SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytań pare

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2206

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyna

Wiek

19

Waga

68

Wzrost

174

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące w domowych warunkach

Uprawiane inne sporty

póki co żaden, od września basen i bieganie.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

W domu ławka z regulacją góra-dół, modlitewnik, wyciąg do nóg

Dieta

Jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

żadnych

Zażywane suplementy

żadnych

Ostatnio przerabiany plan

Plan Roniego ale niekonsekwentnie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
to zalezy ile bialka spozywacie, wbrew pozorom to co mowia wam firmy produkujace bialko, ja spozywam 1,5g na kg masy ciala i tez jestem na garnuszku mamusi ale sam sobie gotuje a ona sama i masa idzie w gore wiec mowie chemia jest bez sensu a jesli nie wierzysz mi ze 1,4-1,5g na kg masy ciala wystarczy to przeczytaj mit dwudziesty drugi http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
Z tego co piszesz wystarczającą ilością białka w moim wypadku jest 68kg *1,5g = 102g białka. I tu nasuwa mi się kolejne pytanie, czy aby rosnąc mój bilans kaloryczny musi być dodatni czy tylko ilość białka musi być na plusie? Oczywiście muszę dostarczać dużo węgli i tłuszczów aby mój organizm miał z czego pobierać energię w innym wypadku będzie pobierał z nadwyżki białka, to się chyba nazywa katabolizm (rozpad białek) ale mogę się mylić więc w razie czego mnie poprawcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
w diecie musisz miec dodatni bilans kaloryczny aby z masa isc w gore, katabolizm uwalnia sie po treningu jak w odpowiednim czasie nie dostarczysz organizmowi odpowiednich makroskladnikow w odpowiednim czasie ( do poltorej godziny trzeba zjesc pelnowartosciowy posilek po treningu) to wtedy energia jest pozyskiwana z miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
Dobra podsumujmy: Zapisuję się na siłownie, zaczynam trening skróconego FBW np ( III etap treningu roniego), dopinam dietkę, po treningu dostarczam odpowiednie składniki pokarmowe ( dokładnie o jakieś tu chodzi?)

Jak zacznę chodzić na siłownię i wszystko dopracuję to założę dziennik treningów, ewentualnie ktoś doświadczony z forum szepnie jakąś radę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
w posilku po treningowy chodzi abys zjadl pelnowartosciowy posilek by tam bylo zrodlo bialek, weglowodanow i tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
Dziękuję za pomoc, pora brać się za wiedzę praktyczną i w wolnym czasie chłonąć teorię :)

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 517 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4321
o treningu już chyba pisać nie muszę suple weź z olimpa ja sobie zawsze chwaliłem a planów treningowych w necie są stosy fja jestem zwolennikiem slipów

lubię sogi więc jeśli pomogłem to...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
gdzie split i suple na poczatek? piotrek pomysl nieraz zanim cos napiszesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 589
A macie jakąś stronkę albo kanał na yt z dobrymi przepisami dla osób ćwiczących? Wiem,że takie są ale czy macie jakieś swoje,ulubione?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 517 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4321
powiem ci szczerze że od zawsze jadę slip jedynie na wycinkę zmieniam na fbw i sobie chwale a co do supli no to białko i karbo mogą być od początku

lubię sogi więc jeśli pomogłem to...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chciałbym wrocic amatorsko do silowni

Następny temat

Problem z tricepsem

WHEY premium