SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proporcjonalność wagi(i wzrostu) do wyglądu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 912 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19783
Witam

Skończyłem wczoraj cykl na mono(pierwszy) masy skoczyło w cholerę(pażdziernik-73 kg, a zacząłem w sumie porządniej ćwiczyć od nowego roku, od początku cyklu). Aktualnie waga 86 kg przy wzroście ok 182 cm. W pasie nie mam wiele, po napince widać całkiem fajnie kratkę, a łapka np. 36 cm. Wizualnie nikt by nie powiedział, że tyle ważę, wymiary też nie są takie, jakie myślę(i widzę po innych użytkownikach forum z podobną wagą i wzrostem) powinny być już na taką wagę.

Czego to jest kwestia? Co z tym zrobić, żeby waga bardziej odzwierciedlała mój wygląd zewnętrzny?

Pozdrawiam

PS wiek jeśli się przyda to prawie 17 lat, staż taki bardziej przemyślany-7 miesięcy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1290 Wiek 11 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41914
Gęstość mięśnia, jedni mają tak ubity, że przy wzroście i wadze np 180cm/75kg wyglądają na co najmniej 85-90 kg. I też może być wina grubości kości,endo np mają najgrubsze. Chyba jasno wytłumaczyłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21991
Przede wszystkim zastanów się jakie znaczenie ma dla Ciebie waga? Waga jest problemem jeżeli planujesz starty w jakimkolwiek sporcie, w którym obowiązują kategorie wagowe - w innym przypadku co się przejmujesz?

Zmiana wagi jest tylko jednym z parametrów, którymi możemy określać, czy idziemy w dobrą stronę.

PS - ehehe, zobaczyłem Twój nick i wszystko jasne!

Zmieniony przez - Plewer w dniu 2011-02-18 14:23:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9636
Waga to sprawa drugorzędna, liczy się jakość mięśnia i efekt wizualny, przynajmniej w kulturystyce.
Nie waż się za często bo bigoreksję załapiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 912 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19783
Hmm teraz kminie, strasznie mnie ciekawił ten aspekt, bo lubię wiedzieć co się dzieje z moim ciałem, aczkolwiek myślałem że są jakieś sposoby na gęstość mięśni...
pozostaje mi masować i podciąć na wakacje, i zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało:)

Endo na pewno nie jestem, nadgarstek mam 17-18 cm, całe życie byłem szczupły, kości nie wiem czy są grube, nie mam jak sprawdzic:p

Zważyłem się 3 razy w ciągu 7 miechow, więc bigoreksja mi nie grozi, zresztą fajnie jest stanąć na wadze po dłuższym okresie, aż miło się patrzy na wynik, jest motywacja:)

Dzięki za odpowiedzi

PS pesymista to raczej przeciwieństwo mojej osobowości, nick taki z dvpy wziąłem:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW czy Split? - przygotowania do testu by zinko

Następny temat

MIĘŚNIE DO OCENY /fota/ + pomoc w wprowadzeniu zmian

WHEY premium