SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do formy po chorobie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11083 Napisanych postów 51086 Wiek 29 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam problem. Regularnie ćwiczyłem od 1,5 roku, aż nagle pod koniec października miałem więcej pracy - zarywałem przez 2 tygodnie nocki, słabo się odżywiałem. Zaniedbałem treningi. Potem w listopadzie wróciłem na prostą, ale w połowie miesiąca złapał mnie c19. Nic nie chciało się mi jeść. Przez cały dzień zjadałem tylko jedną bułkę i tak przez 2 tygodnie. Potem kolejny tydzień więcej jadlem, ale wiadomo nie ćwiczylem, a diety też nie trzymałem.

Schudłem 3,5 kg

Szybko się męczę, wszystko wydaje się ciężkie, nawet worek ziemniaków ;p

W jaki sposób wrócić do ćwiczeń? I kiedy odzyskam formę? Czuję, że jestem cieniem samego siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6032 Napisanych postów 61472 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 764412

Pewnych rzeczy niestety nie przeskoczysz. I tutaj w przypadku przerwy od treningów też trzeba po prostu przyjąć jakiś sensowny plan i tego się trzymać. Przy czym wiadomo, że jak osoba trenowała wcześniej przez jakiś czas i później przychodzi jakaś niespodziewana przerwa, bez względu na powód czy to kontuzja czy brak czasu, to jednak pamięć mięśniowa działa i po takiej przerwie dość szybko jesteśmy w stanie wrócić na pewne obroty treningowe.

Niestety koronawirus skomplikował u Ciebie ten stan rzeczy i teraz nie da się określić jak długo zajmie Ci powrót do formy. Z tych, których znam, a przeszli covid niektórzy mimo chorowania w zeszłym roku nadal twierdzą, że nie są w stanie dojść do formy sprzed zachorowania. I przypuszczam, że po prostu musisz podejść do tego indywidualnie i spokojnie.

Idź na siłownię i zobacz co możesz robić, może się okazać, że po kilku seriach podstawowych ćwiczeń nie będziesz w stanie złapać oddechu. Niestety nie wiadomo jak na Ciebie covid podziałał. Może po wstępnej adaptacji ruszysz z kopyta, a może będziesz potrzebował więcej czasu.

Polecamy również: Powrót na siłownie - jak ćwiczyć po przerwie. Gotowy plan treningowy!
Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-12-13 13:42:17

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14157 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 395899
Witaj,
wróć najpierw do aktywności jako takiej. Spacery, później wydłużaj ich czas itd. Powoli jak będziesz czuł się na siłach wracaj do treningów. Różnie ludzie przechodzą C19. Ty jak widać masz nieco złych odczuć po. Tak jak dawniej zaczynałeś trenować i Twoje treningi były dość lekkie tak i dziś nie możesz od razu rzucić się na głęboką wodę. Tak jak mówię. Zacznij od takiej normalnej aktywności, jeśli jeszcze jej nie masz. Następnie proponuję wdrożyć lekkie treningi itd. Spacery utrzymywałbym cały czas żeby tą wydolność poprawiać cały czas i utrzymywać na przyzwoitym poziomie.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5709 Napisanych postów 73128 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 736856
Tutaj nie ma żadnych tajemniczych czynności, które pozwolą Tobie na powrót do formy. Trzeba trzymać się zaleceń żywieniowych i wprowadzić solidny trening siłowy. Dokładnie to samo co dla osób, które chcą zmienić swoją sylwetkę i zdrowie, bez względu na to, czy miały covid, czy też nie. Trzeba dać trochę z siebie. Poza tym, czas i cierpliwość. Nic szczególnie nadzwyczajnego. Oczywiście po grypie, czy innej nawet dużo bardziej poważnej kontuzji jest trudniej, ale innej drogi niestety nie ma. Wrzuć więc do sprawdzenia Twoją dietę i trening.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sciskacz 90 kg czy 70?

Sztos