SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powitanie :-)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale ja się czuje bardzo dobrze po aerobach w ilości 20 (rozgrzewka) i 60 (po treningu) nic mnie nie boli. Po cwiczeniach na brzuch tez nic a nic mi nie jest. Czy pomimo tego istnieje ryzyko popalenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
W tym sporcie nie zawsze więcej znaczy lepiej, a zbyt długi trening może powodować zbyt duże obciążenie mięśni, co zastopuje efekty.

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Brzuch pracuje przy każdym ćwiczeniu wielostawowym a ty masz takie w planie i ćwiczenie brzucha więcej jak 1 max 3x w tygodniu raz, że prosisz się o kontuzje a dwa, że stopujesz progres w ćwiczeniach.

Co do aerobów 60min po treningu to spalisz mięsnie bo ilosci glikogendu w miesiach sa juz wyczerpane po treningu.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba zrozumiałem o co chodzi . Mam jeszcze jedno pytanie . Czuje że zakwasiłem się (jeszcze przed siłownią- jeżdżąc bardzo dużo na rowerze), czy same zmiany w diecie dodanie "zasadowych" warzyw do posiłków wyreguluje szkodliwe zmiany. Czy może są inne sposoby żeby równowaga wróciła?

p.s. dzięki za wyrozumiałość, wiem jak mogą wkurzać wciąż te same pytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Są z tego co wiem proszki zasadowe ale to stosowałbym dopiero gdy ilosc białka w diecie jest na prawdę spora, warzywa powinny pomoc.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Równowaga kwasowo-zasadowa powinna być wyrównana, więc warzywa dodaj do każdego posiłku. A tobie chyba chodzi o zakwasy (oddychanie beztlenowe->fermentacja->powstawanie kwasu mlekowego), przejdą po kilku dniach, to normalne na początku w sporcie :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Viren, mam pytanie co do tego skróconego FBW, widzę że czasami je proponujesz, to jest dobre na początki z siłownią czy dla kogoś z już jakimś tam stażem na budowanie masy też się nada? Pytam z ciekawości bo podoba mi się ta forma treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi mi o zakwaszenie organizmu (mam prawie wszystkie objawy). Zakwasy po rozpoczęciu siłki miałem przez pierwszy tydzień . Pozniej sobie poszły i nie wróciły. Dlatego tak dużo robie aerobów bo się czuje pierwsza klasa i energii nie brakuje. Cwiczeń siłowych też bym robił więcej dla większej kaloryczności treningu ale nie robie bo nie znam technik ich wykonania a nie chce przez niewiedze nabawić się kontuzji. Więc staram się robić te które znam ale coraz lepiej technicznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
DMN2

FBW jest dla wszystkich, na początek ok bo łatwo buduje się podstawy masy i siły, dla zaawansowanych też ok [patrz np. fbw 5x5 gdzie masz same podstawowe ćwiczenia].

Jeśli masz już jakiś staz na siłowni to zainterowałbym się np. tym FBW 5x5 lub 15-10-5 WODYN'a jak masz opanowaną technike w podstawowych bojach.


xnutez

Poszukaj w dziale odzywianie o tym, warzywa powinny pomoc.


Pzdro





Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-08-29 12:33:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Viren
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań- proszę o pomoc!

Następny temat

KRATA - MASA - TRENING

WHEY premium