SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście z masy na redukcję

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21
Witajcie, piszę z prośbą o poradę. Krótko o mnie: ćwiczę od połowy września 2013 z miesięczną przerwą na święta. Mam dietę, waga stopniowo rosła z 71kg we wrześniu do 86kg teraz. Jestem całkiem zadowolony z wyników, może klata mogłaby lepiej wyglądać, ale chyba moja sylwetka nie jest idealna do zaj**istej klaty - za dzieciaka miałem ginekomastię, jestem po operacji wycięcia gruczołów, ale mimo tego mięśnie klatki nie są tak ładnie uwidocznione, jak bym chciał. Nieważne.

Moje pytanie brzmi: co dalej? Jak długo jeszcze masować i kiedy zacząć rzeźbić. Dodam, że do dyspozycji mam jeszcze 80 dni - za 80 dni wracam do dziewczyny a potem prosto na wakacje, chciałbym wyglądać możliwie najlepiej, tj. ładnie docięty, z kaloryferkiem, wiecie o co chodzi ;)
Możecie podpowiedzieć też, jak przejść z masy na rzeźbę, żeby ładnie zgubić tłuszcz bez utraty mięśni? Aktualnie ćwiczę 5-6 razy w tygodniu i wp*****lam jakby jutra miało nie być. O ile zredukować treningi i czy robić to stopniowo, żeby organizm nie wykminił, że jednak już tych mięśni nie potrzebuje i może je zgubić?

Dorzucam foty z września 2013 i z dziś (71kg vs 86kg):
Wrzesień 2013 71kg: http://i.imgur.com/MsicDwZ.jpg
Dziś 86kg: http://i.imgur.com/RltHs7K.jpg

Dziękuję za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Odróżnijmy rzeźbę (czyli skupianie się na detalach) od odchudzania (czy tam redukcji) na której Ci zależy. Jak chcesz redukować, to zaczynasz jeść, tak jakby było jutro- układasz dietę i to ona będzie najważniejsza. Treningi tak naprawdę mogą zostać takie same jak na masę, chodzi o deficyt kcal.
Oczywiście dorzucenie aero czy interwałów będzie b. pomocne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 21
Dzięki za odpowiedź. Najbardziej zależy mi, aby po prostu z tą zwiększoną masą mięśniową (wiadomo, do typowego napakowania mi daleko) zrzucić BF i uwidocznić mięśnie na brzuchu, po prostu mieć fajną, szczupłą sylwetkę. Ile z tych 80 dni, które mi pozostały, przeznaczyć na dalsze masowanie, tak aby zdążyć z odchudzaniem? Oczywiście będzie odpowiednia dieta i ew. cardio.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do ceny REDUKCJA

Następny temat

Powrót do treningów - FBW

WHEY premium