SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący i redukcja masy - dieta, ćwiczenia, ogólne porady

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 71
Witam,
Jakiś czas temu postanowiłem wziąć się za siebie na poważnie tak, aby wreszcie pozbyć się niechcianych kilogramów, poprawić samopoczucie i poprawić ogólną wydolność organizmu. Do tej pory jadłem, co popadło i kiedy miałem ochotę. Skończyłem teraz na 91 kg przy 174 cm wzrostu. Bardzo zależy mi, aby przejść mocną metamorfozę. Chciałbym otrzymać rady od doświadczonych użytkowników tego forum abym wiedział, że wszystko, co zrobię nie pójdzie na marne a ciężka praca da upragnione efekty.

Moim podstawowym celem jest znaczna redukcja masy. Przy moim wzroście zakładam, że powinienem schudnąć, co najmniej 20 kg. Drugim celem jest przyrost mięśni, aby poprawić siłę i wygląd. Aby to zrealizować trenuje, co 2 dzień na siłowni (1 dzień regeneracja) odliczając sobotę i niedzielę, ponieważ wtedy nie mam możliwości korzystania z siłowni. Staram się trzymać odpowiedniej diety. Ogólnie rzecz biorąc najwięcej tkanki tłuszczowej posiadam na brzuchu i to jest największy problem.

Trening do tej pory rozpoczynałem biegiem na bieżni 30 minut. 3 Minuty marsz, 3 minuty bieg. Następnie korzystałem z maszyn, przy dość nie dużym obciążeniu trenując różne partie mięśniowe. W tej chwili zamierzam odwrócić kolejność.

Dieta natomiast wygląda w taki sposób. Staram się jeść 4 posiłki w ciągu dnia. Śniadanie w okolicach 8 rozpoczynam od czegoś lekkiego np. własnoręcznie przygotowane musi z płatków owsianych, pestek z dyni, ziaren słonecznika, rodzynek. Potem koło 11 zjadam coś drobnego typu jabłko lub kromkę pieczywa pełnoziarnistego z chudą wędliną (bez masła). Następnie w granicach 13-14 zjadam obiad. To jest najbardziej obfity posiłek w ciągu dnia. Jest to na przykład pieczony kurczak z warzywami, makaron al dente, również z warzywami lub dodatkami. Następnie około godziny 17-18 wypijam kefir lub ponownie zjadam jabłko.
W międzyczasie wypijam dużą ilość wody a w międzyczasie naturalna kawa i prawdziwa zielona herbata.

Czy zdołam w ten sposób osiągnąć postawiony sobie cel? Bardzo zależy mi na wszelkiego rodzaju pomocy od osób doświadczonych. Jestem mocno zdeterminowany i zrobię wszystko, aby móc wreszcie nie wstydzić się swojego wyglądu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
zacznijmy od poczatku czyli treningu cel i kolejnosc realizacji masz OK, wiec trzeba zabrac sie za redu.
co do treningu osobiscie bym proponowal cos takiego zekrnij w link
https://www.sfd.pl/Plan_treningowy_na_rzeźbę-t1130732.html
cos takiego bys musial sobie zmontowac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening początkującego, ogólne pytania i pomoc.

Następny temat

Dlaczego rosnę na redukcji?

WHEY premium