SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada dietetyczna?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
No właśnie słyszałem, że muszę bodaj 8-10 kg masy mięśniowej stracić, co jak nadmieniałem jest dla mnie bez sensu :p. A za poziom podstawowy dostałem bf 16%.

Jak skończę te wyliczenia to wrzucę 3 przykładowe dni. Generalnie dietę planuję robić w ten sposób, żeby każde śniadanie obiad i kolacja miały idealnie tyle samo (albo bardzo zbliżone) kcal i makro, żeby można było dowolnie wymieniać.

Zastanawia mnie też czy jest sens zostawać po treningu siłowym na 20 minut cardio? Bo trochę czuję, że to strata czasu, ale z drugiej strony mam na siłowni rowerki poziome i mogę w między czasie np. pouczyć się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
Jeśli chcesz dzięki temu zwiększyć nieco deficyt i tym samym móc więcej zjeść, to tak, ma sens. Natomiast jeśli myślisz ze podczas tego cardio bedziesz ostro palic tłuszcz, to nie, nie ma sensu. Warto tez dla zdrowia, jesli ilosc spontanicznej aktywnosci za dnia jest bardzo niska.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Polecam podejmować współpracę z dietetykami, którzy są związani ze sportem i kształtowaniem sylwetki, a niekoniecznie bazującymi na wiedzy akademickiej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Chce trochę sam spróbować, w sensie warto zwiększyć swoją wiedzę i świadomość. Proponowano mi też taką dietetyczkę, która nie robi diety, bierze 200 zł i robi godzinną pogadankę o zwyczajach, nawykach itd, myślicie, że warto na takie coś pójść?

Myślę, też czy by nie spróbować kupić raz jakiejś diety przez internet i próbować potem na tym bazować, czy może lepiej próbować samemu wszystko ogarnąć?

A co do rowerka to właśnie, jeśli chodzi o zimę to przeciętnie praca siedząca, nauka też siedząca, jedyną aktywnością jest na dobrą sprawę trening. W lato często robię sobie treningi na rowerze na dworze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie poszerzanie własnej wiedzy będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto iść w tym kierunku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Mam takie pytanko, już skończyłem sobie formuły pod śniadanie, przekąskę (którą chyba będę łączył ze śniadaniem) oraz obiad. Teraz chciałem sobie luźno zacząć już dobierać produkty i gramaturę, i z tych przeliczeń co daliście wychodzi, że powinienem przyjmować 240g białka, 120g tłuszczu i 170g węglowodanów.

Czy to nie jest trochę za dużo tłuszczu i za mało węglowodanów? Nie mogę np zamienić i dawać 60g tłuszczu i 290g węglowodanów? Bo nienawidzę takich rzeczy jak orzechy (same) czy awokado.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
obniż tłuszcze do około 80g i podbij wegle

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
A mógłby ktoś rzucić okiem na to? Wiem, że zadaję dużo pytań, ale pierwszy raz robię dietę :). Czy taki coś jest okej czy spróbować jakoś to zwiększyć przy założeniu 3-4 posiłków? Myślę, że ten poziom białka może być ciężko utrzymać.

Niby to tylko śniadanie, ale nie sądzę bym na przekąskę dał radę dobić to... Pojawia się też 2 śniadanie, gdzie raczej będą kanapki czy sałatki. Kolację może też coś wymyślę.

Dodam bo może być nie oczywiste. Pierwsza tabelka to przepisane z "PoTreningu" własności energetyczne posiłków, a poniżej jest założona gramatura i na samym dole podsumowanie.









Zmieniony przez - Frekz w dniu 2019-03-21 15:02:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wrzuć to tak jak należy. Według regulaminu działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Czy teraz będzie lepiej? To tylko jeden posiłek, ale chciałbym wiedzieć odnośnie tamtych pytań.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ppm i cpm

Następny temat

3.5kg w 6dni

WHEY premium