SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady prawnika

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5115

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 0
Z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych
Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1 i 2, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 2 i art. 97,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 702 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7425
Achsa ja mam 19 on ma 23 czyli odpada taka opcja bo moj ojciec moze miec nieprzyjemnosci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 0
Jak masz 19 to będziesz współsprawcą i będziesz odpowiadał tak jak ten Gość co zaciągnie kredyt. Ponieważ masz 19 lat, ojciec nie będzie odpowiadał swoim majątkiem za ciebie. W tym przypadku Bank może wystąpić przeciwko Tobie. Tak więc oprócz wyroku będzie dług...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32053
czy to ze dostalem od grodzkiego 30 godzin robot publicznych, jakos dyskfalifikuje mnie dla pewnych zawodow? i po jakim czasie takie cos ulega zatarciu?

dodam iz jest to ujety w liscie z grodzikiego jako wykroczenie.

zdr.

Keep ya head up

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 0
Wykroczenia nie są uwzględniane w Rejestrze Skazanych.
Więc, spokojnie uzyskasz tzw. zaświadczenie o niekaralności z Centralnego Rejestru Skazanych, który prowadzi Ministerstwo Sprawiedliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11152 Napisanych postów 51608 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
milo widziec fachowcow na forum

przypomne tez, iz mamy tu juz kilku prawnikow dzialających od lat na forum
np Amazone w realu adwokat -wlasna kancelaria adwokacka w centrum stolicy
oczywiscie Vlad i inni tez z branzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Nie chodzi tu o mnie, tylko o mojego kumpla Ale to bez róznicy.

Panie prawnik, tyle, że na stronie sa tylko linki do materiałów które są umieszczone na darmowym serwerze (youTube). Ktoś je zamieścił i mu podesłał maila, żeby dał linki na stronie.

Strona, którą prowadzi moj znajomy jest prowadzona za darmo, nie ma on z niej dochodu ni innych korzyści.

Ja się z kolei zastanawiałem, czy przypadkiem nie chodzi tu o prawa autorskie w ogole. Tak się składa, że rozmawiałem z innym człowiekiek, który obraca się w środowisku prawniczym i stwierdził on , że :

A co do praw autorskich, - TVkablowa może mieć co najwyżej prawa rejestratorskie (zapis dokumentalny nie jest utworem).

Co ty o tym myślisz...

P.S. Ten koleś co prowadzi stronę jest również człownkiem stowarzyszenia TV kablowej (łącznie jakieś 300 osób)

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-11-01 14:56:36

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 0
Rozumiem, że pracownik TV kablowej dokonał nagrania sesji rady.
"Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór)."

Moim zdaniem takie nagrania podlegają ochronie.
Zresztą z praktyki wiemy, że np. obrady sejmu nagrywa każda stacja oddzielenie. A po co miała by to robić skoro mogłaby sobie skopiować materiał TVP?

Z tymi linkami to może być kwestia dyskusyjna. Wymaga szczegółowej analizy.

Tymczasem idę na cmentrz
Pozd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Tak jest. Kablówka nagrałą to. Nie całe miasto ma dostęp do kablówki. Każdy odbiorca kablówki jest też członkiem stowarzyszenia. Była taka sesja, gdzie temat był bardzo gorący i ktos nagrał najciekawsze fragmenty i wrzucił na 'YouTube' a linki do fragmentów przesłał do kolegi , a on je zamiścił. Ludzie, ktorzy pierwszy raz mogli zobaczyć co sie na sesji dzieje, a ze prezes stowarzyszenia (kablowki) jest jednym z radnych to sie troche obruszył... . W sumie już troche zluzował, bo chyba nie jest pewny tego, czy opłaca się mu z tym iść do sądu... zobaczymy

Właśnie nie wiem jak to jest z prawami rzeczowymi stowarzyszenia. Kto jest ich podmiotem zarząd. czy członkowie? Bo jak członkowie, to chyba , teoretycznie zakładając, każdy z nich może korzystać z tych nagrań...??

Dzięki !

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2006-11-01 15:11:18

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 458 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 26142
Na insomni jest dział prawo jak masz ochote pomagać

Can I at least get a blow job ?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady psychologa

Następny temat

Wzrost, a siła?

WHEY premium