SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Potrzebna dieta na nadciśnienie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 329
Jaka jest dieta przeciw nadciśnieniu? wiem tyle że przy nadciśnieniu powinno się spożywać jak najwięcej produktów z dużą zawartością potasu i błonnika i to tyle
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Pewien procent społeczeństwa na zwiększone spożycie sodu reaguje wyższym ciśnieniem, dlatego też najczęstsze zalecenie lekarzy dotyczące wszystkich osób z nadciśnieniem brzmi "ograniczyć sól". Czy spowoduje u Ciebie niższe ciśnienie, musisz już sprawdzić samemu.

Do tego oczywiście systematyczny umiarkowany wysiłek o charakterze wytrzymałościowym, a więc aeroby oraz w przypadku otyłości, zbicie wagi.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 157 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1979
Dokładnie jak Charon. Ja sam ograniczam sód i pozwala mi zbić górne ciśnienie o około 5-8 mmhg. A wysiłek aerobowy wiadomo - jak na dłuższą metę to wyjątkowo skuteczny, ale musisz regularnie. Pamiętam, że na wiosnę jak redukuje i dużo aerobów mam to mam cisnienie w normie tzn ok 120/70 ale juz po 2 tygodniach od porzucenia aerobów zaczyna wracać moja norma zimowa czyli 140/75.
Ciekawe jest dla mnie to, że najniższe zawsze jest po aerobach gdy już organizm "ostygnie" wtedy mi nawet do 115 zbijało czasem.

Bo naszym celem jest:
1)żyła na wierzchu
2)ponadrywane włókna mięśniowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
napewno dieta z maxymalnym ograniczeniem a najlepiej z całkowitym wyeliminowaniem kawy , papierosów i innych używek

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 329
włąśnie o to hodzi że nie palę a alkohol sporadycznie w weekendy w małych ilościach, dziwne że czasami mam bardzo niskie 111/ 80 126/90 a innym razem skurczowe 146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
wiesz my tutaj na forum nie mamy uprawnien oraz "wiedzy" żeby tobie pomóc , od tego jest lekarz "specjalista"

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy źle ćwiczę???

Następny temat

Prosze o ocene diety i pomoc w jej ulozeniu!

WHEY premium