SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Progresja w 5x5 nietypowy problem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1065

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

77

Wzrost

183

Cel treningowy

siła i wprowadzenie do treningu

Staż treningowy na siłowni

0

Uprawiane inne sporty

rekreacyjnie sporty drużynowe

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt oprócz talerzy 1,25kg :)

Dieta

Dieta Optymalna dr. Kwaśniewskiego

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

wątróbka, żółtka jaj

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

zaczynam od sztangi olimpijskiej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Cześć, mam pytanie. Chcę opanować podstawy i zacząłem od planu 5x5. Większość ćwiczeń robię samym gryfem. Z tego co wiem, do każdej serii co trening należy dokładać po 2,5kg. Na siłowni do której chodzę nie ma takich talerzy (tzn. 1,25) są jedynie 2,5 i >. Moje pytanie wobec tego brzmi: Czy mogę dokładać ciężar co 2 treningi i dokładać po 5 kg? W tygodniu gdy mam dwa treningi nie dodaję ciężaru, w tygodniu gdy wypada 1 trening (ABA) dodaję 5kg od razu i z tym ciężarem czekam aż do następnego pojedyńczego treningu? Jeśli coś niejasnego to przepraszam, postaram się wytłumaczyć. Czy nie zaburzy to progresji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dlaczego trenujesz tym planem? Za miesiąc - dwa powykręca Ciebie od bólu stawów.
Poza tym co to za dieta?! Co ty chcesz tym uzyskać, bo na pewno nie przyda się to na siłowni.

Skąd takie pomysły na rozpoczęcie treningu?


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2016-01-11 16:40:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Dieta jest okey, interesuje mnie siła i nauka podstawowych ćwiczeń wielostawowych. Nie zaczynam od dużych ciężarów, zanim dojdę chociażby do 50kg w przysiadzie minie jakieś 3 miesiące więc nie wydaje mi się. Jaki plan proponujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
HST lub inny FBW. Dieta jest beznadziejna .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Dlaczego twoim zdaniem dieta jest beznadziejna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tygrys - HST dla zupełnie początkującego? Może przestań tu doradzać, a jeżeli piszesz, że dieta beznadziejna to uzasadnij autorowi.

Do autora
Za mało powtórzeń. Znacznie bardziej efektywne sa na poczatku zakresy powyżej 10 powt.
Dziwi mnie, że mody i zdrowy 20 latek ćwiczy samym gryfem. Ciężar powinien byc ODPOWIEDNI - nie za duży, ale tez nie przesadnie mały, to nie aerobik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
Ćwiczę samym gryfem, bo chcę zadbać o technikę. Myślałem, że jak będzie 5 powtórzeń, to łatwiej mi będzie utrzymać odpowiednią technikę niż przy np. 10, 15. Łatwiej się skupić. A co sądzicie o tej progresji? 5kg po 2 treningach an tym samym ciężarze?




Zmieniony przez - ax1 w dniu 2016-01-11 17:29:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Hubert81
Tygrys - HST dla zupełnie początkującego? Może przestań tu doradzać, a jeżeli piszesz, że dieta beznadziejna to uzasadnij autorowi.

Hubert, a dlaczego HST miałoby być złe? Ćwiczenia podstawowe jak w podwieszonym poście + troszeczkę matematyki. Nic szczególnego, oprócz tego, że jak ktoś dobrze oszacuje ciężar i będzie trzymać się planu, to nie można nic zepsuć.

Co do diety, to masz rację, powinienem wyjaśniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311
A co sądzicie, o takim połączeniu progresji powtórzeń+obciążenia? Np. 5 serii po 4 powt., następny trening z tymi ćwiczeniami 5x5, następny 5x6 i potem dopiero +5kg i od nowa? Coś na zasadzie 3 kroki do przodu jeden do tyłu? W sumie to chyba nie dowiem się jak sam nie wypróbuję :D. Ale może mieliście już jakieś doświadczenie z tym? D:
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split x4, Masa - Korekta planu treningowego

Następny temat

Ból łokci i kolan.

WHEY premium