SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co Po Zdjęciu Gipsu?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
Nie dawno miałem mały wypadek w którym wybiłem sobie bark i złamałem bez przemieszczenia główkę kości ramiennej.Zaraz po incydencie "olałem" bolącą rękę myśląc że to zwykłe stłuczenie i poszedłem spać.Rano ręka nie przestała boleć więc pojechałem do szpitala gdzie od razu wzięli mnie na oddział i pod narkozą nastawili bark. Na następny dzień założyli mi gips i wypuścili do domu. Gips mniałem na 3 tyg. i za jakieś 10 dni mi go zdejmują.
Słyszałem że wybity bark lubi wyskakiwać itd. Po zdjęciu gipsu będę chodził na rehabilitacje, ale czy to wystarczy?
Miałem zamiar od wakacji chodzić na siłownie i trenować głównie górne partie mięśni, ale rozumiem że teraz przez jakiś czas będzie to wykluczone? Czy zaraz po zdjęciu gipsu będę mógł normalnie ruszać ręką czy może przez jakiś czas będzie mi to sprawiało ból ? Proszę was o pomoc poradzcie mi co mam robić aby jak najszybciej odzyskać pełną sprawność i uchronić się przed powikłaniami. Mam 15 lat.
Pozdrawiam

Nikt Nie Pomoże? :(


Zmieniony przez - Muczaczoss w dniu 2009-06-10 17:54:15

Nie dawaj Soga! Wejdz na http://pajacyk.pl/ i kliknij w brzuszek pajacyka :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 718 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34043
Siema wiem że odgrzewam trochę kotleta ale właśnie siedzę w gipsie na 6 tyg z tego samego powodu co kolega ;/ możesz mi powiedzieć jak sie czujesz ? czy bark nadal boli ? albo czy czujesz jakis luz w stawie ? pytam bo boje się ze juz nigdy nie bede mógł uprawiać sportu :/

"Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne."
Leopold Staff - Kowal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
no ludzie pomóżcie !! :[

Nie dawaj Soga! Wejdz na http://pajacyk.pl/ i kliknij w brzuszek pajacyka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Po zdjęciu gipsu będziesz mniał tą rekę na pewno słabszą i to o wiele od zdrowej i będzie ona sztywnawa

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 135 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3070
"Proszę was o pomoc poradzcie mi co mam robić aby jak najszybciej odzyskać pełną sprawność i uchronić się przed powikłaniami." Chodzić na rehabilitacje, możesz też wypytać rehabilitanta o to o co pytasz tu na forum. Osoba która będzie zajmowała się osobiście twoim przypadkiem będzie najlepiej wiedziała co ci doradzić.

..."Trochę kultury ku**a"

Mój dziennik, zapraszam ! http://www.sfd.pl/NDRain/Dziennik/Mega_redukcja-t506009.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
dzięki za info a nie orientujecie się ile wybicie barku i takie zlamanie daje uszczerbku na zdrowiu? chodzi mi o odszkodowanie :)

Nie dawaj Soga! Wejdz na http://pajacyk.pl/ i kliknij w brzuszek pajacyka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
to chyba zależy od twojego ubezpieczyciela
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
% uszczerbku na zdrowiu zleży od ubezpieczyciela? myslalem ze to ocenia lekarz i na podstawie tego % jest przydzielana kwota odszkodowania

Nie dawaj Soga! Wejdz na http://pajacyk.pl/ i kliknij w brzuszek pajacyka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
no tak masz racje ale nie ma podanego stałego uszczerbku że np.- złamanie kości ramiennej 6% . niedawno byłem na komisji to bada lekarz, czy cie boli tu tam, czyli im więcej nawkręcasz tym prawdopodobnie dostaniesz więcej pieniędzy :p

pzdr
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 523
czyli muszę jęczeć jakby mnie walec przejechał taa? :) Spoko xD
Kurde a nie orintuje się ktoś ile minimalnie dostane za to? bo chciałbym jak najwięcej wiadomo xD
a ty tumeks co sobie zrobiles jesli można wiedziec i ile dostales :p

Nie dawaj Soga! Wejdz na http://pajacyk.pl/ i kliknij w brzuszek pajacyka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
miałem wypadek na motocyklu- i szytą ranę.

Jednak teraz czekam aż skończy mi się rehabilitacja i będę się ubiegał o odszkodowanie za złamanie kości ramiennej (strzeliła mi poprzecznie na środku bicepsa).

Wyszukałem mniej więcej ile mogę dostać za to %- to pisało że 6.
Jeżeli faktycznie tyle dostanę to szkoda, bo męczyłem się w dużym gipsie około 2 miesięcy.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
iza121

o czym Ty w ogole mowisz ??
jak może sie wdać spastyka skoro już 7 dni po unieruchomieniu następuje zanik mięśni / wiotkość ??

% uszczerbku na zdrowiu jest odgórnie ustalany na daną partie ciała, tyle że on jest taki przykładowy jakby :D
a dokladnie lekarz Ci stwierdzi na ile Twoje zdrowie ucierpiało.

i tak samo co do odszkodowania to wszystko bedzie zależało od opisu lekarza i firmy w ktorej jestes ubezpieczony :/

mój kolega teraz dostał równo 2000 zł za złamanie śródstopia.. a znowu kolejny dostał 100 zł za złamanie kości promieniowo nadgarskowej także widzisz nie da sie orkeslic jednoznacznie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak leczyc zerwane wiazadło??

Następny temat

BARDZO PILNE !!!

WHEY premium