SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o porady w sprawie całkowitej zmiany trybu życia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
Cześć wszystkim, jak widać jestem tutaj nowy. Założyłem tutaj konto, ponieważ chcę coś zmienić w swoim życiu, a że niestety jestem laikiem w tej materii, pomimo wielu przeczytanych informacji w internecie, dalej mam mętlik w głowie. Mam nadzieję że uda mi się uzyskać od Was wielu przydatnych i ciekawych rad. Zacznijmy...

Moja historia jest trochę długa... Może zacznę od tego; mam 22 lata. Jeszcze 2 lata temu ważyłem 103kg przy wzroście 185cm, aktualnie ważę 92kg, wzrost ten sam. Na przełomie listopada/grudnia uświadomiłem sobie że tak dalej być nie może, coś trzeba ze sobą zrobić. Moja waga wtedy wynosiła 98kg, aktualnie jak wspomniałem 92 - czyli 6kg mniej w 4 miesiące, a poniżej rzeczy które zmieniłem od tamtego czasu:
-zacząłem pić dużo wody (jak najmniej soków i innych bzdetów)
-więcej owoców, warzyw, ryb, zdrowszych posiłków/przekąsek, natomiast dalej jem tak jak kiedyś, tylko po prostu mniej.
-zacząłem chodzić na basen
-ostatnimi czasy organizuję sobie "szybsze" wielokilometrowe "spacery".

Jak widać owe kilka zmian spowodowało spadek kilku kilogramów, wprawdzie szału nie ma - ale od czegoś w końcu trzeba zacząć! Motywacji mi nie brak, jedyne co mnie blokuje to... zdrowie, niestety. Mam niedomykalność zastawki aortalnej, od jakiegoś czasu doszła mi nowa dolegliwość w postaci najprawdopodobniej jakieś arytmii (tutaj jeszcze nie jest potwierdzone, na tygodniach planuję porobić sobie badania). Jeśli chodzi o moje ciało, to głównie chciałbym się pozbyć tłuszczu (według niektórych pseudo-wzorów w necie obliczyłem że moge mieć nawet 25-27% fatu...), a z czego mi wiadomo, tego dziadostwa jest się najciężej pozbyć. Poza tym zależy mi by wyrobić sobie kondycje (która jeszcze jakiś czas temu była zerowa, myślę że teraz jest troszke lepiej, ale nadal bardzo kiepsko), nie narzekałbym też na wyćwiczenie sobie mięśni.
Obawiam się że o siłowni mogę raczej zapomnieć, więc pozostaje mi jedynie basen, bieganie(? - okaże się jak porobię sobie badania) czy choćby... nordic walking? Chciałbym pomyśleć też o rowerze, no ale ostatnia 2km przejażdżka zakończyła się wspomnianą "arytmią" w postaci dziwnych, sporadycznych - mocniejszych uderzeń serca.

Reasumując, pomimo kłód, które są mi rzucane pod nogi chciałbym:
1. Zmniejszyć tkankę tłuszczową
2. Wyrobić sobie kondycję
3. Nabrać masy mięśniowej.

Co byście mi mogli doradzić? albo co zrobilibyście na moim miejscu?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie cenne porady!

Pozdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Na Twoim miejscu wypełniłbym podwieszoną w tym dziale ankietę oraz wkleił tutaj, a także zapoznał się z tajnikami diety redukcyjnej, zawartymi w dziale "Odchudzanie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
Nie wiem czy o to chodzi, ale już dodaję ;)

Płeć : M
Wiek : 22
Waga : 92
Wzrost : 185
Cel treningowy :
1. zmniejszenie tkanki tłuszczowej
2. wyćwiczenie kondycji
3. nabranie masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni : brak
Uprawiane inne sporty :
-basen (o ile się zalicza)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
rowerek, hantelki, ławeczka, sztanga

Dieta : brak

Przeciwskazania medyczne :
-aspekty kardiologiczne: niedomykalność zastawki aortalnej, arytmia(?)
odradzano mi siłownię

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): brak

Zmieniony przez - Tomixx w dniu 2015-04-02 23:59:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobór suplementów :)

Następny temat

Ćwiczenia i dieta po okresie rozruchu

WHEY premium