SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o rade dotyczącą redukcji wagi.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Od poltora roku prubuje wrocic do swojej "normalnej" wagi...Tzn do +/- 53 kg (wtedy jestem szczupla acz kobieca ;)), waga dzis pokazala 65 kg:( Mimo ze mam 174cm wzrostu wygladam naprawde nieestetycznie, nieproporcjonalnie..Ochydnie.
Probowalam juz chyba wszystkiego oprocz odsysania tluszczu :) Fitness (choc nienawidze sie ruszac), diety, w tym nawet desperacko herbalife, odlozylam proszki antykoncepcyjne...I nadal nic. Z kazdym miesiacem przybywa dodatkowe 2kg, niewazne co jem a czego nie :/
Jesli macie jakies sugestie co mam zrobic, bo patrzec juz na siebie nie moge (kiedy siedze brzuszek opiera mi sie na udach :(((( ), chetnie poslucham.
Jesli ktos moze polecic w wawie jakiegos dobrego dietetyka tez bede bardzo wdzieczna- bylam u jednego jakies 3 miesiace temu i ta wizyta okazala sie kompletna porazka (kobitka w klinice damiana nawet nie zapytala ile waze, mierze, co jem, czy mam alegrie tylko dala mi xero diety kopenhaskiej i montignaca ktore btw nie pomagaja mi wcale, w co oczywiscie nie uwierzyla "..bo to niemozliwe" :/)
Pozdrawiam
Magda
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
to se walnij cos na przebudzenie, albo weź prysznic- chłodny raczej
ewentualnie jak sie obudzisz to sie przeciągnij porządnie i zrób sobie lekką poranną gimnastyke pare skłonów, tudzież lekkich wymachów- na początku ci sie pewnie niebędzie chciało, ale jak zrobisz pare ruchów to powinno lepiej iść

jakbys sie przemogła rano to wystarczyło by 20- 30 minut
i tez na dobre ci wyjdzie taki poranny ruch bo sie obudzisz

w późniejszych porach będzie trzeba popedałować dłużej

Zmieniony przez - kermit w dniu 2005-03-14 15:59:40

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a kotrolujesz to ile kalorii dziennie zjadasz?
bez ruchu będzie ci trudniej zrzuć zbędna kg
od kiedy zaczęłaś tyć i jakie i przez ile stosowałas diety na odchudzanie?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5
Może spróbuj tego.
http://www.wizaz.pl/smoczek_dieta.php

Bo zwykłe diety są zbyt rygorystyczne i prowadzą do efektu jo-jo. A tego byś chyba nie chciała...

Wpisz maksymalnie 3 linijki do 120 znaków w każdej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
"Bo zwykłe diety są zbyt rygorystyczne i prowadzą do efektu jo-jo. A tego byś chyba nie chciała... "

* po wróceniu do poprzedniego stopnia kalorycznego nic w tym nadzwyczajnego...

Proponuje Pani dlugie spacery, diete z ujemnym bilansem kalorycznym(prosze obliczyć) i dodatkowo pływanie - mysle ze bedzie przyjemnie, redukcja wagi nie musi kojarzyc sie z katorgami ale musi byc przemyslana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
>Może spróbuj tego.
>[http://www.wizaz.pl/smoczek_dieta.php] 
stosowalam diete smoczka przez 2 miesiace i nic. A wrecz przeciwnie...

> od kiedy zaczęłaś tyć i jakie i przez ile stosowałas diety na odchudzanie?
Odchudzam sie od dwoch lat, z dziorami na jedzenie normalne posrodku ;) Czyli gdyby to polaczyc odchudzam sie okolo roku-poltora. Wiem, ze nie powinnam tego robic, tzn non stop stosowac jakichs diet, po prostu przed kazda mysle ze ona pomoze i bedzie ta ostatnia..Przy ktorej zostane na lata (np tak bylo z montignac'iem, ktory jest podobno rewelacyjny-nie dla mnie).

> bez ruchu będzie ci trudniej zrzuć zbędna kg
Ja sie ruszalam sporo,z tym ze tego nie lubie :) A ruszac sie moge i 5 razy na tydzien, jesli ktos mi da gwarancje ze po jakims czasie znow bede wygladac normalnie.

>a kotrolujesz to ile kalorii dziennie zjadasz?
Kontrolowalam, najpierw kalorie, potem iddex glikemiczny..

> Proponuje Pani dlugie spacery, diete z ujemnym bilansem kalorycznym(prosze obliczyć) i dodatkowo pływanie
Chodze na dlugie spacery, taki wysilek light nic nie daje w moim przypadku, plywanie rowniez nie pomaga, zwlaszcza ze nie jestem w tym najlepsza i moje umiejetnosci ograniczaja sie do zabki :)


Ja naprawde probowalam WSZYSTKIEGO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
ile wynosi Pani zapotrzebowanie kaloryczne, prosze precyzyjnie wyliczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Wiem, ze nie powinnam tego robic, tzn non stop stosowac jakichs diet, po prostu przed kazda mysle ze ona pomoze i bedzie ta ostatnia."
-- no widzisz, akurat odpowiednio zbilansowaną diete, należy trzymać non stop. Teraz sie pojawia pytanie jaki jest cel, czy redukacja, czy masa- pd tego zależy ile masz dostarczac kalori

Jeszcze pytanko, jakie przeważnie miałas deficyty kaloryczne, i ile najdłużej byłas na takim deficycie?
Może masz cos nie tak z tarczycą skoro, nie możesz schudnać- przy założeniu ze wszystkie inne czynniki są ok



"Ja naprawde probowalam WSZYSTKIEGO."
-- nie marudź

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Nie marudze po prostu juz nie widze swoich stop bo brzuch mi zaslania ;)
W zeszlym miesiacu uslyszalam dwa razy gratujacje od kobitek, u ktorych kupuje pod domem warzywa, z okazji ciazy :) Jak tu nie cierpiec!

Srednio ilosc sporzywanych przeze mnie kalorii to +/-700(dieta), zwykle dziennie zjadam 1500 kiedy nie odmawiam sobie niczego na co mam ochote. Kocham jedzenie i samotny brokul na talerzu to dla mnie mala tragedia ale potrafe miesiacami jesc zdrowo..Aby potem zrobic jeden dzien odpoczynku na 7 dokladek spagetti i pare kawalkow babcinego ciasta-idiotyzm ale lakomstwo zawsze wygrywa.
Najdluzej na takich 600kcal bylam 1,5 miesiaca(po prostu 5 posilkow dziennie, warzywa, owoce, duzo wody, rybek itd, nie bylam glodna ,brak pieczywa, slodyczy, ziemniakow, ryzu makaronu), zrezygnowalam bo nie bylo najmniejszych efektow(nawet 1kg nie ubylo:( ). Z reguly wytrzymuje 3 tyg-miesiac, potem poddaje sie bo jest gorzej niz bylo (ew.tak samo), potem tydzien dwa jedzenia, potem dieta..I tak w kolko.
Jestem wytrzymala jesli chodzi o najsurowsze diety-moge nie jesc caly dzien, problemem jest tylko kolacja-umieram bez jedzenia wieczorem ;/

Redukcja, nie masa zdecydowanie.

A z tarczyca wszystko ok, mialam badania pol roku bo tez mi przyszlo do glowy ze to moze byc to...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
A przepraszam, za pomnialam ze moja najdluzsza dieta to byl Herbalife, 2,5 miesiaca, 1.5 kg mniej :> Okolo 600 kcal dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
nie odpowiedziałas na dość istotne pytania peponenta :D

od tego zaczniemy, wyliczymy (najpierw sama spróbujesz ) twoje zapotrzebowanie kaloryczne: https://www.sfd.pl/temat95962/ 

co do diet 600 kalori to jest za mało, żeby się zdrowo odchudzać.

no i przemyśl sobie na jaką aktywnosć ruchową się zdobędziesz?
Jeśli masz fundusze to ja bym na twoim miejscu zainwestował w rowerek stacjonarny, no ale jest to troche większy wydatek :(

czy w czasie takich diet jak mówisz, miałaś jakieś ataki głodu, ewentualnie podjadałaś sobie coś między posiłkami?

i teraz jak rozumiem jesteś w okresie "bezdietowym" ?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
O nie wiedzialam ze tu jest cos takiego :)

podstawe zapotrzebowanie kaloryczne-1404
dzienne zapotrzebowanie kaloryczne-1684

Kupilam rowerek dwa miesiace temu. Juz raz sie przejechalam :P Jasne, jesli zaczne sie odchudzam to bede chodzila na abt,f.burning dwa-trzy razy w tygodniu (nie dam rady wiecej)..
Co do atakow glodu to zadko, co do podjadania to staralam sie tego nie robic, jak nie dawalo rady to zzeralam jabluszko, pomidora albo cos takiego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Superseria w HST

Następny temat

Kreatyna w czasie przerwy od ćwiczeń?

WHEY premium