SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nogami, proszę o rade

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
Witam. Piszę gdyż mam wielki problem. Mam 20lat, i ćwiczyłem na siłce juz 2 lata. Ostatnio postanowiłem poprawić nogi. Rozpoczołem trening na nogi , "Przysiady ze sztangą na barkach,wspięcia na palcach ze sztanga na barkach, ". Od dwóch tygodni nie wykonuję tych ćwiczeń gdyż zaczeły się problemy:(. Nigdy nic mi nie dolegało a teraz mam problem , wypunktuję go, żeby po kolei wyjaśnic o co chodzi, np:
1.gdy chwilkę postoję w miejscu to podczas ruszenia czuję jak mam napięte mieśnie w kolanie i coś chrupie,
2.gdy np. mam chwilkę zgiętą nogę i prubuje ją wyprostowac to musze robic to powoli gdyż czuję w niej(głownie kolano) tak jakby miesnie sie naciągly i ja delikatnie musial je rozciagnac prostujac noge.
3. gdy prubuje usiasc na stopach, to czuje silne napiecie w tej wlasnie nodze i siąde ale strasznie miesnie mam napiete i za chwile musze wstać.

Bardzo prosze o porady co sie moglo stac, czy to przejdzie, i co to moze byc:(. Nigdy nie miałem takiego problemu, dopiero po tym treningu na nogi ten problem się pojawił.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
wiec tak: pokolei
1. jesli to sztywnosc miesni i sciegien to zle sie rozgrzewasz i nie rozciagasz po treningu
2. to moga byc poprostu efekty mocnego treningu
3. jesli to problem ze stawem to lekarz medycyny sportowej lub DOBRY ortopeda
rozpisz trening jak wyglada rozgrzewka czy ieta i regeneracja sa odpowiednie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
obelix thx. A co do tego napisales to rozciągałem się tylko przed treningiem nogi mało, a po treningu wogóle wiec jest pewnie tak jak mowisz.
A czy to mi przejdzie????, nigdy nie mialem takiego problemu a teraz tak jest:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
nie rozciagaj sie zbyt intensywnie przed treningiem nog ani przed zadnym innym
najwazniejsze to rozgrzac sie miesnie sciegna i stawy
rozciagaj sie po treningu 10-15 minut spokojnie nie za mocno
jesli bola cie stawy czujesz ze przeskakuje ci cos wewnatrz najlepiej zglosic sie do lekarza bo z tym nie ma zartow i mozesz mocno pozniej tego zalowac
sprubuj zastosowac masci rozgrzewajace na noc
zadbaj o regeneracje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa

Następny temat

Czy basen dobrze rozwija miesnie?

WHEY premium