SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w dobraniu metody treningowej :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 735 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26208
Witam chciałbym wrócić na siłownie lecz mam mały problem z zdrowiem tzn od kilku miesięcy jestem po operacjach i mam taki problem ze mam stwierdzone Wzmożone napięcie mięśniowe (hipertonie) oraz problemy z przepuklinami dodatkowo nie wolno mi dźwigać bo coś sie dzieje z siatkówka i nerwem wzrokowym ( pod jaskra lub od rdzenia kregowego ) ale wolno mi pływać jeździć na rowerze lub ćwiczyć lecz na lekkich ciężarach lub dodatkowo dołożyć TRX tak by nie by nie stymulować napięcia mięśniowego , tzn to objawia sie tak ze jak wezme np 15 kg na hantel i robie klatke piersiowa to moje cale cialo sie napina by zrobić ten dany ruch i po 15 pow bardzo szybko miesnie sie mecza pieka i bolą ogólnie hipertonia , chciałbym dobrac trening optymalny by coś tam zaczeło sie budowac i miało to sens .Czy na lekkich ciezarach da się budowac mase ciemieniową ? co później np po 1-2 lat jak już bodźcowanie takim ciężarem nie wystarcza ?, chyba ze po np roku ciezar 20 kg bedzie już za mały wtedy bede mogl zwiększyć o 1-2 kg bo taki ciezar nie bedzie powodował w/w skutków napiecia mięśniowego
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
To dość skomplikowana sprawa bo aby budować mięśnie trzeba doprowadzić do sporego ich uszkodzenia, a lekarz powiedział coś? Bo to co podałeś to dość ogólne informacje.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 735 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26208
Tzn co miał powiedzieć nie ma przeciwwskazań jako takich tylko te oczy tzn ciśnienie oraz siatkówka a problem neurologiczny to jest taki ze moje ciało teraz zachowuje sie tak jest cały czas napięte tzw spastyczność samoczynna zle działają neurony oraz przewodnictwo mozg - ciało czy siedzę czy lezę cały czas jest napięte i muszę brać leki rozluźniające po prostu moje ciało cały czas ćwiczy bo oprócz leków odzienie mam 60 minut masażu głębokiego pośladki-plecy-glowa . bo inaczej mięśnie mnie bolą , drętwieją Po tym co się stało to nie jest mi łatwo ale musze coś z tym zrobić i teraz szukam metody dla mnie bo jak zrobię np klatkę piersiową 4s po 14pow 50kg to bicepsy i barki oraz plecy mam tak napięte ze aż czasami pieką i jest taki ból jak by ciebie złapał bardzo mocny skurcz w łydkę, moje ciało oraz mięśnie pracują jako całość jak by jeden impuls pobudza inne mięśnie nie wiem jak mam prościej to opisać


Zmieniony przez - yoemaster w dniu 2018-11-10 16:24:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PUSH PULL czy GÓRA DÓŁ

Następny temat

4-dniowy PUSH PULL Do Oceny

WHEY premium