SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek. Prośba o kilka drobnych rad,

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 758

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 95
Wiek: 19
Waga: 67
Wzrost: 188
Przemiana materii: bardzo szybka
Staż: 1dzień

Zacznę od tego, że nigdy nie miałem problemu ze swoim wyglądem i byłem zadowolony z tego jak wygląda moje ciało. Byłem też zawsze(dalej jestem) osobą bardzo aktywną.
Problem się zaczął około rok temu kiedy to zacząłem pracę(dość wysiłkową w fabryce produkującej lodówki ) a w miedzy czasie popadłem w nieładne nałogi.
Od około miesiąca jestem nowym człowiekiem. Odstawiłem wszystkie szkodliwe używki(a nie było łatwo ) jak: drugsy, alkohol, fajki a nawet kofeinę(czytałem, że przyspiesza metabolizm), piszę o tym ponieważ chce byście zrozumieli, że nie brak mi zapału i naprawdę zależy na uzyskaniu odpowiednich efektów.

Moje oczekiwania i założenia:
- przyrost wagi do około 80kg
- poprawienie(tu nie ma co poprawiać tylko zaczynam od nowa ) wyglądu klatki piersiowej bo nie ukrywam, że obecnie wygląda tragicznie.

Jestem osobą sumienna i cierpliwą jednak chciałbym uzyskać w miarę zadowalające efekty do następnych wakacji, powiedzmy 10miesięcy(zdaję sobie sprawę, że po tym co przeszedł mój organizm, może to trwać długo).

Dobra przedstawię wam mniej więcej mój plan dnia i dietę a jak by ktoś był miły da mi kilka rad odnośnie tego:

5.00 rano: Pobudka, higiena itp. Takie jedzenie:
- 1-2 szklanki mleka i płatki kukurydziane(staram się przejść na te nieprzetworzone owsiane)
- łyżeczka oliwy z oliwek
- czasem wsunę jeszcze jajecznice z 2jajek
(więcej rano trudno wszamać)

10.00 rano pierwsza przerwa w pracy tylko 15min
- staram się trochę pestek ze słonecznika lub dyni
- bułka z szynką serem
- czasem jogurt

13:00 druga przerwa tylko 10min
- tak samo jak u góry
ale staram się twarogi pól tłuste i ciemne pieczywo

16:00 jestem w domu i przygotowuje obiad
- Staram się makarony i inne mączne posiłki. Ewentualnie ryby lub kasze ryże i drób.

17:30
Tutaj mógłbym ćwiczyć ale nie wiem co jeść przed i po treningu.
Wiem, że powinienem robić intensywne ale krótkie treningi.

Myślę, że na początek po 10pompek i np: brzuszków było by dobrze. Ale to właśnie do was mam pytanie czy coś doradzicie zwłaszcza na klatkę piersiową. Mogę kupić jakieś hantle czy coś ale to się właśnie pytam was co radzicie.

No i odżywki. Zamierzam łykać kreatynę i np. jakiegoś Gainera ale brak mi trochę wiedzy o dawkowaniu, jednak o to zapytam w sklepie lub poczytam.

Na kolacje jakaś rybkę albo twaróg chudy.


Na koniec lekko podsumuję:
Właściwie oprócz zapału nie mam nic innego . Ale zamierzam sumiennie ćwiczyć i pilnować diety oraz suplementów tylko, że właśnie brakuje mi trochę wiedzy i skoordynowania.

Mam nadzieję, że mi pomożecie choć trochę.
Z góry dziękuje Remi



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 67

Wzrost: 188

Cel treningowy: Masa, rzeźba klatki pierśowej

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Nie, jednak zamierzam kupić gdy tylko się dowiem co mi potrzebne.

Dieta: Dieta "masowa" wysokokaloryczna, nieskoordynowana jeszcze

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: żadne, zamierzam w przyszłości
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Przydałby się regulowane sztangielki + drążek i trening na tym zrobisz.

Ćwicz całe ciało.

Diete popraw bo kuleje.

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html

Tutaj o tym mozesz poczytać.


Pzdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masówka do poprawy

Następny temat

dziwna budowa klatki ?

WHEY premium