SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w doborze indywidualnego treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 497

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23

Waga

81

Wzrost

185

Cel treningowy

siła / kondycja / rzeźba

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak (kontuzjogenny prawy nadgarstek)

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4
Witam forumowiczów, dziękuje za zainteresowanie moim tematem i z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ustaleniu planu treningowego. Wiem, że na forum istnieje setki takich tematów, wiele z nich dokładnie przeczytałem jednak żaden z nich w pełni nie odpowiadał moim warunkom i wymaganiom. Postaram się przedstawić jak najwięcej informacji, które mogą pomóc. Od początku...

Od najmłodszych lat intensywnie uprawiałem różne dyscypliny sportowe. Od 15 roku życia, zacząłem uprawiać "pół zawodowo" siatkówkę - 2-4 razy w tygodniu. W skład siatkarskich treningów wchodziła także siłownia, gdzie -można powiedzieć- zdobyłem pewien staż. Z racji aktywnego trybu życia byłem osobą bardzo szczupłą, mimo dużego apetytu moja waga zawsze wahała się w granicach 64-66 kg. W wieku 22 lat (1,5 roku temu) z różnych względów przestałem uprawiać siatkówkę, a moja aktywność ruchowa ograniczyła się do rzadkich truchtów czy przejażdżek rowerowych. Moja waga wzrosła o ponad 15 kg, do obecnych 81 kg. Nie ukrywam, że jestem zadowolony z nabrania masy, jednak ta "skoncentrowała" się głównie wokół brzucha, klatki piersiowej i nóg - niestety ręce zwiększyły się tylko minimalnie. W dodatku kondycja zdecydowanie spadła. W najbliższym czasie postanowiłem wrócić do dawnej aktywności i zdecydowałem się na siłownię.

W związku z powyższym postawiłem sobie kilka długookresowych warunków (oczekiwań) :
1. W pierwszej kolejności chciałem skoncentrować się na powrocie do dawnej aktywności ruchowej: wzmocnić kondycję, powrócić do dawnej zwinności, poprawić brzuch, wzmocnić siłę - przygotować się do dalszych etapów.
2. W drugiej kolejności nabrać nieco masy mięśniowej - szczególnie w obrębie ramion, barków, klatki piersiowej i grzbietu nie zapominając jednak także o mięśniach nóg, brzucha oraz ćwiczeniach aerobowych.
3. Po nabraniu odpowiedniej masy (nie za dużej) skoncentrować się na rzeźbie - szczególnie mięśni brzucha, klatki piersiowej i ramion.


Nie chciałbym zbyt ingerować w dietę, nie ukrywam, że jem dużo ale raczej zdrowo - gotowanie jest jednym z moich hobby dlatego nie zamierzam rezygnować z "ulubionych dań". Dodam jeszcze, że staram się unikać maksymalnego obciążenia prawego nadgarstka, który od czasu do czasu mnie boli.

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy, wskazówki, porady i komentarze.

Zmieniony przez - raivel w dniu 2012-02-07 05:34:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam
Na wstępie proponowałbym zająć się tym nadgarstkiem - czyli lekarz diagnoza i ewentualnie wdrożone leczenie/rehabilitacja.
Trening na siłowni potrzebuje dwóch sprawnych nadgarstków.
Proszę zapoznać się z tematem:
https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

Zapraszam również do poradnika treningowego :
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

W następnej kolejności zapraszam do serwisu :
http://potreningu.pl/diety 
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW Traktora, lekka modyfikacja

Następny temat

Redukcja - rowerek stacjonarny

WHEY premium