SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek, oby dobry...

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 410
Witam,
Jako że zaczynam swoją przygodę z siłownią i z pewnością nie jestem alfą i omegą w tej dziedzinie, chciałbym zadać parę pytań. Mam 17 lat, 181cm wzrostu i jakieś 77/8kg wagi. Na początek chce trochę zredukować kilka kilo a później nabrać masy. Przewertowałem już sporo tematów na forum, wiem z dnia na dzień więcej, dietę sobie właśnie układam i tutaj rodzą się pytania: Mam dostęp tylko do drążka i niedużych hantli, dojazd do siłownii nie wchodzi raczej w grę, chciałbym wiedzieć czy warto bedąc początkującym pchać się od razu w jakiś zestaw do ćwiczeń, jeśli tak to jaki możecie mi polecić (z tego co patrzyłem to preferowałbym coś od marbo bo mam niedaleko do ich punktu i zaoszczędziłbym na przesyłce) i w czym tkwi różnica między zestawem za 1000zł a za 1500zł? Bo myślę, że kwotę w tej granicy czyli do 1500 zł jestem w stanie w ciągu ok. 2 miesięcy uzbierać i przeznaczyć na domową siłkę, miejsce jest, chęci też tylko porady w sprawie sprzętu potrzebne Po 2 chciałbym zapytać czy warto już przejść na dietę czy dopiero po zakupie sprzętu? Jak już wspominałem mam tylko drążek i hantle więc czy jest sens przechodzić teraz na dietę i ewentualnie ćwiczyć coś przy ich pomocy czy lepiej poczekać? Skoro już jesteśmy przy diecie to czy możecie mi polecić jakiś parowar w rozsądnej cenie? Chyba, że są lepsze urządzenia do przyrządzania zdrowych obiadów Jak już pisałem +/- od grudnia ogarnąłem swój jadłospis po dokładnym przeczytaniu działu „Odżywianie", nie jest to jednak jeszcze ścisła dieta na którą planuję przejść po prostu zmieniłem lub wykluczyłem swoje najgrosze nawyki żywieniowe. Tu z kolei rodzi się pytanie odnośnie suplementów, będzie sprzęt, będzie dieta i co z odżywkami? Od razu mówię, że nie chce polegać tylko i wyłącznie na nich - wiem, że podstawa to dieta, ale chociażby taki gainer, czy będzie dobry na początek czy może w ogole z tego zrezygnować?
P.S. Może nie wybrałem najlepszej kategorii do tego typu zlepku pytań ale nie bardzo widziałem tutaj inną odpowiednią do tego kategorię(ew. proszę o przeniesienie tematu). Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3797 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20520
O pomoc idz do dzialu Odzywki i Suplementy, o pomoc w wybraniu sprzetu idz do dzialu Kelton albo Marbo, co wolisz

If you're 555 then I'm 666 !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lek parabolin jak dawkowac

Następny temat

zapalenie torebki stawowej

Wiecej