SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc. Trening na siłę,hipertrofię.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2968
Witam.
Od 3 miesięcy ćwiczę planami typowo siłowymi. Na początku było to 5x5, później starting strenght. Przez ten czas praktycznie nie zwiększając masy(+1kg) udało mi się sporo zwiększyć siłę.(siad 100<130 ,martwy 125<155, wycisk 95<110) Chciałbym lekko zahaczyć o hipertrofię, ale nie chce za bardzo zmieniać rozkładu treningu bo bardzo mi on pasuje. Chciałbym jedynie dodać po 3 powtórzenia kosztem obcięcia ciężarów. Wyglądało by to tak:
Trening a:
Wyciskanie 3x8
Martwy 3x8
Barki 3x8
Biceps akcesoryjnie 2/3x8

Trening b:
Siady 3x8
Wycisk 3x8
Wiosło 3x8
Triceps akcesoryjnie 2/3x8

Oczywiście przed każdym boju rozgrzewka zaczynając od gołej sztangi 3/4serie, 10>4 powt,20<80% ciężaru docelowego
Obecne ciężary obetnę o 15/20%. Wolę obciąć ciut za dużo, niż za szybko zatrzymać się z progresem.
Zaplanowany progres to +2,5kg co dwie/trzy jednostki treningowe na daną partię.

Co sądzicie o takiej formule treningu?
Czy zapewni mi ona progres siłowy powodując także hipertrofię?

Z góry dzięki za cenne uwagi.:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
Możesz zostać przy takim treningu jednak teraz musisz zadbać o dietę. Jak miska będzie na dodatnim bilansie kalorycznym to i masa powinna ruszyć do przodu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening rehabilitacyjny - powrót na siłownie

Następny temat

Masa >> road to Sopot 100kg lat 15

WHEY premium