SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady, gdzie dokładnie trzymać sztangę?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
Cze

Zwracam się po sugestie, bo mam wątpliwości czy dobrze wykonuję przysiady.
Boli mnie troszeczkę najwyższy kręg (chyba najwyższy, ten ostatni duży, blisko szyi). Ból nie taki straszny (jeszcze?) ale skóra na tej kości jest lekko zaciemniona (czerwonawa), koło o średnicy prawie 1 cm.

W większości artykułów polecają trzymanie sztangi na mięśniach czworobocznych, tzn. sztanga nie powinna dotykać szyi?
Ja kładłem tak sztangę że delikatnie szyi dotykała. To źle?

To nie żadna kontuzja, dobrze się czuję, chcę wiedzieć po prostu czy mogę sobie zaszkodzić tym ćwiczeniem.
Być może to okres adaptacyjny dla mojego ciała, robię przysiady od miesiąca, ale w trybie fbw więc 3 razy w tygodniu.

Doradźcie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
takie położenie to b. niedobrą sprawą- z czasem faktycznie mogą zacząć się problemy z kręgosłupem, nawet bez kontuzji czy wypadku podczas takiego ćwiczenia, z takim ułozeniem sztangi.
musi sie ona spierać na plecach/czworoboczne,b. dobra praktyką jest chwyt mozliwie najwęższy- analogiicznie jak trzymaja trójboiści- co powoduje że sztanga jest mocno i bezpiecznie, a także we wlasciwym osadzona miejscu.
ponadto taki uchwyt powoduje wypięcie klatki ku przodowi co poprawia oddychanie, ustawienie kręgosłupa i calego ciala
b. wazna sprawa jest również aby łokcie nie uciakaly do tyłu

idealnie byloby jakbys wrzucił jakis filmik to można by ocenić ten twoj przysiad pod szerokim kątem.

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-06-06 21:12:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
Do przysiadów przekonałem się po przeczytaniu starego artykułu autorstwa forumowicza 'marek.c'. Powinien dostać Nobla za niego. Właśnie przeczytałem wszystkie komentarze do tamtego tematu :).
Apokalipsa, wypowiadałeś się tam i już wtedy odpowiedziałeś na moje pytanie heh.

Dzięki za doszlifowanie mojej wiedzy, skupię się na dodatkowych radach które dałeś powyżej.

ps. ciężko o filmik, na siłce znajomi machają na mnie ręką gdy mówię ze idę robić przysiady. widać nie wchodzą na sfd...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpiska ...

Następny temat

Hss na redukcji?

WHEY premium