SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka prostych rad na początek :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 911

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

23

Waga

67

Wzrost

170

Cel treningowy

jak to początek - rozwój masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

dawno temu więc zero ;)

Uprawiane inne sporty

bieganie (10km), rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

drążek, ławka, modlitewnik, gryf prosty 180cm, hantle

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2219
Pierwszy mój post na tym forum, więc pasuje się przywitać!

Dużo biegam, sporo jeździłem też rowerem (mtb), aczkolwiek przyszedł czas na pracę nad całym ciałem, toteż zakupiłem zestaw Marbo (bo chwalony na tutejszym forum). Tutaj prośba, jeśli ktoś mógłby pomóc żółtodziobowi - w jaki sposób powinienem ćwiczyć na ww sprzęcie, żeby ten trening był rozsądny? Dodam tylko, że partię nóg chyba (?) wystarczająco ćwiczę bo biegam min 3x w tygodniu po 10km (dlatego zaznaczyłem dystans, żeby ktoś nie pomyślał, że moje bieganie to 30sekund truchtu - nie chciałbym, żebyście pomyśleli, że uważam się za nie wiadomo kogo, bo wiem , że pewnie większość z Was biega lepiej ode mnie, tylko o to, że nogi ćwiczę już od dłuższego czasu). Szczerze to są moje początki i wiem tyle co nic, dlatego bardzo byłbym wdzięczny za radę w stylu "plan dla wołka - pon, takie i takie ćwiczenia, tyle serii, tyle powtórzeń..." Z góry dzięki ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
zaczynasz więc

dla ciebie przez 6-8 tygodni zacznij od prostego FBW: (post traktor71)


https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

pyzatym ważne jest abyś skupił się na:
1 diecie https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html
2 regenaracji (min 8 godz snu – odnowa relaksacja itp. Itd.) tutaj artykuł frank zane
3 odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń.
4 sukcesywnie zwiększaj ciężar zadbaj o systematyke treningową.

po tym czasie odezwij się jak ci idzie. Wszystko powodzenia!!!


Do poczytania:

https://www.sfd.pl/Ocena_planu-t872077-s2.html#post7 traktor71

https://www.sfd.pl/[art]_O_treningu_siłowym_prawie_wszystko_by_Panda_&_Antoś_-t875977.html

https://www.sfd.pl/ART_Błędy_w_podejściu_do_treningu_siłowego-t889497.html

y tzm bieganiem to nie jest tak jak mzslisy do ko}ca to nie porownzwalne y treningiem siowzm. poyatzm jeđli chcesy trenowac na mas to kolejny wysiek...

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2012-10-24 20:06:40

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2219
dzięki za tak szybką i rzeczową odpowiedź! zabieram się za lekturę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
powodzonka!!! :)

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 627 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9805
Szczerze to wątpie, że kolega przy 0 stażu da rade robić na jednej sesji rdl i siady 3x w tyg. plus bieganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
to jest plan na rozruch rdl do nie mc da rede :)

ale z bieganiem to sobie odpuść 20 -30 minut 2-3 w tygstarczy..

uwzględnij to w bilansie kalorycznym.

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2012-10-24 20:27:08

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jeśli będą trudności zamienić RDL na unoszenie tułowia z opadu lub żuraw lub uginanie leżąc - no problem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2219
hmmm widzę, że muszę się doszkolić, jeśli chodzi o nazwy ćwiczeń ;) z biegania nie chciałbym rezygnować bo to mój "priorytet"... zobaczymy jak będzie się to uzupełniać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2219
Panowie a ten trening ogólny 3x w tygodniu łączyć z bieganiem też w ten sam dzień czy przeplatać w jeden dzień trening a na drugi bieganie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
jak chcesz biegać to w dni nie treningowe ale jak chcesz robic 10 km to porażka może być...

no ale sam sie przekonasz.

musisz mieć dobra regenercje

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2219
zmniejszę dystans do 5km ;) ławeczka dojdzie pewnie po weekendzie i wtedy napiszę czy daję radę czy mizeria ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch endomorfika

Następny temat

Pomoc w ułożeniu planu treningowego

WHEY premium