Osoby kontrolujące spożycie kalorii z roku na rok napotykają coraz większe ułatwienia. Taki bonus otrzymują również fani meksykańskiej kuchni i to wcale w nie mniej atrakcyjnej kompozycji smakowej. Wykwintny, pikantny, pomidorowo-paprykowy sos oferowany jako dip lub Salsa Mexicana, doczekał się odsłony w wersji fit.

Odchudzona receptura, ale bez dodatku sacharozy

Marka ALLNUTRITION znów stanęła na wysokości zadania. ALLNUTRITION SALSA MEXICANA DIP to zwłaszcza wysokojakościowe,  zdrowe i bogate w witaminy oraz składniki mineralne warzywa. W tym wybornym dipie znajdziemy głównie pomidory (53%), różne gatunki papryk (18%), cebulę oraz czosnek. Ostry smak nadaje chili i jalapeno a naturalny erytrytol dodany zamiast cukru, nadaje potrawom wyśmienity, kojarzony z tą tradycyjną kompozycją słodko-ostry smak. Nie można pominąć przypraw, które czynią z produktu smakowe arcydzieło.

Dlaczego erytrytol, a nie cukier?

Tym razem również zastosowano surowce uznane za zdrowe i dietetyczne, dlatego marka ALLNUTRITION nie dodała do swojego produktu cukru, a zastąpiła go jedną z bezpiecznych i naturalnych substancji słodzących. Erytrol polecany jest dla dietetyków oraz osób chcących ograniczyć podaż energii. Ten zamiennik cukru, który występuje w m.in. w owocach, praktycznie nie zawiera kalorii i nie wpływa na poziom cukru we krwi. Jego zaletą jest też  działanie antyoksydacyjne i ochronne w stosunku do zębów. Dzięki hamowaniu powstawania płytki nazębnej redukuje ryzyko  próchnicy. ALLNUTRITION SALSA MEXICANA DIP to tylko 2,5 g naturalnie występujących cukrów i zaledwie  35 kcal na 100 g produktu. Są to kalorie głównie z warzyw.

Bez tłuszczu, minimum kalorii oraz super zdrowy likopen

Wyeliminowanie z przepisu tłuszczu oznacza, że dip ALLNUTRITION jest wartościowy elementem jadłospisów osób na diecie odchudzającej niskotłuszczowej, lub z zaleceniem zredukowania tłuszczów z przyczyn zdrowotnych. Kolejnym dużym plusem tego przepysznego  dipu jest zawartość likopenu, związku naturalnie występującego  w pomidorach. Likopen jest ważny zwłaszcza dla zdrowia mężczyzn, (prostata) obniża ryzyko chorób nowotworowych i układu krążenia

Wyczekując na sezon grillowy i nie tylko 

Niepowtarzalny SALSA MEXICANA DIP stanie się nierozłącznym towarzyszem w przygotowywaniu potraw dietetycznych, które szykujemy na co dzień oraz wieczorów grillowych z przyjaciółmi i rodziną. Jest to kolejny przykład, że produkt dietetyczny i jednocześnie gotowy do spożycia (bez dodatkowej obróbki) może być smaczny i nie ustępować tradycyjnym przepisom, które nie zawsze sprzyjają zachowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki. 

Komentarze (0)