SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocene diety.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1520
a teraz jak to wygląda?
do tego będę zażywać bcaa oraz witaminy





Zmieniony przez - MMgala w dniu 2017-10-04 01:27:30
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Stosowanie bcaa jest bez sensu, a suplementacja witamin na oko jest kiepskim rozwiązaniem.
No i w gwoli ścisłości - konwencjonalna żywność zawsze będzie lepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wrzucaj produkty przed obróbką a nie omlet z dwóch jaj. Każdy produkt osobno. Orzechy ziemne do elominacji. Zawierają bardzo niekorzystne proporcje kwasów tłuszczowych.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1520
Czyli orzeszki wywalić , a bcaa nawet nie zamawiać? Dlaczego bcaa bez sensu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W dodatku zasobne są w dużą ilość lektyn. Niemniej, w diecie występuje dość niska podaż lipidów, brakuje w niej kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3 (DHA i EPA), warto zatem zadbać o ich odpowiednią podaż np: z tłustych ryb. Warto dodać również siemię, orzechy włoskie, nasiona chia (ALA). Odtłuszczony nabiał jest wysoko przetworzony, posiłek numer dwa nie przekracza tzw. progu leucynowego. Nie wpisuj gotowych produktów jak ,,omlet'' tylko wpisuj surowe przed konsumpcją. Nie wiem dlaczego co 2 osoba na tym forum uwzględnia warzywa na patelnię, przecież tyle dobrego nam oferują świeże warzywa i są znacznie smaczniejsze. Warto również od czasu do czasu dodać do diety podroby, które są dobrym źródłem hemowego żelaza. Opcjonalnie wapń można uzupełniać wodą wysokozmineralizowaną, bo u Cb występuje deficyt.

Ile wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?
Nie widzę potencjalnych korzyści ze stosowania bcaa, najnowsze badania naukowe to potwierdzają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1520
a teraz jak to wygląda ? do tego ta woda wysokozmineralizowana
zapotrzebowanie moje to 2500 kcal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie napisałaś jaki masz cel, ale zgaduje, ze redukcja tłuszczu zapasowego. Niemniej, w takim wypadku ustaliłbym niewielki deficyt kaloryczny, gdyż wyniki ze wzoru stanowią jedynie pewne odniesienie, dopiero na podstawie obserwacji organizmu - czyli zmiany kompozycji sylwetki, kalibrujemy ilość kalorii w diecie ( zmniejszamy lub zwiększamy podaż energii ). 2300kcal być może będzie adekwatnie.

Wspomniałem o chudym twarogu, makrela z owocami? dieta ma smakować, a posiłki powinny być przemyślane. Nie wiem jak wygląda realnie kwestia spożycia warzyw, ale 240 papryki to np: 2 sztuki, sporo - nie wiem czy jesz je na raz. Poza tym widnieje jeden pomidor i jakieś warzywa mrożone. Nie bój się również owoców, rotuj sobie nimi wedle uznania. Każda barwa wykazuje inne właściwości ( witaminy, przeciwutleniacze, mikro- i makroelementy ) poza tym stanowią naturalne źródło pre- i probiotyków.

Lipidy trzymaj w przedziale 25-30% ogólnej kaloryczności w diecie.
Jak zamierasz urozmaicać swoją dietę?

Węglowodany w ramach wyjaśnienia jak najbardziej mogą gościć w kolacji.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-05 11:43:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1520
Cel to redukcja , napisałam jak rozpoczęłam temat. A to jak wygląda? już trochę lepiej?








Zmieniony przez - MMgala w dniu 2017-10-06 12:16:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Szynka kanapkowa do eliminacji. Tego typu produkty nie powinny znaleźć się w zdrowej diecie. Z ilością pieczywa również warto uważać.

http://potreningu.pl/articles/5453/wedliny-w-diecie---czy-koniecznie-eliminowac


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-10-07 12:07:39

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1015
Nie wiesz jak zacząć swoją przemianę, chciałbyś zacząć ćwiczyć ale nie wiesz od czego zacząć? A może znudziły Ci się diety które nie przynoszą efektu? Skontaktuj się a nie pożałujesz a efekty osiągniesz szybciej niż myślisz. Trening to przede wszystkim Twoje zdrowie 

W ofercie:
- treningi personalne
- diety
- plany treningowe
- przygotowanie motoryczne do testów sprawnościowych/zawodów.
- trening outdoorowy
- trening z elementami rehabilitacji
http://potreningu.pl/plan


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-07 22:16:55
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcje - waga stoi

Następny temat

Efekty po miesiącu diety

WHEY premium