SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na siłowni-pare pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20
Witam wszystkich na tym forum.

Szukałem odpowiedzi na moje pytania ale jednoznacznej nie znalazłem więc postanowiłem założyć nowy temat.

Do rzeczy zacząłem chodzić na siłownie jutro 2 dzień, naczytałem się o różnego rodzaju treningach, ale mam parę pytań:

1. Jeżeli jest napisane wyciskanie sztangi i tutaj 10\9\8... to robię te 10 powtórzeń, i przechodzę do następnych ćwiczeń, czy czekam te 120-180 sekund i ronię kolejną serię?
2. Czy moglibyście mi pomóc ułożyć plan na 3 dni w tygodniu (pn,śr,pt)jeżeli mam do dyspozycji od 1 do 1.5 godziny na każdy dzień i takie oto sprzęty:
- ławeczka
- takie coś co opieram brzuch prawie stojąc i podciągam do siebie
- ławeczkę do brzuszków
- hantle
- grył łamany
- ławeczka skośna
- urządzenie do najprawdopodobniej tricepsa, uginania ramion w dół, i można przełączyć na podciąganie do siebie siedząc
- urządzenie do prostowania nóg siedząc
- urządzenie do prostowania nów leżąc na brzuchu
- no i teraz nie wiem jak się nazywa ale jak znajde zdjęcie to wrzucę
- maszynę do wypychania ciężaru

Przepraszam za takie "nazwy" ale jak już wcześniej wspomniałem dopiero zaczynam.

No i dodam może to jest potrzebne że mam 180 cm wzrostu 63 kg i 17 lat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3985 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Twój plan na początek to FBW plus dobra dieta - poczytaj o tym.

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20
na a te powtórzenia to jak to z tym mógł byś mi powiedzieć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3985 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Zależy dla początkującego właściwym będzie zarówno trening obwodowy i wtedy robimy np. serię przysiadów i od razu przechodzimy do następnego ćwiczenia. Tak do kńca naszego obwodu i zaczynamy od nowa. Tradycyjny FBW też bedzie ok czyli robisz nogi np 3 serie przysiadów i zaczynasz robić następną grupę mięśniowa.

OnGear

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

***********DO WYWALENIA***********

Następny temat

grupa mięsnie - jak dobrać?

WHEY premium