SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłki okołotreningowe

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Nie szkodzi że będą takie same np. pierś + ryż przed i po i tak cały czas?

Pozdro.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Niby jest napisane że nie ma cukru ale może zawierać jakieś jego pochodne ewentualnie słodzik. Hmm lepszy będzie zwykły naturalny jogurt a taki sobie możesz strzelić od czasu do czasu żeby nie popaść w monotonnie - byle nie za często.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Nie szkodzi.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
nie za monotonne??

unikaj tego samego,dodawaj jakies sosy czasem makaron i takie tam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
To jest wersja dość drastyczna wole zapytać na wszelki wypadek. Po sogu dla was

Mam jeszcze parę pytań.
1.Jeśli trening zaczynam o 10.00 to jak pogodzić posiłek przed treningowy i śniadanie? Przed treningowy o 9.00 zjeść a śniadanie o 7.00?
2.Posiłki około treningowe mogę jeść 1h przed i po treningu czy potrzeba więcej/mniej czasu?
3.Kiedy robić interwały aby jak najmniej mięśnia spalić?

Za wyczerpującą odpowiedż dam SOG'acza jak chooj

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4094
1. Wszystko zalezne, o ktorej porze wstajesz Posilek przedtreningowy zaleca sie minimum 1,5 h przed treningiem, nawet ok. 2h jezeli masz w nim tluszcze. Niemozliwe jest przelozenie treningu na troche pozniej?

Mozesz tez sniadanie potraktowac jako przedtreningowy, dac tam np. owsiane + jajka + warzywa, a na silownie isc 2h pozniej.

2. Odpowiedzialem w 1.

3. Osobiscie biegam 15-20 minut po treningu, w dni beztreningowe biegam 2h po sniadaniu (tutaj okolo 40 minut), po biegach jem ten tzw. potreningowy. Spadkow na szczescie nie odnotowuje

Run, rabbit run.
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
Don't sit down it's time to dig another one.
Pink Floyd - Breathe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Mam jeszcze parę pytań.
1. Jeśli trening zaczynam o 10.00 to jak pogodzić posiłek przed treningowy i śniadanie? Przed treningowy o 9.00 zjeść a śniadanie o 7.00?
IMO tak byloby najlepiej, po nocnym katabolizmie miesni uzupelnic staraty zjadajac pelnowartosciowe sniadanie zawierajacy rozklad b/t/w a pozniej osobno posilek przed treningowy Ww zlozne o niskim ig (ryz brazowy/kasza) + mieso/ryba
2. Posiłki około treningowe mogę jeść 1h przed i po treningu czy potrzeba więcej/mniej czasu?
posilki przed treningiem 1h - 1,5h. Posilki po treningu jak najszybciej aby uzupelnic straty glikogenu, po treningu ryz bialy/ziemniaki (wysoki IG) + bialko (IMO najlepiej zwierzece - zawierajace wszystkie egzogenne aminokwasy)
3. Kiedy robić interwały aby jak najmniej mięśnia spalić?
w dni nie treningowe, jedzac posilek przedtreningowy i potreningowy jak przed/po treningu silowym, pamietajac o dostarczeniu odpowiedniej ilosc b/t/w i kcal. Zdr.



Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-10 14:01:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Mam jeszcze parę pytań.
1. Jeśli trening zaczynam o 10.00 to jak pogodzić posiłek przed treningowy i śniadanie? Przed treningowy o 9.00 zjeść a śniadanie o 7.00?

Jo. Jeśli możesz to dawaj taki rozkład. Jeśli nie to zjedz dobre śniadanie trochę odbiegające od trendów. Spróbuj zjeść trochę więcej węgli - najlepiej pół na pół z niskim i wysokim IG a potem przed treningiem ( ok 30 min. ) bulk/gainer albo conieco domowej roboty.

2. Posiłki około treningowe mogę jeść 1h przed i po treningu czy potrzeba więcej/mniej czasu?

Przedtreningowy ok 1,5h-1h przed treningiem a potreningowy jak najszybciej chyba, że pijesz po treningu gainera/bulka albo innego czorta.

3. Kiedy robić interwały aby jak najmniej mięśnia spalić?

Odczekać ok 1,5-1h po jedzeniu i biegać. Raczej nie rano. Dałbym okres między przedprzedostatnim a przedostatnim posiłkiem.

Pozdrawiam.

Zagłębie - w sumie to napisałem to samo bo przeczytałem pobierznie

Zmieniony przez - Kogaion w dniu 2008-08-10 14:39:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
kogaion ja sie nie gniewam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Na siłowni są bieżnie i rowerki i na nich program do interwałów. Chodzę tam poniedziałek-środa-piątek i nie za bardzo mi pasi biegać w dni nietreningowe. Jest jakaś inna możliwość?

Dzieki panowie.Sogi poszły

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
Nie masz w okolicy jakiejś trawy do biegania? Ja nie ufam interwałowym maszynom.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
Moja dieta wygląda mniej więcej tak:

Treningowy

Śniadanie
Jaja kurze cale - 180g
Chleb żytni razowy - 80g
Jogurt naturalny - 100g
Warzywa 200g

2 Śniadanie
Tuńczyk w sosie własnym - 100g
Ser gouda - 30g
Ogórek szklarniowy - 150g
Jogurt naturalny - 100g

Obiad
Kasza jęczmienna - 100g
Pierś z kurczaka - 150g
Warzywa 200g

Podwieczorek
Schab 100g
Orzechy włoskie - 30g
Warzywa 200g

Kolacja
Ser półtłusty - 125g
Tran (Preventic) - 1 kapsułka


Nietreningowy

Śniadanie
Jaja kurze cale - 180g
Płatki owsiane - 100g
Mleko 0,5% - 50 ml
Jogurt naturalny - 100g
Orzechy włoskie - 10g
Warzywa 200g

2 Śniadanie
Mięso z piersi kurczaka bez skóry - 120g
Ryż brązowy - 100g

Trening

Po treningu
Dorsz świeży - 140g
Kasza manna - 100g

Podwieczorek 19:00
Kasza gryczana - 45g
Mintaj świeży - 150g
Oliwa z oliwek - 10ml
Jogurt naturalny - 50ml
Orzechy włoskie - 20g
Warzywa 200g

Kolacja 22:00
Ser półtłusty - 125g
Tran (Preventic) - 1 kapsułka

Na siłownie muszę chodzić wcześnie jak na wakacje (ok.10.00) i nie za bardzo wiem jak pogodzić śniadanie i posiłek po treningowy. O której godzinie mam jeść te posiłki?

Znalazłem coś takiego:
Idealnym czasem na trening jest 10 rano. To sprawia, że schemat posiłków wygląda następująco:
Posiłek 1 (po przebudzeniu) : Węgle + źródło białka
Posiłek 2 (po-treningowy, około 11): Węgle + białkowy napój regeneracyjny (Surge)
Posiłek 3 (12.30): Węgle + źródło białka
Posiłek 4 (15.30): Białko, tłuszcz i zielone warzywa
Posiłek 5 (18.00): Białko, tłuszcz i zielone warzywa
Posiłek 6 (21:00): Białko, tłuszcz i zielone warzywa

https://www.sfd.pl/[Art]_Carb_Cycling_-_Zasady_manipulacji_węglowodanami-t425739.html

Zmieniony przez - Big_Louie w dniu 2008-08-12 21:22:21
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny.

Następny temat

Dietka redukcyjna do oceny...

WHEY premium