze... skonczylem od tego sa lekarze.

p.s. w tej chwili nie jestes juz sprawny i prawdopodobnie nie beziesz nigdy sprawny z twoim podejsciem do leczenia siebie - pojdziesz do lekarza ktory sie zajmuje urazami sportowymi DOBREGO nie 1 lepszy to za 1,5 roku pograsz normlanie w pilke inaczej powodzenia...

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-07-07 15:38:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWA FRYZURA

Następny temat

Spuchnięte kolano

WHEY premium