SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powierzchnie ciała którymi można zadawać ciosy!!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7912
Wszytkie te uderzenia znajduja sie w Karate. Moze czesc z nich jest juz zapomniana ale sa.Uderzenie zwinietymi w "dziubek" (chyba rys4) to keyko, w szamotaninie na ulicy w oko łatwo wsadzic. Nadgarstkiem to koken. Takie**** wie co, ale mzna podbic cios i w podbródek jak wejdzie dobrze działa.

No i mozna jeszcze barkiem uderzyc..........W zwarciu lekki zwód i całym ciałem z bara w szczene. Fanatastycznie działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Uderzenia palcami stosuje się do atakowania punktów witalnych.
Np. drugie zdjęcie powierzchnia uderzeniowa czubki trzech palców przy czym środkowy lekko zgięty tak żeby się zrównał z dwoma pozostałymi. W tkd powierzchnia nosi nazwę sonkut i wykorzystywana jest np. do atakownia szyi. Paluszki najlepiej jest trenować na lekkiej gruszce i robiąc pompki na palcach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
krazyivan: "(zresztą i tak udeżając z pięści w krtań spowodujemy idenyczny efekt a dużo łatwiej trafić )."

Szczgólnie koksiarzy po siłowni z przykurczem szyi . Właśnie oto chodzi że czubkami palców łatwiej wjechać na krtań niż pięścią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 69
z tymi palcami to sam jestem ciekaw :)
** co do uderzenia dolna czescia piesci (potocznie kokos) tzw piesc mlot do sluzy do uderzenia w twarz i gorna czesc glowy z bedac przodem jak i tylem do przeciwnika.
** moim zdanie wszystkie ulorzenia z odstajacymi palcami beda sluzyly do atakowania czesci najbardziej wrazliwych tj krtan, oczy, splot sloneczny, splot pod macha etc.
**natomiast co do uderzania czescia dloni miedzy palcem wskazujacym a kciukiem... jest to bardzo grozne uderzenie na krtan. z racji malej powierzchni uderzajacej i oczywiscie odpowiedeniej sily moze spowodowac przestawienie / zerwanie / zlamanie krtani co prowadzi do zgonu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1097
Wy mówicie o celnych uderzeniach palcami w okolice gardła. nie wiem czy to zda egzamin np. na ulicy gdzie konfrontacje sa bardzo dynamiczne niezastapione są pięści, łokcie, kolana i jak w moim przypadku (Thai Boxera) kości goleniowe. A i zgodze sie z "krazyivan " ze na ringu czy macie nie ma to więkrzego znaczenia bo są rękawice.
A w ogóle co sądzicie o kopaniu goleniami przy duzo bardziej zwartej walce?? Ja mam własną taktykę polegajaca na zmęczeniu przeciwnika nóg czyli na poczatku najszybciej jak daje rade stosuje Low-Kicki przy tym troche techniki bokserskiej. A jak przyceluje - najwieksza moja duma to Midle (midle-kick) gdzie goleń wali w bok i stopa w nerke nie było jeszcze mocnego co by nie opuścił gardy ze skutkiem dobrym dla mnie :D A wy jak mniej wiecej rozkładacie strategie walki?? Czy wolicie zeby to wasz przeciwnik dyktował rytm walki?? Jak by co to trenuje Muay Thai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Boczkens takie triki jak uderzenie palcami to jest tylko dodatek do walki tzw. "brudna sztuczka" stosowana zazwyczaj aby właśnie walki uniknąć albo zdobyć już na początku przewagę.

To nie jest post o taktyce walki tylko o powierzchniach uderzeniowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1097
wwwaldek sorry masz racje troche sie zagalopowałem z tym opisywaniem p.s. dzieki za rozjasnienie tego sposobu zadawania ciosów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 520 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1075
uderzenia palcami stosuje się między innymi w krav maga, wsadzasz je przeciwnikowi w oczy

Spayky

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 451


Ja mam inne tez fajne

------------Ruda-Śląska---------
--------Is-The-BEST-------------
-----SFD-FIGHT-CLUB-----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 657
a ja mam pytanie odnosnie tych powierzchni uderzajacych. jak po japonsku nazywaja sie te uderzenia z baski [mysle o czole oraz o potylicy -tzn troche wyzej- ta twardsza czesc czaszki ktora sie wali] ??

zawsze jest za wczesnie zeby sie poddać.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szczęka

Następny temat

Muay Thai vs przeciwnik

WHEY premium